Skocz do zawartości

Błędy w memtest86 na stockowych ustawieniach?


Recommended Posts

Witam Was serdecznie,
w związku z obecną sytuacją mam znacznie więcej czasu i postanowiłem powrócić do prób podkręcenia pamięci RAM (wiem, że przyrost jest niewielki, ale przy przeglądaniu internetu zysk jest zauważalny). Oczywiście na start postanowiłem zrobić test na obecnej konfiguracji, aby traktować to jako "próbę badawczą" - odpaliłem memtest z podkręconym na 4.5GHz procesorze (od 4 lat mam takie ustawienie i nie miałem problemów typu BSODy itd. - wszystko działa poprawnie) oraz stockowymi ustawieniami RAMu (1600MHz CL9 1.5V) i niestey ale bardzo negatywnie się zawiodłem - po niecałych 30 minutach miałem już 20 błędów! Szybko przywrociłem BIOS do ustawień domyślnych (a więc procesor wrócił na domyślne 3.5GHz producenta), odpalam memtest i sytuacja się powtarza... 9 błędów w pierwszych dwóch minutach działania programu. Tak jak pisałem wyżej, komputer używam na 4.5GHz OC procesora od ponad 4 lat bez jakichkolwiek problemów, dlatego dziwię się z obecnej sytuacji. Będę wdzięczny za pomoc oraz propozycje innych programów umożliwiających sprawdzenie wydajności/stabilności pamięci RAM po OC.

Link to post
Share on other sites

Podbij trochę w biosie napięcie VCCIN i sprawdź czy pomoże. Dziwna sprawa z tym memtestem, tyle błędów powinno wyraźnie o sobie dawać znać w codziennym użytkowaniu - bsody i crashe. Przetestuj jeszcze wbudowaną w windows diagnostyką pamięci.

Link to post
Share on other sites
  • 10 miesięcy temu...

Tez mam 34 błędy w memtest86  po 1,5h testowaniu. Test windowsowy pamieci przechodzi dobrze. Komputer jest stabilny i nie wyrzuca BSOD.  Mam tez laptopa i ten ma w memtest okolo 2tyś bledów ram , nie przechodzi testu windowsa na ram, laptop sie nie zawiesza i nie ma z nim problemow. Sam nie wiem co o tym sadzic.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...