Skocz do zawartości

Recommended Posts

Budżet : 100- 200?  300 lub trochę więcej jeżeli dołożenie tej stówy/dwóch da realnie lepszy produkt

Czego potrzebujesz?: Głośników 2.0 na biurko

Przeznaczenie: Gry/Filmy

Źródło : PC
Oczekiwania : Odtwarzanie dźwięku, jakość produktu
Inne: Brak

Obecnie mam przedpotopowe Creative SBS240, ale zaczęły mi "pierdzieć", więc czas je wymienić. 
Szukam głośników 2.0 ale miałem te tyle czasu, że zupełnie nie orientuje się w obecnej ofercie, a nie chciałbym kupić jakiegoś bubla.

Link to post
Share on other sites

Jeśli się ma tylko 8cm pod jeden głośnik to obawiam się, że należy kupić cokolwiek (od tych SBS i tak pewnie będzie lepsze) i cieszyć się, że wydaje odgłosy. Może czas zmienić biurko na większe bo wydawanie pieniędzy na droższe głośniki nie ma większego sensu. Najmniejszy głośnik jaki warto kupić to Microlaby B73 ale to nadal jakieś 15cm szerokości no i oczywiście basu jak z 6c nie będzie. Idąc dalej w dół z wielkością i jakością dźwięku to Creative T20. Wydatek bliski 6c, dźwięk nieporównywalnie gorszy, szczególnie jeśli chodzi o pasmo niskie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Hej, aby nie tworzyć nowego tematu, podłączam się tutaj. Mam podobny problem - poszukuje głośników do ok 500zl ale nie mogą być ogromne (jak no wspomniane solo 6c). Zastanawiałem się nad Edifier R1280T, Creative T20 Series II oraz Logitech Z623, które mimo różnych opinii o Logitech, były polecane na wielu portalach. W grę wchodzi zestaw 2.0 i 2.1. Z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites

Mówisz tak w każdym temacie, ale przejrzałem dwie strony na forum i każdemu polecasz tylko solo6c nie biorąc pod uwagę specyficznych kryteriów, takich jak dostępna ilość miejsca na biurku (a polecanie zakupu nowego biurka nie jest rozwiązaniem problemu

Zdaje sobie sprawę z tego że solo6c to świetne głośniki, pewnie nawet okazyjna cena jak na oferowana jakość dziwkeu, ale w moim przypadku, podobnie jak autora tematu, się nie sprawdza. I dlatego napisałem osobny komentarz, liczac na fachową pomoc - czy z innych wspomnianych przeze mnie głośników coś jest wartego zakupu? Na forum zauważyłem również, że edifier ma dobre opinie - R1280T byłby najlepszym wyborem w tym przypadku? A co powiedziałbyś o harman soundsticks albo bose companion 2 series ii? A jeśli już koniecznie microlab, to czy ta marka oferuje mniejsze głośniki (może 2.1?) które są polecane za jakość dźwięku? Wielkie dzięki!

Link to post
Share on other sites

Jak już to wolałbym wziąć Edifier R1600T III, aktualnie widzę, że są w tej samej cenie co R1280T, a wg recenzji grają nieco lepiej.

 

Jeśli szukasz czegoś z lepszym basem to warto zainteresować się 2.1 Modecom MC-MHF60U, jednak do muzyki jakościowo dźwięk będzie trochę słabszy jak w Edifierach, ale za to w filmach/grach subwoofer zrobi swoje.

Edytowane przez O2lsie
Link to post
Share on other sites

Mówisz tak w każdym temacie, ale przejrzałem dwie strony na forum i każdemu polecasz tylko solo6c nie biorąc pod uwagę specyficznych kryteriów, takich jak dostępna ilość miejsca na biurku (a polecanie zakupu nowego biurka nie jest rozwiązaniem problemu

Zdaje sobie sprawę z tego że solo6c to świetne głośniki, pewnie nawet okazyjna cena jak na oferowana jakość dziwkeu, ale w moim przypadku, podobnie jak autora tematu, się nie sprawdza. I dlatego napisałem osobny komentarz, liczac na fachową pomoc - czy z innych wspomnianych przeze mnie głośników coś jest wartego zakupu? Na forum zauważyłem również, że edifier ma dobre opinie - R1280T byłby najlepszym wyborem w tym przypadku? A co powiedziałbyś o harman soundsticks albo bose companion 2 series ii? A jeśli już koniecznie microlab, to czy ta marka oferuje mniejsze głośniki (może 2.1?) które są polecane za jakość dźwięku? Wielkie dzięki!

 

A w ogóle przeczytałeś wcześniejszy mój wpis w tym wątku?

Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej! Niestety nie znalazłem żadnego wspomnienia ani edifier ani z623, stąd postanowiłem się zapytać, co o nich myślą fachowcy na tym forum. Poza tym, jeśli ktoś miał styczność, chciałbym się dowiedzieć jaka jest opinia na temat soundsticks i wspomnianych przeze mnie bose. Niemniej, dzięki za odpowiedź!

Zupełnie przypadkiem wpadłem na inny model, który zdaje się oferować bardzo dobrą jakość dźwięku. Czy ktoś miał styczność z Wavemaster Cub Mini?

Link to post
Share on other sites
Edifier R1600T III

 

-> Miałem przez kilka lat i polecam!

Moje doświadczenie było takie:

Zmieniałem z tanich 2.1 na Edifier i różnica była kolosalna!

Używałem ich ze 4 lata do muzyki/filmów w salonie 20m. (w gry gram na słuchawkach)

Zmieniłem dopiero na hi-fi za 3000 zł. Różnica oczywiście jest, ale w pierwszym odczuciu nie była tak duża jak bym się spodziewał ;p To może świadczyć kiepsko o moim nowym zestawie albo dobrze o Edifierach ;) Szczerze to myślę że po części jedno i drugie - pewnie mogłem dobrać lepiej kolumny do wzmacniacza, ale fakt, że Edifiery grają bardzo dobrze jak na swoją cenę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...