Skocz do zawartości

Powiększenie pamięci RAM do 12GB


Recommended Posts

Witam.

Posiadam laptopa Lenovo Legion Y520 z procesorem I7 7700k, kartą graficzną GTX 1050 4GB, dyskiem HDD 1T oraz jedną kością RAM DDR4 8gb. Laptop ostatnio dosyć zwolnił postanowiłem więc dokupić dysk SSD ale zastanawiam się też nad dokupieniem ramu ( tym bardziej że mam jeden slot pusty i działam tylko na jednej kości 8gb) oczywiście wiem że najlepiej by było dokupić jeszcze jedna taką sama kość 8gb ale ze względu na koszty wolałbym kupić kość 4gb ponieważ jest o wiele tańsza a ja nie potrzebuje 16GB, więc chciałbym się zapytać czy coś takiego ma sens czy mogą wystąpić jakieś spadki fps spowodowane różną pamięcią na kościach czy coś.

Link to post
Share on other sites

z doświadczenia

między 8 GB Ram a 16 Gb ram wzrost wydajności to 10%.

Obecnie standardem jest 8 GB a wręcz minimum. Kupująć teraz cokolwiek mało kto decyduje się na 8 Gb lepiej wziąć 16.

4Gb nie zaszkodzi dorzucić ale nie licz na to że odczujesz jakąś różnice.

Na początek kup SSD jeśli nie miałeś, bęziesz zaskoczony jak wszystko zacznie hulać. później zadecyduj co z Ramem. może doskładasz i wrzucisz 8 GB  a może zrezygnujesz bo będzie fajnie laptop hulał....

Edytowane przez usiuo
Link to post
Share on other sites

Dysk już kupiłem i czekam aż przyjdzie i spodziewam się dużej poprawy bo mój obecny dysk ma dosyć słabe parametry (już nie pamiętam jakie one były) ale też wczoraj pobawiłem się się i wyłączyłem dużo śmiecie i zużycie dysku z 100% spadło mi tak do 3-12% ale właśnie ram nawet przy wyłączonym wszystkim gdy jestem na pulpicie pokazuje zużycie na poziomie 50-60% a jak już coś włączę to mam 100% od razu. Zrobiłem diagnostykę pamięci tą stystemową i wszystko jest z nią ok ale cały czas ma duże zużycie

Dysk już kupiłem i czekam aż przyjdzie i spodziewam się dużej poprawy bo mój obecny dysk ma dosyć słabe parametry (już nie pamiętam jakie one były) ale też wczoraj pobawiłem się się i wyłączyłem dużo śmiecie i zużycie dysku z 100% spadło mi tak do 3-12% ale właśnie ram nawet przy wyłączonym wszystkim gdy jestem na pulpicie pokazuje zużycie na poziomie 50-60% a jak już coś włączę to mam 100% od razu. Zrobiłem diagnostykę pamięci tą stystemową i wszystko jest z nią ok ale cały czas ma duże zużycie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...