Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. 

Jestem w trakcie przeprowadzki i lada dzień przychodzi do mnie monter z netii instalować mi internet. Z tego co udało mi się ustalić to router od netii posiada 4 wejścia RJ45. Niestety ja potrzebuję co najmniej 6 z tego względu, że ich telewizja jest puszczana po skrętce. Mianowicie skrętka będzie dochodziła do dwóch telewizorów, dwóch dekoderów, konsoli  i komputera stacjonarnego. Specjalnie dokładałem więcej kabli, ponieważ deweloper puścił tylko jeden w całym mieszkaniu. Jak rozwiązać ten problem? Wpadłem na pomysł, żeby zakupić switch i podłączyć go pod pierwsze wejście w routerze i dalej rozprowadzić internet, natomiast pozostałe dwa porty w routerze przeznaczyć bezpośrednio pod telewizję. Pytanie czy to będzie działało i miało ręce i nogi ? Jeśli  kupić switch to jaki? Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Bedzie dzialac, a przynajmniej powinno, jesli Netia nie wymaga np. uzywania tylko ich sprzetu ktory jest w jakis sposob autoryzowany. Musialbys ich podpytac. Co do switcha to kup jakiegos tp linka z duza iloscia wyjsc bez zadnych dodatkowych funkcji. Switch to po protu rozgaleznik.

Korzystalem kiedys z netii i switcha tp linka i smigalo, ale bylo to z 10 lat temu i nie korzystalem z tv od netii.

Link to post
Share on other sites

Jeśli router który dostaniesz będzie miał LAN gigabitowy (zakładam, że tak) to kup switch 8 portowy z portami gigabit. Marka w zasadzie nie ma większego znaczenia w switchach niezarządzalnych. Z mojego doświadczenia wynika, że trwalsze są te w obudowach metalowych, ale zasadniczo switch to nie jest zbyt awaryjne urządzenie.


Switch to po protu rozgaleznik.

 

Nie do końca, switch niezarządzalny pracuje na warstwie drugiej. Rozgałęźnikiem można nazwać hub (to już właściwie prehistoria).

Link to post
Share on other sites

 

 

Z tego co udało mi się ustalić to router od netii posiada 4 wejścia RJ45

 

 

... ich telewizja jest puszczana po skrętce

 

 

pozostałe dwa porty w routerze przeznaczyć bezpośrednio pod telewizję

 

Wszystko się zgadza, tylko że porty w routerach Netii (kiedyś, nie wiem jak teraz) były przypisane do usług, czyli Internet ETH1, TV ETH2, podłączone inaczej nie działały.

 

I jeszcze jedno podłączając tyle urządzeń zwróć uwagę na jedną rzecz: TV przez internet zajmuje znaczną część łączą (co dopiero przy włączonych 2 TV).

Nie napisałeś czy masz zamiar korzystać z MultiRoom Netii, ale tak to wygląda w kwestii IPTV:

cyt.: "Ilość możliwych dekoderów na łączu jest ograniczona maksymalną przepustowością łącza – każdy kolejny dekoder potrzebuje co najmniej 10 Mbit/s przepływności. Dla jednej usługi Multiroom minimalne wymagania dla łącza Internetowego to 21Mb/s."

 

Dawno temu miałem TV z Netii przez internet. Stosunek łącza TV-komp (oba włączone) wynosił 3:1. Co sprawiało, że na kompie był lejek, albo TV serwowała ścinki dźwięku i "krzaczaste" artefakty kiedy na kompie coś "ściągałeś".

 

Może teraz jest inaczej, lepiej.

Link to post
Share on other sites

Wszystko się zgadza, tylko że porty w routerach Netii (kiedyś, nie wiem jak teraz) były przypisane do usług, czyli Internet ETH1, TV ETH2, podłączone inaczej nie działały.

 

I jeszcze jedno podłączając tyle urządzeń zwróć uwagę na jedną rzecz: TV przez internet zajmuje znaczną część łączą (co dopiero przy włączonych 2 TV).

Nie napisałeś czy masz zamiar korzystać z MultiRoom Netii, ale tak to wygląda w kwestii IPTV:

cyt.: "Ilość możliwych dekoderów na łączu jest ograniczona maksymalną przepustowością łącza – każdy kolejny dekoder potrzebuje co najmniej 10 Mbit/s przepływności. Dla jednej usługi Multiroom minimalne wymagania dla łącza Internetowego to 21Mb/s."

 

Dawno temu miałem TV z Netii przez internet. Stosunek łącza TV-komp (oba włączone) wynosił 3:1. Co sprawiało, że na kompie był lejek, albo TV serwowała ścinki dźwięku i "krzaczaste" artefakty kiedy na kompie coś "ściągałeś".

 

Może teraz jest inaczej, lepiej.

Troszkę mnie teraz wystraszyłeś...mój znajomy ma multimedię i TV też po skrętce i nie ma problemów. Oby tak było. Podpisałem umowę na 300 Mb/s. Oby wystarczyło.

https://www.x-kom.pl/p/222170-switch-tp-link-8p-tl-sg108e-8x10-100-1000mbit.html#Specyfikacja czy ten switch będzie ok czy szukać czegoś innego? może coś polecicie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...