Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, piszę z prośbą o pomoc w doborze komponentów komputerowych, aby ulepszyć mój zestaw pod Cyberpunka 2077 i nie tylko. 
Moje główne pytania:

 

1. Czy warto jeszcze chwilę zaczekać na premierę nowej generacji kart graficznych czy raczej w związku z epidemią już są zadowalające ceny.

2. Nie jestem pewny czy jakbym po prostu kupił nową kartę graficzną i procek to reszta komponentów by współpracowała z tym wszystkim i wolę się spytać specjalistów, którzy aktualnie w tym siedzą.

 

Mój aktualny zestaw:
1. Pamięć HyperX HyperX Predator, DDR3, 8 GB,2400MHz, CL11 x2 
2Napęd Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA
3. 
Karta graficzna Asus GeForce GTX 780, 3GB DDR5 (384 Bit), HDMI, DP, DVI, BOX
4. 
Zasilacz be quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W, 80 plus BRONZE, activePFC, 4xPCI-E
5. 
Procesor Intel 3.4GHz, 6 MB, BOX
6. 
Płyta główna ASRock Z87 EXTREME4
7. 
Monitor Eizo FS2333
8
Obudowa Fractal Design Arc Midi R2 FD-CA-ARC-R2-BL-W
9. 
Dysk Western Digital Black 2 TB 3.5" SATA III
10. 
Chłodzenie CPU Thermalright Macho Rev. B
 

 

Wiem, że niektóre rzeczy są tu niepotrzebne, ale lepiej więcej informacji niż mniej.

 

Z góry dziękuję za pomoc, Michał

Link to post
Share on other sites

Upgrade tej platformy tj. zmiana CPU na i7 jest nieopłacalna.

Podaj budżet na modernizację, obstawiam, że nie celujesz w top jak RTX 2080S/2080TI więc na teraz RX 5700XT / RTX 2070S czy nawet RX 5600XT/RTX 2060 pod FHD 60Hz wystarczy.

 

Podaj ile lat ma ten zasilacz.

 

Co do zmiany platformy, Ryzen 3600 lub czekać na nowe Intele ale wyjdzie to zdecydowanie drożej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Zasilacz został zakupiony 2014-01-30
2. Budżet mam dość elastyczny, Na taką grafę spokojnie mogę wydać te 2-2,6k PLN, etc. Chodzi po prostu o to, że chciałbym zakupić coś, co ma największy sens. Nie podaję całkowitego budżetu, bo wiem, że raczej będzie to wymiana dwóch najdroższych części, więc wolałbym zobaczyć propozycje, ale no takie z głową (typu bez dopłacania 2k za jakieś 10% wydajności itp.).

3. O Ryzenie również myślałem, a co do czekania na nową platformę to raczej bym jej nie kupował, ale zastanawiam się jak bardzo spadną ceny poprzednich modeli z datą premiery nowych (o ile w ogóle). Poza tym nie jestem pewny czy procesory AMD tanieją przy premierze nowej generacji inteli. 


Jakbym w swoim zestawie wymienił takie rzeczy to wszystko by działało pod względem kompatybilności np. płyty głównej, zasilacza lub możliwości obudowy::

1.  Procesor Intel 3.4GHz, 6 MB, BOX -> Ryzen 5 3600
2. Karta graficzna Asus GeForce GTX 780, 3GB DDR5 (384 Bit), HDMI, DP, DVI, BOX -> Gigabyte RTX 2070 Super

 

Jeszcze takie pytanko: Czy jakbym wybrał jednak Gigabyte RTX 2070 Super Gaming to zrobiłoby to jakąś sensowną różnicę i czy może jakoś inaczej wymienić komponenty?
 

Link to post
Share on other sites

 

 

Jakbym w swoim zestawie wymienił takie rzeczy to wszystko by działało pod względem kompatybilności np. płyty głównej, zasilacza lub możliwości obudowy:: 1.  Procesor Intel 3.4GHz, 6 MB, BOX -> Ryzen 5 3600

Jak ma niby działać procesor AMD na płycie Intela? jak Ryzen 3600 to nowa płyta jak i RAM https://proline.pl/koszyk/a0c68901

 

Dorzuć SSD pod system i najczęściej odpalane gry SSD XPG SX8200 PRO 512GB

 

 

Do tego coolera co masz trzeba będzie dokupić zapinki pod montaż na AM4, kiedy ten cooler kupowałeś?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak ma niby działać procesor AMD na płycie Intela? -> Faktycznie, masz rację ;p

Chyba, że w ogóle ten procek może dać radę jeszcze w tym zestawie i wtedy zostawilibyśmy płytę, jak uważasz?

Cooler został zakupiony 2015-05-09

 

Co do kart graficznych to sądzisz, że jedna z tych dwóch będzie spoczko czy raczej proponujesz coś innego?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...