Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Monitor do max 1500zł/gry

monitor gry

Najlepsza odpowiedź pir4nia, 08 kwiecień 2020 - 16:18

A jakieś ciekawe propozycje do 27 cali z wyżej wymienionymi wymogami?
Pozdrawiam
Nieaktualne, zakupiłem AOC CQ27G2U. Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 pir4nia

pir4nia
  • Gaduła

• 265 postów
  • Miejscowość:Ruda Śląska

Napisano 06 kwiecień 2020 - 19:39

Witam, dawno nie prosiłem o pomoc, jednak nie orientuje się zupełnie w temacie monitorów.
Poszukuje czegoś do około 1500zł, będzie służył do różnego typu gier, obecnie CD WZ, Fortnite, ale także czasami HoTs, jakieś mmorpg, także gatunkowo różnie, z czego jeżeli jest możliwość korzystam w grach z możliwości podpięcia pada i gram na TV.
Rozdzielczość monitora jakiej szukam to najlepiej 1440p + odświeżanie 100Hz+ z jak namniejszym czasem reakcji pod zestaw AMD RX5700 XT + 3700x.
Obecnie użytkuje TV 65" 4K, jednak jest to nie wygodne na dłuższe sesje mp, dla solo + pad jest git :) Biurko głębokości 65cm, tak więc odległość od monitora wynosi od 50 do 70 cm. 
Przeszukałem sporo w necie różnego rodzaju opini i mam mętlik w głowie.
Z modeli, które znalazłem (i są polecane?) to:
Acer Nitro VG270UP na IPS (dosyć dobre opinie, brak regulacji pochyleń i wysokości)
XF272UP na TN (mieszane opinie i mam obawy przed barwami TN, no i przekracza budżet)

AOC CQ27G2U / Q27G2U VA (uważane za dobre monitory w tej cenie, jednak nie miałem nigdy styczności z VA, a tym bardziej ekranami zakrzywionymi w monitorach.
Niekoniecznie zależy mi na 27 calach, może być trochę mniej, jednak to 27 calowych monitorów jest najwięcej.
Proszę Was - znawców o opinie na temat tych monitorów lub podanie własnych propozycji oraz uwag w sprawach konkretnych monitorów/matryc.
Pozdrawiam, Bartek.

• 0

#2 Kamil369

Kamil369
  • Gaduła

• 303 postów

Napisano 06 kwiecień 2020 - 22:38

Tak ze 2 miesiące temu przeglądałem ofertę monitorów i w cenie do 1500zł specyfikacją wygrywał AOC CQ32G1. Podobnie jak ze smartfonami mainstreamowa przekątna ekranu rośnie i teraz już jest to bardziej 32 niż 27. Mocno wątpię, że będzie za duży.

Sam mam zakrzywiony VA i jedyny minus takiego to jest taki, że jak przychodzi, żeby zasiąść do niezakrzywionego to ma się wrażenie, że jest zakrzywiony do tyłu  :D .

• 2

6700k 4.5 GHz 1.3V + GTX 1080 Windforce OC

MSI MAG271CQR + Somic V2 +G305 + DS4

#3 pir4nia

pir4nia
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 265 postów

Napisano 07 kwiecień 2020 - 06:47

Hej, dzięki za zainteresowanie temat i propozycje, jednak bardziej skłaniam się do max 27 cali, na pewno lepiej będzie ogarnąć mniejszy ekran z tych 50-70cm, no i do grania służy mi także TV.
  • 0

#4 Artok

Artok
  • Głos Rozsądku

• 1223 postów

Napisano 07 kwiecień 2020 - 09:32

teraz już jest to bardziej 32 niż 27

Przez pierwszy tydzień, może dwa od zakupu CQ32G1 też miałem trudności z ogarnięciem go wzrokiem z odległości pół metra. Teraz, po 3 tygodniach się już przyzwyczaiłem i mniejszego od 31 cali już nie chcę :D

• 1

AMD Ryzen 5 3600 @4.525Ghz Gigabyte Vega 56 Gaming OC G.Skill Aegis 16GB 3133MHz CL14 AsRock B450 Pro4 SilentiumPC Signum SG7V EVO TG Thermaltake SMART RGB 700W

#5 pir4nia

pir4nia
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 265 postów

Napisano 08 kwiecień 2020 - 16:18   Najlepsza odpowiedź

Pozdrawiam
Nieaktualne, zakupiłem AOC CQ27G2U.
  • 0

#6 Nomaco

Nomaco
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 13 kwiecień 2020 - 20:01

Pozdrawiam

Zadowolony z zakupu? Matryca VA daje rade? 

• 0

#7 sebakiller

sebakiller
  • Amator

• 49 postów

Napisano 25 kwiecień 2020 - 08:04

Pozdrawiam

Gdzieś kupił ten monitor ? Ja szukam AOC 24G2U i w sklepach brak

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

• 0

#8 Kamil369

Kamil369
  • Gaduła

• 303 postów

Napisano 25 kwiecień 2020 - 20:38

Wkurza mnie, że jak się na coś zdecydują to nawet się nie dzielą wrażeniami.

• 2

6700k 4.5 GHz 1.3V + GTX 1080 Windforce OC

MSI MAG271CQR + Somic V2 +G305 + DS4

#9 sebakiller

sebakiller
  • Amator

• 49 postów

Napisano 26 kwiecień 2020 - 09:43

Zgadzam się ! Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#10 pir4nia

pir4nia
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 265 postów

Napisano 28 kwiecień 2020 - 16:58

Nie przeglądałem ostatnio forum, brak czasu. Zakupiłem go na owocowym. Co do monitora - tak, jestem zadowolony, jedynie kolory w porównaniu z TV philipsa i lg są albo zbyt jaskrawe, albo zbyt wyblakłe (pewnie kwestia ustawień, nie potrafie się wbić w podobne), no i biel jest raczej delikatnie żółta. Tak jak pisałem wyżej, na monitorze gram raczej w jakieś gry MP, w CoD WZ gra mi się osobiście dobrze, podobnie w Fortnite. Co do czerni w VA, w TV LG Oled wygląda to lepiej, natomiast w porównaniu z Philipsem, to jednak monitor jest górą. Czy bym go polecił? Tak, jednak porównanie mam do TV lub też matryc z laptopów, więc jest to tylko i wyłącznie moja osobista opinia. Co do moich obaw, to czcionka jest czytelna, a podświetlenie równe (jedynie w lewym rogu, jak spojrze pod kątem widać delikatny punkt). 
Pozdrawiam.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: monitor, gry

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych