Skocz do zawartości

Przyszłościowy zestaw 6000-7000 zł


Recommended Posts

Cześć!

 

Niestety Kwarantanna doskwiera i coraz bardziej zastanawiam się nad odpowiednim wykorzystaniem wolnego czasu. Dlatego...

...Mam zamiar kupić nowy PC  :menda:   Mogę wydać na niego około 6k zł

Głównie będzie używany do gier. Wiadomka, Cyberpunk na byle czym nie pójdzie  ^^

Chciałbym pobawić się w OC. Wygląd nie ma dużego znaczenia  :D

Niestety nie jestem na bieżąco w temacie, ostatni komputer kupiłem ładnych kilka lat temu dlatego liczę na waszą pomoc!

 

Mam kilka rozterek:

 

1. AMD czy Intel? 

2. NVIDIA czy AMD?

3. Jaki case? Chciałbym żeby był cichy i mial dobry przepływ powietrza 
 

tutaj mam jakiś zestaw, który sam zlożyłem na podstawie różnych forum, ciekawe co powiecie o nim  :P

 

 https://www.x-kom.pl/lista/2uf5ajxvf

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja bym poszedł w zupełnie innym kierunku. Zobacz sobie ten zestaw

 

Co do intel/amd, nvidia/amd, to według mnie temat jest już mocno przewałkowany... zobacz recenzje produktów i sam zdecyduj, którą stronę obierzesz :D tutaj masz cpu, które nadaje się i do wielozadaniowości i do gier, 8 rdzeni i 16 wątków. Kartę można oczywiście zamienić na rtx, ale ja bym w sumie zaufał 5700. Sam nie posiadam tej karty i wiem, że karta miała lekkie problemy ze sterownikami, ale chyba za niedługo to powinni naprawić. 

 

można wprowadzić drobne poprawki typu - grandis zamiast fortisa, inną obudowę ( ta ma front z meshu, a nie szkła, więc lepszy przepływ powietrza)

Edytowane przez porcelanowy_janusz
Link to post
Share on other sites

@@Nomaco, jaki masz w ogóle monitor? 

Jeszcze nie mam żadnego  :]  Zastanawiam się nad kupnem 24"/1080p lub 27"/1440p 

https://www.morele.net/monitor-aoc-24g2u-5939776/ np ten miałem na oku ^^

 

 

Widzę, że większość poleca Ryzeny i Radeony, hmm nie wiedzieć czemu jakoś bliżej mi do nvidii i intelów 

 

 

 

Ja bym poszedł w zupełnie innym kierunku. Zobacz sobie ten zestaw

 

Co do intel/amd, nvidia/amd, to według mnie temat jest już mocno przewałkowany... zobacz recenzje produktów i sam zdecyduj, którą stronę obierzesz :D tutaj masz cpu, które nadaje się i do wielozadaniowości i do gier, 8 rdzeni i 16 wątków. Kartę można oczywiście zamienić na rtx, ale ja bym w sumie zaufał 5700. Sam nie posiadam tej karty i wiem, że karta miała lekkie problemy ze sterownikami, ale chyba za niedługo to powinni naprawić. 

 

można wprowadzić drobne poprawki typu - grandis zamiast fortisa, inną obudowę ( ta ma front z meshu, a nie szkła, więc lepszy przepływ powietrza)

Jeśli by porównać mój zestaw i Twój, to czy dużo wydajniesza jest Twoja propozycja @porcelanowy_janusz w grach?

Link to post
Share on other sites
Jeszcze nie mam żadnego    Zastanawiam się nad kupnem 24"/1080p lub 27"/1440p  https://www.morele.n...-24g2u-5939776/ np ten miałem na oku  

 

Jak masz brać to za ponad 1000 zł to weź https://proline.pl/monitor-aoc-q27g2u-bk-27-cali-va-144hz-qhd-p5485672

Pod 5700XT będzie jak znalazł.  Nawet kosztem zejścia z 3700X na Ryzen 5 3600 bo to i tak różnicy w grach nie zrobi. 

 

 

Jeśli by porównać mój zestaw i Twój, to czy dużo wydajniesza jest Twoja propozycja @porcelanowy_janusz w grach?

 

Podobnie. 9600K + 2060S vs 3600 + RX 5700 XT.

W pierwszym mocniejszy CPU po OC i słabsza GPU.

W drugim na odwrót. Słabszy CPU i mocniejsza GPU.  W tym przypadku w 1440p karta i tak będzie latać na Full więc taki konfig moim zdaniem najbardziej optymalny. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...