Skocz do zawartości

Monitor do max 1500zł/gry


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pir4nia,

Recommended Posts

Witam, dawno nie prosiłem o pomoc, jednak nie orientuje się zupełnie w temacie monitorów.
Poszukuje czegoś do około 1500zł, będzie służył do różnego typu gier, obecnie CD WZ, Fortnite, ale także czasami HoTs, jakieś mmorpg, także gatunkowo różnie, z czego jeżeli jest możliwość korzystam w grach z możliwości podpięcia pada i gram na TV.
Rozdzielczość monitora jakiej szukam to najlepiej 1440p + odświeżanie 100Hz+ z jak namniejszym czasem reakcji pod zestaw AMD RX5700 XT + 3700x.
Obecnie użytkuje TV 65" 4K, jednak jest to nie wygodne na dłuższe sesje mp, dla solo + pad jest git :) Biurko głębokości 65cm, tak więc odległość od monitora wynosi od 50 do 70 cm. 
Przeszukałem sporo w necie różnego rodzaju opini i mam mętlik w głowie.
Z modeli, które znalazłem (i są polecane?) to:
Acer Nitro VG270UP na IPS (dosyć dobre opinie, brak regulacji pochyleń i wysokości)
XF272UP na TN (mieszane opinie i mam obawy przed barwami TN, no i przekracza budżet)

AOC CQ27G2U / Q27G2U VA (uważane za dobre monitory w tej cenie, jednak nie miałem nigdy styczności z VA, a tym bardziej ekranami zakrzywionymi w monitorach.
Niekoniecznie zależy mi na 27 calach, może być trochę mniej, jednak to 27 calowych monitorów jest najwięcej.
Proszę Was - znawców o opinie na temat tych monitorów lub podanie własnych propozycji oraz uwag w sprawach konkretnych monitorów/matryc.
Pozdrawiam, Bartek.


 


 

Link to post
Share on other sites

Tak ze 2 miesiące temu przeglądałem ofertę monitorów i w cenie do 1500zł specyfikacją wygrywał AOC CQ32G1. Podobnie jak ze smartfonami mainstreamowa przekątna ekranu rośnie i teraz już jest to bardziej 32 niż 27. Mocno wątpię, że będzie za duży.

 

Sam mam zakrzywiony VA i jedyny minus takiego to jest taki, że jak przychodzi, żeby zasiąść do niezakrzywionego to ma się wrażenie, że jest zakrzywiony do tyłu  :D .

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

teraz już jest to bardziej 32 niż 27

Przez pierwszy tydzień, może dwa od zakupu CQ32G1 też miałem trudności z ogarnięciem go wzrokiem z odległości pół metra. Teraz, po 3 tygodniach się już przyzwyczaiłem i mniejszego od 31 cali już nie chcę :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nie przeglądałem ostatnio forum, brak czasu. Zakupiłem go na owocowym. Co do monitora - tak, jestem zadowolony, jedynie kolory w porównaniu z TV philipsa i lg są albo zbyt jaskrawe, albo zbyt wyblakłe (pewnie kwestia ustawień, nie potrafie się wbić w podobne), no i biel jest raczej delikatnie żółta. Tak jak pisałem wyżej, na monitorze gram raczej w jakieś gry MP, w CoD WZ gra mi się osobiście dobrze, podobnie w Fortnite. Co do czerni w VA, w TV LG Oled wygląda to lepiej, natomiast w porównaniu z Philipsem, to jednak monitor jest górą. Czy bym go polecił? Tak, jednak porównanie mam do TV lub też matryc z laptopów, więc jest to tylko i wyłącznie moja osobista opinia. Co do moich obaw, to czcionka jest czytelna, a podświetlenie równe (jedynie w lewym rogu, jak spojrze pod kątem widać delikatny punkt). 
Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...