Skocz do zawartości

Wymiana Gtx 1060 na nowszy? Czy jest sens?


Recommended Posts

Witam, moja aktualna karta graficzna to gtx 1060 6gb MSI Geforce ddr5. Dalem ja na lekkie OC, ale wiadomo rewelacji nie ma. Aktualnie mam taki sprzet:
16gb ramu(2x 8gb 3000mhz patriot viper cl16)
Intel core i5 8600k wykrecony na 4,8ghz
Płyta główna Msi z370 Tomahawk
SilentiumPC SilentiumPC Supremo M2 550W V2 Zasilacz
Dysk ssd oczywiście
Gry zaczynaja powoli nie wyrabiac, mam na mysli jakies red dead redemption plus kilka innych tytulow, ktore sie dosyc tna i spadaja fpsy, w nowego coda jest problem na najwyzszych pograc bo często zamula.
Mam monitor 144hz, rozdzielczosc full hd, nie mam zamiaru grac pod 4k bo nie mam takiego duzego monitora(chyba, ze mam kupic 1440p jakis 27 calowy i do tego karte graficzna?)Pytanie, czy oplaca sie wymieniac karte? np na gtx 1080 jakiegos uzywanego, czy zupelnie cos nowego? Jezeli tak to prosze o podanie jakis propozycji, wiadomo nie bede bral rtx 2080 ti za 6 klockow, tylko tak mysle do 3k moge zaplacic, pytanie czy sie oplaca, czy lepiej poczekac? Dzieki i pozdrawiam

Edytowane przez dawca96
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz grać ,na już teraz bo takie czasy to bym brał np rtx 2070 super,sprzedajesz gtx za ok 500zł dokładasz i masz a z tym czekaniem to można czekac jeszcze długo na serie rtx 3000 bo pewnie premiera i tak będzie opóźniona ,ja tak ostatnio zrobiłem mając gtx 1060 6gb kupiłem https://www.x-kom.pl/p/542335-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-2070-super-phoenix-8gb-gddr6.html

Link to post
Share on other sites

Do RTX 2070 Super będzie bieda z zasilaczem - ma 550W + wykręcony procek. 

 

 

Zasilacz ma dobry certyfikat próbowałbym maksymalnie z RTX 2060 / RTX 2060 Super, przykładowo ta sama wersja karty (jest dobra), co zapodał Kamil: https://www.x-kom.pl/p/505260-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-2060-super-phoenix-8gb-gddr6.html

 

Warto przeliczyć jeszcze, ile wyjdzie Tobie poboru maksymalnie (jakie chłodzenie, ile wentylatorów, dysków). 550W przy RTX 2060S i OC tego procka może sięgać max. 500W (ale sprawdź mnie). 

Link to post
Share on other sites

750W to przerost formy nad treścią. Będziesz miał za duży "zapas" i zasilacz będzie chodził na pół gwizdka pobierając więcej prądu, niż to konieczne.

 

2060 Super wraz z podkręconym 8600K weźmie ci plus minus 350 z gniazdka. Cała jednostka PC.

Link to post
Share on other sites

Witam, moja aktualna karta graficzna to gtx 1060 6gb MSI Geforce ddr5. Dalem ja na lekkie OC, ale wiadomo rewelacji nie ma. Aktualnie mam taki sprzet:

16gb ramu(2x 8gb 3000mhz patriot viper cl16)

Intel core i5 8600k wykrecony na 4,8ghz

Płyta główna Msi z370 Tomahawk

SilentiumPC SilentiumPC Supremo M2 550W V2 Zasilacz

Dysk ssd oczywiście

Gry zaczynaja powoli nie wyrabiac, mam na mysli jakies red dead redemption plus kilka innych tytulow, ktore sie dosyc tna i spadaja fpsy, w nowego coda jest problem na najwyzszych pograc bo często zamula.

Mam monitor 144hz, rozdzielczosc full hd, nie mam zamiaru grac pod 4k bo nie mam takiego duzego monitora(chyba, ze mam kupic 1440p jakis 27 calowy i do tego karte graficzna?)Pytanie, czy oplaca sie wymieniac karte? np na gtx 1080 jakiegos uzywanego, czy zupelnie cos nowego? Jezeli tak to prosze o podanie jakis propozycji, wiadomo nie bede bral rtx 2080 ti za 6 klockow, tylko tak mysle do 3k moge zaplacic, pytanie czy sie oplaca, czy lepiej poczekac? Dzieki i pozdrawiam

Masz do wyboru 3 karty 2060/2060SUPER i 2070SUPER którą nie wybierzesz będziesz widział dużą różnicę w stosunku do 1060.

Dwie ostatnie propozycje są najlepsze ze względu na 8GB pamięci.Zasilacz 550W starczy z powodzeniem do 2070SUPER z każdym podkręconym podzespołem i będzie jeszcze zapas mocy,tak więc nie bierz poważnie komentarzy hansona i kamila.W monitor 4K się nie pakuj bo kupisz lepszy monitor to będziesz potrzebował jeszcze mocniejszej karty.

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziekuje Wam za odpowiedz, w takim razie wezme 2060 super, bo poki co chyba nie ma co sie ladowac w tego 2070 i kupowac specjalnie zasilacz. Pytanie jeszcze jedno, czy miedzy 2070 super a 2060 super jest spora roznica? patrzac na to, ze kosztuje 500 zl wiecej? I jeszcze jedno pytanie, czy od MSI nie bedzie lepsza ta karta niz od Gainwarda?  Do tej pory zawsze bralem MSI, mozliwe ze chcialbym ta karte lekko podciagnac na OC, oczywiscie ile sie da, mam nadzieje ze zasilacz utrzyma.

Link to post
Share on other sites

Przeczytalem post,ktory napisales po napisaniu tego posta( w momencie pisania mojego posta Ty napisales swojego i nie zauwazylem)
W takim razie mysle, ze jak ma to byc na dluzsza mete to lepiej juz wziac tego 2070 super, skoro mowisz ze zasilacz uciagnie bez problemu. Od jakiego producenta polecasz?

 

Link to post
Share on other sites

ok.

Tylko to nie jest najlepszy moment na zakup karty,zdajesz sobie sprawę?

A kiedy będzie dobry?Znasz dokładna datę premiery np rtx 3070?Jak potrzebuje karty na teraz to nie ma na co czekać

Przestań wprowadzać w błąd.

Chcesz powiedzieć że na wykręconym procku i zasilaczu 550 w bedzie dobrym ruchem robienie jeszcze oc na rtx 2070 s?

Link to post
Share on other sites

Szczerze to nie mam jakos super parcia na zakup teraz, bardziej chcialbym zeby wszystko smigalo jak wyjdzie cyberpunk 2077 czyli we wrzesniu

Jezeli zasilacz wytrzyma i nie ma koniecznosci zmiany to nie bede podkrecal tego 2070 super

Edytowane przez dawca96
Link to post
Share on other sites

 

 

A kiedy będzie dobry?Znasz dokładna datę premiery np rtx 3070?Jak potrzebuje karty na teraz to nie ma na co czekać

Kolego zobacz sobie na obecne ceny kart i zapomnij o Ampere.

 

 

 

Chcesz powiedzieć że na wykręconym procku i zasilaczu 550 w bedzie dobrym ruchem robienie jeszcze oc na rtx 2070 s?

TAK jak najbardziej OC karty procka i pamięci.

 

 

 

Szczerze to nie mam jakos super parcia na zakup teraz, bardziej chcialbym zeby wszystko smigalo jak wyjdzie cyberpunk 2077 czyli we wrzesniu

Ceny są zwariowane i szybko nie ulegnie to zmianie bo widzisz co się dzieje i jest gorzej.Poluj na okazję lecz dużo taniej nie kupisz a jak chcesz teraz to mogę ci polecić Palit SUPER JS i LE.Gigabyte Gaming OC.KFA2 Super Ex - najtańszy

Link to post
Share on other sites

Do RTX 2070 Super będzie bieda z zasilaczem - ma 550W + wykręcony procek. 

 

 

Zasilacz ma dobry certyfikat próbowałbym maksymalnie z RTX 2060 / RTX 2060 Super, przykładowo ta sama wersja karty (jest dobra), co zapodał Kamil: https://www.x-kom.pl/p/505260-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-2060-super-phoenix-8gb-gddr6.html

 

Warto przeliczyć jeszcze, ile wyjdzie Tobie poboru maksymalnie (jakie chłodzenie, ile wentylatorów, dysków). 550W przy RTX 2060S i OC tego procka może sięgać max. 500W (ale sprawdź mnie). 

Ludzie czy wy oszaleliście? Czy nikt już na tym forum nie moderuje takich błędów?

 

Od kiedy to 550W zasilacz z mocną linią 12V (528W) to za mało żeby obsłużyć jednoprocesorową kartę i procesor po OC. To przyzwoity zasilacz. Nie ma powodu go wymieniać, ani obawiać się jego przeciążenia

 

Od lat interesuje mnie ten temat. Mam w domu watomierz, oglądam testy i nie przypominam sobie, żeby jakaś konfiguracja przekroczyła 450W na poborze z gniazdka (pomijam karty dwurdzeniowe lub konfigurację SLI)

Z reguły topowe komputery z trudem osiągają 350W.

 

Taka konfiguracja z 2070S być może przekroczy 300W na ciekłym azocie.

 

Proszę w takich kwestiach opierać się na faktach lub powstrzymać od komentarzy

Na poparcie tezy podaję film

Edytowane przez Cleaner_1980
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do RTX 2070 Super będzie bieda z zasilaczem - ma 550W + wykręcony procek. 

 

Warto przeliczyć jeszcze, ile wyjdzie Tobie poboru maksymalnie (jakie chłodzenie, ile wentylatorów, dysków). 550W przy RTX 2060S i OC tego procka może sięgać max. 500W (ale sprawdź mnie). 

 

No zapomiałem napisać wymieniłbym na jakieś 750 w

2060 super 550w minimum

2070 super 650 w minimum

Nie przesadzajcie! 

Zasilacz który posiada autor bez najmniejszych problemów poradzi sobie z takim tandemem (i5 8600K oc + RTX2070S OC)

 

Taka konfiguracja z 2070S być może przekroczy 300W na ciekłym azocie.

Również nie przesadzaj. 

Mój zestaw z RTX2060 6GB w Battlefield 5 multi wciąga ~290W ze skokami do 320W - watomierz. ;)

Jego zestaw będzie wciągał ~330W ze skokami pod 380W

Chcesz powiedzieć że na wykręconym procku i zasilaczu 550 w bedzie dobrym ruchem robienie jeszcze oc na rtx 2070 s?

Tak - zasilacz bez problemu da sobie radę. 

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...