Skocz do zawartości

Ryzen 5 3600 czy I5 9600K?


Recommended Posts

Witam,

Tak jak w temacie,

Który procesor wybrać? Komp będzie służył do gier, wiem, że intel jest trochę wydajniejszy rdzeń vs rdzeń.

Za to Ryzen moim zdaniem jest bardziej przyszłościowy 6 rdzeni 12 wątkow.

Ryzen nówka 800 zł, intel używka 800 zł z gwarancją.

Karta GTX 1070.

Edytowane przez saalami
Link to post
Share on other sites

Witam,

Tak jak w temacie,

Który procesor wybrać? Komp będzie służył do gier, wiem, że intel jest trochę wydajniejszy rdzeń vs rdzeń.

Za to Ryzen moim zdaniem jest bardziej przyszłościowy 8 rdzeni 16 wątkow.

Ryzen nówka 800 zł, intel używka 800 zł z gwarancją.

Karta GTX 1070.

6 rdzeni i 12 watkow, ja bym bral 3600 - bardziej przyszlosciowy i podstawka umozliwi ci dalsza rozbudowe w przyszlosci

Link to post
Share on other sites

Do nowego Rysia dostaniesz chłodzenie. Box na początek wystarczy. Co do używanych procesorów to nie bałbym się kupić. Do tej karty całkiem spoko 3600. Też brałbym 3600.


Najprawdopodobniej ( wg. zapowiedzi) wsadzisz na płytę obsługującą 3600 ryzeny 4xxx. Pytanie jaką płytę miałbyś na oku?

Link to post
Share on other sites

 6 gołych rdzeni w intelu a juz w listopadzie masz mieć premiere nowych konsol (x 8/16, ps5 8 rdzeni oczywiście zen2+) już widzę te pocenie sie za rok 6 golasów jak porty z konsol wejdą na PC  :D

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Do gier intel do programów ryzen.

I5 9600k i Ryzen 5 3600 w grach notują bardzo zbliżone do siebie wyniki. W zależności od gry raz jeden a raz drugi jest wydajniejszy więc wmawianie, że tylko Intel do gier jest po prostu szczytem głupoty bądź nie wiedzy osoby, która to wspomina.

Sam posiadam w domu 2 platformy: i5 9600k@4.8Ghz i R5 3600@4.2Ghz i tak jak wyżej napisałem, są gry gdzie i5 9600k wypada lepiej ale są również gry gdzie Ryzen 5 3600 jest wydajniejszy. Na co dzień korzystam z Ryzena dlatego, że w mojej podstawowej grze (Battlefield 5 Multi Tryb CQ 64/64) R5 3600 deklasuje i5 9600k. W tej grze w trybie Multi na mapach które ogrywam i5 9600k ma problem z utrzymaniem 120kl/s a R5 3600 trzyma praktycznie sztywne 144kl/s co ma dla mnie ogromne znaczenie.

 

Fajnie, że ktoś zadał to pytanie. Sam nie moge się zdecydować czy brać i5 9600kf czy ryzena 5 3600. Aktualnie cena miedzy tymi prockami to jakies +-100zl. 

Złożyłem sobie dwa zestawy i teraz myśle, który wybrać:

Intel

Ryzen

Celuj w Ryzena 5 3600 - w grach nie ustępuje i5 9600k/kf a w programach go zjada. Dodatkowe 6 wątków swoje robi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Poskładać do kupy i wychodzi kolego że piszesz o sobie,przykro mi.

 

 

 

W zależności od gry raz jeden a raz drugi jest wydajniejszy więc wmawianie, że tylko Intel do gier jest po prostu szczytem głupoty bądź nie wiedzy osoby, która to wspomina.

 

 

 

Celuj w Ryzena 5 3600

 

 

 

Zawsze się trafi troll, który nie ma argumentów.

 

Ja zaproponowałem dwa wyjścia ty natomiast jedno.

 

 

Jesteś znany z prowokacji i ubliżania ale ja nie poradzę nic na to,że jesteś fanbojem AMD.Zapomniałeś tylko dodać co z drugą szansą dla RX 5700XT i mamy komplet. Więc na nic moje argumenty.

Zapewniam cię,mam większe pojęcie od ciebie i tobie proponuję przemyśleć to x2 zanim coś napiszesz.

 

 

Nadal uważam do gier intel do programów ryzen.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Up

Po co się z trollem przepychać - wystarczy wrzucić pierwszy lepszy test Ryzen 5 3600 vs i5 9600k

https://www.purepc.pl/procesory/amd_ryzen_5_3600_vs_intel_core_i5_9600k_test_procesorow

 

Wnioski?

W zależności od gry raz wygrywa Ryzen 5 3600 a raz i5 9600k czyli to co dokładnie napisałem wyżej. 

 

Analizując wyniki AMD Ryzen 5 3600 trudno nie przyznać, że producent wykonał kawał dobrej roboty, oddając sprzęt mogący bez kompleksów rywalizować z Intel Core i5-9600K. Wydajność w programach jest nawet bliższa Intel Core i7-8700K, więc jeżeli szukacie procesora do obróbki materiałów wideo czy okazjonalnego renderingu, to testowany model wypada tutaj doskonale, będąc ekwiwalentem prawie dwukrotnie droższego sprzętu konkurencji. Również w grach komputerowych AMD Ryzen 5 3600 poradził sobie doskonale, bardzo często wyprzedzając lub remisując z dotychczas niedoścignionym Intel Core i5-9600K. W zasadzie tylko Far Cry: New Dawn okazał się zdecydowanie bardziej niebiesko-lubny, natomiast dla odmiany czerwoni brylują w Watch Dogs 2 oraz Shadow of the Tomb Raider, podczas gdy w reszcie pozycji wyniki są zbliżone

 

 

 

 

Jesteś znany z prowokacji i ubliżania ale ja nie poradzę nic na to,że jesteś fanbojem AMD.Zapomniałeś tylko dodać co z drugą szansą dla RX 5700XT i mamy komplet. 

Dlatego w moim prywatnym PC siedzi "zły", "niedobry", "zielony" RXT2060 z 6Gb vram. Jak fanboj AMD mógł tak postąpić  :rotfl:

 

@Down

Zaciąłeś się.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Trolu

Do gier intel do programów ryzen.

 

Zobacz sobie na wspaniałą płynność 3600,coś ala do wcześniej testowanego 2600vs8400 i kto na tym wyszedł dobrze? Teraz jest lepiej ale,jeszcze nie to co powinno być a największe uznanie dla 3600 to cena trolu taka sama jak przemawiała za ich kartami 5700Xt w zamian za problemy i nic za darmo.

 

 

 

Nie chce mi się z tobą pisać i skończ cyrkowcu.

Edytowane przez Marekpe
Link to post
Share on other sites

Jakie oszukać?

W materiale, który przedstawiłeś masz rozgrywkę na RX 570 w detalach Ultra. Takie ustawienia na tej karcie gwarantują wydajność ~65fps co zresztą widać w filmie.  Do wygenerowania takiej ilości klatek na sekundę i5 9400f czy i5 9600k wystarczą.

A co jeśli zamiast 65fps masz kartę graficzną która wygeneruje 120-150fps albo zjedziesz z detalami tak aby wydajność trzymał procesor? Będziesz miał spadki i zacięcia obrazu tak jak materiale który udostępniłem.

Im wyższa ilość klatek na sekundę tym procesor ma więcej do liczenia - mam nadzieje, że to wiesz i rozumiesz :>

W tym materiale który udostępniłem jak byś zablokował wydajność na 75fps to również miał byś płynną rozgrywkę.

Mógłbym nagrać i wrzucić jeszcze własny film ale musisz wybrać,robisz rewizje przekonań czy nie? :rotfl:  

Sprawdzam...

Operacja Metro 64/64 tylko ustaw detale tak aby wygenerować te 130kl/s

 

https://forums.tomshardware.com/threads/9600k-vs-battlefield-v-1440p-struggling-baaaaad.3409587/

 

As the tittle says, I currently have a 9600K running at a very mild 4.8 and it is not handling Battlefield V very well. My question is "Is this normal?? Should I have gotten a more powerful CPU? Is there an easy fix??"

A bit of context:

I know it's a new game and it's probably not 100% optimized yet and whatnot but I honestly didn't expect it to be so bad, especially after reading all the reviews and seeing no mention of it.

The CPU stays consistently either at 100% or very close to it during gaming and that's with me closing ALL other applications to give it as much head room as possible. I do run the game on ULTRA with just a few minor tweaks.

My monitor is a 27" 1440p 165Hz Gsync and I even with the CPU running the way it is I'm still getting over 100fps consistently. It probably avg somewhere around 120fps.

I najlepsza odpowiedź na ten problem

 

 

Think its more to do with fps as with that video i posted in that other thread. 1080p/1440p either resolution is easy for higher end cards to push. The cpu still needs to pre-render each frame so the more there is adds to cpu usage + whatever else is going on in map.

 

 

https://www.reddit.com/r/Battlefield/comments/cras9r/battlefield_5_performance_issues/

 

 

 

I have a lot of performance issues. I am using an i5-9400F, GTX 1660 Ti and 16GB DDR4.

I am getting a lot of short freezes, stutters, frame drops etc.

My advanced video/graphics settings are the following.

HUD scaling - 50%, Graphics quality - Custom, Texture quality - Medium, Texture filtering - Medium, Lighting quality - Low, Effects quality - Low, Post Process quality - Low, Mesh quality - Medium, Terrain quality - Medium, Undergrowth quality - Low, AA Post-processing - TAA low, FX amount - Low.

I have around 90-100fps on medium settings without future frame rendering on, with FFR on it fluctuates between 100-180fps.

I have tried FFR on and capping to 120fps, FFR on and capping to 144fps. FFR definitely increases the frame rate, but I think it causes even more stutters. I have also tried FFR off and capping to 120fps. No matter what I do I get freezes and stutters. I downloaded MSI afterburner to monitor the hardware whilst playing.

With Future frame rendering on, the RAM seems to be fine, usage never going above 10,000mb, GPU is around 60-75%, and CPU is sitting at 90-100%. Without FFR on, the RAM is the same never going above 10,000mb, the GPU only has a 45-50% usage, and the CPU is still between 85-100%. Does future frame rendering being on cause even more strain on the CPU, therefore the reason that I am getting even more stutters when it is turned on?

I guess the CPU usage is what is causing the stutters and problems, but my i5-9400F is better than the recommended BFV processor which EA states is an i7 4790.

I have changed my NVIDIA control panel settings, specifically for BFV. Maximum pre rendered frames to 1, preferred refresh rate to highest possible, power management mode to prefer maximum performance, texture filtering (quality) to performance. My GPU drivers are all up to date also. Could I use GeForce experience to optimize the game for me? Or is that a bad idea? Also shader cache, should I have this on or off?

I just built my first PC so I am a noobie to anything PC related, I feel like I have tried as much as I can to make it work. If anyone could give me an insight as to what the problem may be, or what else I can try to do, or what they think would be the best settings to try and stick with, that would be great.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakie oszukać?

W materiale, który przedstawiłeś masz rozgrywkę na RX 570 w detalach Ultra. Takie ustawienia na tej karcie gwarantują wydajność ~65fps co zresztą widać w filmie.  Do wygenerowania takiej ilości klatek na sekundę i5 9400f czy i5 9600k wystarczą.

A co jeśli zamiast 65fps masz kartę graficzną która wygeneruje 120-150fps albo zjedziesz z detalami tak aby wydajność trzymał procesor? Będziesz miał spadki i zacięcia obrazu tak jak materiale który udostępniłem.

Im wyższa ilość klatek na sekundę tym procesor ma więcej do liczenia - mam nadzieje, że to wiesz i rozumiesz :>

W tym materiale który udostępniłem jak byś zablokował wydajność na 75fps to również miał byś płynną rozgrywkę.

Sprawdzam...

Operacja Metro 64/64 tylko ustaw detale tak aby wygenerować te 130kl/s

 

https://forums.tomshardware.com/threads/9600k-vs-battlefield-v-1440p-struggling-baaaaad.3409587/

I najlepsza odpowiedź na ten problem

 

 

 

https://www.reddit.com/r/Battlefield/comments/cras9r/battlefield_5_performance_issues/

Po co dyskutujesz z gościem który uprawia samo zaoranie??

 

To jakiś ukryty chotom.

Link to post
Share on other sites

Dodaj sobie ten temat do zapamiętanych i sam sobie przypomnisz jak mocno się pomyliłeś.

Kiedyś stałem przed wyborem i5 czy i7 i żałuję, ze poszła i5 od niebieskich śmierdzieli. Rok czy dwa lata później, 8 wątkowe jednak zaczęły mieć przewagę.Analogiczna sytuacja była już w przeszłości w pojedynku na rdzenie, wiec jeśli ktoś się myli to Ty i ogłupione fanboje Intela. Wybór 12 wątkowego procesora jest bardziej przyszłościowym rozwiązaniem, dwa ekonomicznym również, bo nie trzeba będzie płacić haraczowi intelowi za kolejną nową podstawkę.        

Edytowane przez adivxv
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W materiale, który przedstawiłeś masz rozgrywkę na RX 570 w detalach Ultra. Takie ustawienia na tej karcie gwarantują wydajność ~65fps co zresztą widać w filmie. Do wygenerowania takiej ilości klatek na sekundę i5 9400f czy i5 9600k wystarczą. A co jeśli zamiast 65fps masz kartę graficzną która wygeneruje 120-150fps albo zjedziesz z detalami tak aby wydajność trzymał procesor? Będziesz miał spadki i zacięcia obrazu tak jak materiale który udostępniłem. Im wyższa ilość klatek na sekundę tym procesor ma więcej do liczenia - mam nadzieje, że to wiesz i rozumiesz :> W tym materiale który udostępniłem jak byś zablokował wydajność na 75fps to również miał byś płynną rozgrywkę.

 

Sprawdzam... Operacja Metro 64/64 tylko ustaw detale tak aby wygenerować te 130kl/s

 

 

Po raz kolejny i ostatni raz ci udowodnię,że się mylisz,więc zabierz ze sobą tych dwóch trolii kohana i ambee czy amebe i nie róbcie z siebie większego pośmiewiska.

Wymuszony wiekszy klatkarz przy mocniejszej karcie,jak sobie życzyłeś i widzisz gdzieś brak płynnej rozgrywki?

Po tym filmie nawet nie waż się kombinować/wymyślać bo ja już z tobą nie będę w żadnym temacie dyskutował.Jak miałbym tracić czas na takich znawców jak ty to bym nie odszedł od biurka.

Pokazałeś właśnie jak się znasz z kolegami.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Z1psPmMCJNE

 

 

Kiedyś stałem przed wyborem i5 czy i7 i żałuję, ze poszła i5 od niebieskich śmierdzieli. Rok czy dwa lata później, 8 wątkowe jednak zaczęły mieć przewagę.Analogiczna sytuacja była już w przeszłości w pojedynku na rdzenie, wiec jeśli ktoś się myli to Ty i ogłupione fanboje Intela.

 

 

A moderator popełnił ten sam błąd i skoczył za kolegami w ogień zamiast zweryfikować fakty.Ty wiesz człowieku o czym tu piszemy? nie interesuje mnie przed jakim ty wyborem stałeś i przeszłość ani przyszłość twoich wątków.Intel karmił rynek długo 4 rdzeniami a teraz mamy 6/6 a to robi różnicę,zresztą nie o tym temat.

Nie na miejscu moderatora również jest to,że wyzywa użytkowników konkurencji od ogłupionych fanbojów,tym samym udowodniliście że sami nimi jesteście.     

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

jakie ty tam stałe 120 fps na tym filmie widzisz? karta chodzi na pół gwizdka, cep szarpie od 140 do 110, nawet poniżej 100 można wychwycić spadki

w sumie dobrze ,że ten film załączyłeś - będzie przestrogą , ze do bf-a 5 nie warto tak mocnej karty kupować, bo przy swoich gołych 6 jajach jej nie wykarmi 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Kolega @Marekpe najwyraźniej myli średni fps z minimalnym. 

 

 

"...Sam posiadam w domu 2 platformy: i5 9600k@4.8Ghz i R5 3600@4.2Ghz i tak jak wyżej napisałem, są gry gdzie i5 9600k wypada lepiej ale są również gry gdzie Ryzen 5 3600 jest wydajniejszy. Na co dzień korzystam z Ryzena dlatego, że w mojej podstawowej grze (Battlefield 5 Multi Tryb CQ 64/64) R5 3600 deklasuje i5 9600k. W tej grze w trybie Multi na mapach które ogrywam i5 9600k ma problem z utrzymaniem 120kl/s a R5 3600 trzyma praktycznie sztywne 144kl/s co ma dla mnie ogromne znaczenie." - DjXbeat

Edytowane przez mistela222
Link to post
Share on other sites

Niereformowalny człeku jeden z drugim,tj napisałem nie zamienię już z żadnym z was,ani jednego zdania a nagonka ta tylko utwierdza mnie w przekonaniu że jesteś/cie jeszcze większą amebą.

-na razie.

 

Przy okazji,jak macie szczekać,sami nagrajcie materiał i pokażcie w tej lokacji jak sobie radzi wasz ryż.

Edytowane przez Marekpe
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...