Skocz do zawartości

Drukarka hp nie drukuje na czarno


Recommended Posts

Witam. Posiadam drukarkę wielofunkcyjna hp, niestety nie mogę teraz powiedzieć modelu bo spieszyłem się.

 

Potrzebowałem przed wyjściem pilnie dokument wydrukować, niestety moja drukarka drukuje tylko na kolorowo lub w skali szarości... Próbowałem z poziomu ust wyczyścić tusze i wyrównać ale nie pomogło...

Dziwne to wszystko jest bo drukarka jest nowa i ma dopiero ok 2 miesiące temu.

Nie wiem też czy tusz może tak szybko wysychać, ale np kolorowy użyłem jeden raz W życiu w momencie ustawiania drukarki pierwszy raz 2 miesiące temu, zaś na czarno ok 2 tygodnie temu...

Co mogę zrobić przed konieczna wymiana tuszu, bo to jest chore..., i czy tuszowi który ewentualnie zeschnal podlega gwarancja?

Link to post
Share on other sites

Atramentowki maja to do siebie ze tusze lubia z czasem zasychac po dluzszym nieuzytkowaniu.Zasada jest taka zeby raz na jakis czas cos wydrukowac (2,3 tygodnie).Z tego co sie orientuje to drukarki HP maja zintegrowana glowice z kardridzem - w razie zaschniecia tuszu po prostu wymieniasz pojemnik na nowy i wszystko powinno dzialac.

Sprobuj wyciagnac ten czarny tusz i wloz go jeszcze raz do drukarki - moze to cos pomoze.

Skoro drukarka jest nowa to pewnie masz pojemniki z tuszem startowe o mizernej wydajnosci - sprawdz w ustawnieniach drukarki poziom tuszu (czarnego jak i kolorowego) bo moze sie okazac ze ten czarny kolor sie po prostu skonczyl.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Sprawdzę. Poziomy tuszu w sumie rano też sprawdziłem, ale oba są na full. Jakby się okazało że jednak zaschnal to ponawiam pytanie czy on wtedy podlega gwarancji?

 

"Oryginalna głowica drukująca zainstalowana w drukarce objęta jest gwarancją ważną 1 rok od momentu zakupu drukarki, bez względu na zalecaną najpóźniejszą datę instalacji. Głowice drukujące HP 841 - objęte gwarancją na rok od daty instalacji lub 10 000 ml." - taki przykład nie podałeś jaki model drukarki więc wróżę z fusów.

 

Ale troszkę rozjaśnia Ci to sytuację.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...