Skocz do zawartości

Bluescreeny, wyłączające się gry na nowym komputerze


Recommended Posts

Siema, mam problem tydzień temu kupiłem komputer i od samego początku są same problemy. Wyłączają mi się bardziej wymagające gry np APEX. Pobrałem specjalnie Fortnite, żeby zobaczyć czy też będzie się wyłączać, odpaliłem go razem ze stream, żeby bardziej obciążyć grafe i zaczął się wyłącząć. Temperatury podczas tego stream(procesor- 81* grafa - 83*) Wyskakiwało mi dużo bluescreenów ostatni z nich(dzisiaj rano) driver irql not less or equal nvlddmkm.sys. SPECYFIKACJA: Ryzen 5 1600 AF, Gigabyte B450M DS3H, Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB, G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, SilentiumPC Signum SG1Q EVO TG ARGB. Coś jest zepsute i powinienem zwrócić? Kumpel podpowiadał, że grafa może być zepsuta ale wole się upewnić.
 
Dodatkowo zamieszczam logi które dostałem jak wywaliło fortnite:
Fatal error!
 
Unhandled Exception: EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION reading address 0x0000003d
 
0x00007ff68a99bbfb FortniteClient-Win64-Shipping.exe!UnknownFunction []
0x00007ff68a97d7cb FortniteClient-Win64-Shipping.exe!UnknownFunction []
0x00007ff68a97d3a1 FortniteClient-Win64-Shipping.exe!UnknownFunction []
0x00007ff68a50f335 FortniteClient-Win64-Shipping.exe!UnknownFunction []
0x00007ff68a50cbf4 FortniteClient-Win64-Shipping.exe!UnknownFunction []
0x00007ff68a584a4e FortniteClient-Win64-Shipping.exe!UnknownFunction []
0x00007ff68825106c FortniteClient-Win64-Shipping.exe!UnknownFunction []
0x00007ff686ad593d FortniteClient-Win64-Shipping.exe!UnknownFunction []
0x00007ff686adc44c FortniteClient-Win64-Shipping.exe!UnknownFunction []
0x00007ff686adc4ba FortniteClient-Win64-Shipping.exe!UnknownFunction []
0x00007ff686ae66ab FortniteClient-Win64-Shipping.exe!UnknownFunction []
0x00007ff68bb311fe FortniteClient-Win64-Shipping.exe!UnknownFunction []
0x00007ff837687bd4 KERNEL32.DLL!UnknownFunction []
0x00007ff837c4ced1 ntdll.dll!UnknownFunction []
 

kolejny bluescreen podczas oglądania NETFLIXA: Attempted Execute of NoExecute Memory


test gpu wyszedł dobrze score:5706 points (95 fps, 60000 ms) na 1080p. Prime95 na cpu i ram same fatal error: rounding was 0.5, expected less then 0.4 hardwere failure detected

Link to post
Share on other sites

Jakie chłodzenie na CPU? Trochę wysoka temperatura jak na zen+. Spróbuj wgrać sterowniki na nowo do karty graficznej, plus bios przywrócić do ustawień fabrycznych.

Zasilacz jaki posiadasz ?

Edytowane przez ADR15
Link to post
Share on other sites

Komputer zakupiony jako zestaw czy kupowałeś podzespoły? Jeżeli zestaw nowy i nie działa to nawet bym się nie zastanawiał tylko odesłał. Jak kupiłeś na odległość to masz czternastodniowy termin na zwrot towaru bez podawania przyczyny. Tym bardziej, że nie przechodzi Prime95, a chyba nie robiłeś overclocking-u podzespołów.

Link to post
Share on other sites

Jakie chłodzenie na CPU? Trochę wysoka temperatura jak na zen+. Spróbuj wgrać sterowniki na nowo do karty graficznej, plus bios przywrócić do ustawień fabrycznych.

Zasilacz jaki posiadasz ?

Chłodzenie na CPU oryginalny BOX, sterowniki wgrywane kilkukrotnie, bios spróbuję przywrócić. Zasilacz SPC VERO L2 500W.

 

Komputer zakupiony jako zestaw czy kupowałeś podzespoły? Jeżeli zestaw nowy i nie działa to nawet bym się nie zastanawiał tylko odesłał. Jak kupiłeś na odległość to masz czternastodniowy termin na zwrot towaru bez podawania przyczyny. Tym bardziej, że nie przechodzi Prime95, a chyba nie robiłeś overclocking-u podzespołów.

Kupiłem właśnie podzespoły, nie robiłem OC. Co na przykład z tym, że na chłodzeniu CPU była pasta i to skręciłem, albo wyłamałem śledzie z obudowy. Opakowanie dysku musiałem rozciąć, żeby otworzyć bo był słabo spakowany i odejmą mi za to kasę...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...