Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

 

Jeszcze nie tak dawno, jak radziłem się Was przy wymianie mobo, ram i cpu, z tyłu głowy planowałem wymianę grafiki za jakieś pół roku/rok, generalnie późniejszy czas.

Cóż, zakładając, że niecałe 2 tygodnie to szmat czasu, postanowiłem się poradzić n.t. grafiki - co robić :)

 

Link do poprzedniego tematu dla zainteresowanych. Zostawiam też najbardziej aktualną specyfikację poniżej:

 

1. ASRock B450 GAMING K4 AM4

2. Pamięć Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15

3. AMD Ryzen 5 2600 6x3,9GHz AM4 BOX 

4. Gigabyte AORUS Radeon RX 580 8GB 256Bit

5. Monitor LED 24" Asus MG248Q + Monitor LG 22MP55 

6. Crucial 250GB 2,5'' SATA SSD MX200 7mm + Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

7. Cooler Master G550M

 

 

Pytanie, który zawsze zaskakuje - Nvidia czy AMD.

Przez ostatni czas, chyba głównie ze względu na cena/jakość byłem związany z AMD. 

Natomiast obecnie - nieco bardziej rozmyślam nad Nvidią. Może dlatego, że celuje w topowe karty, a tam radeon ma tylko 5700XT.

 

Moje wątpliwości:

Jak karty z Nvidia współpracują z Ryzen'ami?

Czy ewentualnie Nvidia będzie współpracować z monitorem z FreeSync? Z tego co czytałem, to tak, chciałbym potwierdzić.

Jak z zasilaczem? Udźwignie nową kartę?

Czy CPU jest wystarczający na te karty?

 

 

Z moich wstępnych rozeznań, jak wspominałem, z AMD wchodzi w grę jedynie 5700XT. Mieści się w budżecie jednak trochę odstaje od Nvidii. 

Nvidia - 2060Super, 2070Super. Myślałem też o 1080Ti, tylko jest trudno dostępna i trzyma mocno cenę. 

 

 

Bużdzet - wyjściowo 2000zł. Maximum - 2500zł. 

Edytowane przez rivek
Link to post
Share on other sites

 

 

Mieści się w budżecie jednak trochę odstaje od Nvidii. 

Minimalnie wydajnościowo od

 

 

2070Super
 

Za to cena, to jest na dziś 500zł dopłaty do RTX 2070S.

 

GTX 1080TI bez lub z krótką gwarancją nie ma według mnie sensu, pewnie też cena nieznacznie niższa od nowego RX 5700XT.

 

PSU wystarczający, ile on ma lat?

 

 

 

Czy ewentualnie Nvidia będzie współpracować z monitorem z FreeSync? Z tego co czytałem, to tak, chciałbym potwierdzić.

Co przez to rozumiesz? 

 

 

 

Czy CPU jest wystarczający na te karty?

Przy FHD to warto podgonić procesor i te pamięci puścić wyżej. 

Link to post
Share on other sites

 

PSU wystarczający, ile on ma lat?

 

6 lat.

 

 

Wydawało mi się, że monitory z GSync są dedykowane dla kart Nvidia, analogicznie dla FreeSync - dla AMD.

Z tego co czytałem, te nowsze karty od Nvidia potrafią też już dobrze działać z monitorami z FreeSync.

Artykuł sprzed roku, pewnie pula monitorów się powiększyła.

https://www.mobimaniak.pl/294422/freesync-nvidia-monitor-lista/

 

 

Podgonić procesor i pamięci - mógłbym spróbować. Nie bawiłem się tym nigdy, może czas najwyższy zacząć.. :)

Do procka pewnie będzie potrzebny nowy cooler, bo mam BOX.

 

 

Wracając do 5700XT - którą wersję rekomendujesz?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...