Skocz do zawartości

Inacessible Boot Device - paraliż pracy Pomocy


Recommended Posts

Wczoraj zainstalowałem ccleanera i pousuwałem wiele bzdurnych apek z Windowsa 10 bo zwykły deinstalator windowsowy na to nie pozwalał.\

 

Przy okazji puściłem skan rejestru, było z 350 błędów. Wyczyszczone.\

 

Używałem normalnie kompa jeszcze przez kilak godzin i wyłączyłem też normalnie.

Dzisiaj natomiast próbuje włączyć a tam BSOD   INACCESIBLE BOOT DEVICE...

 

Uruchamianie trybu awaryjnego w żadnycm z wariantów nie działa bo wyskakuje ten sam błąd

Jedyne co się dzieje to się odpala samoistnie diagnostyka win10 która nic nie robi.\W zasadzie moge włączyć wiersz poleceń z tego poziomu i tyle

 

Nie pokazuje się zaden konkretny kod errora, tylko QR z linkiem do windows.com/stopcode

 

Pomocy forumowicze.

 

Nie wiem czy to coś zmienia, wczoraj na emailu widziałem email od "allegro" malware..

Skasowałem go po otrzymaniu ostrzeżenia od przeglądarki

Edytowane przez JoJoPieniaczopulos
Link to post
Share on other sites

 

 

zainstalowałem ccleanera i pousuwałem wiele bzdurnych apek z Windowsa 10
Nie wiadomo co pousuwałeś, a zbędne aplikacje windowsowe to np w ten sposób https://www.dobreprogramy.pl/Odchudzamy-Windows-10-usuwanie-aplikacji-wbudowanych-w-system,News,65383.html

Teraz to możliwe, że naprawa bootloadera pomoże https://www.dell.com/support/article/pl-pl/sln300987/jak-naprawi%C4%87-program-%C5%82aduj%C4%85cy-efi-na-dysku-twardym-gpt-dla-systemu-windows-7-8-8-1-i-10-na-komputerze-firmy-dell?lang=pl

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

usuwałem apki te kojarzace mi sie ze sklepem windows i tymi ichnimi usługami

Mniej wiecej te jak tutaj\https://www.dobreprogramy.pl/Odchudzamy-Windows-10-usuwanie-aplikacji-wbudowanych-w-system,News,65383.html tylko recznie, za pomocą ccleanera.

 

 

Dodam, że wcześniej przy przekładaniu dysku ze starego laptopa do nowego miałem problem z bootem dysku  w ogóle ale wtedy w ogóle boot nie startował. Udało mi się wtedy to rozwiązać i wszystko działało jak należy.

Wtedy problem rozwiązałem poprzez stary komputer i stworzenie na USB

Create partition primary

format fs=ntfs

active

 

Przełożyłem dysk do nowego kompa gdzie nie działał boot dysku

No i odpaliłem boota a USB i on tam chyba przerzucił na dysk jakieś pliki

 

 

 

Obecnie problem jest inny bo boot startuje, pojawia sie okno wczytywania windows i wyskakuje ten BSOD

Więc chyna ten ccleaner z rejestrami coś namieszał ostro.

 

Nie rozumiem tego polecenia z twojego linku

 

 

Upewnij się, że partycja EFI (EPS – partycja systemowa EFI) korzysta z systemu plików FAT32, a następnie przypisz do niej literę dysku (przypisz literę, która nie jest jeszcze używana).

 Jak mam sie upewnic

 

jak w diskparcie sprawdzam to wszystkie partycje są NTFS, wszystkie.

Edytowane przez JoJoPieniaczopulos
Link to post
Share on other sites

w rubryce INFO mam pusto przy wszystkich aprtycjach, nawet przy tej na której mam postawiony system. Do tego wszystkie partycje mam w NTFS

 

a partycje mam 4

1. jakaś zastrzeżona o wielkosci 100mb - nie wiem co to za szajs

2. 62 gb na ktorej mam postawiony system

3. 159 gb na pliki

4. 670mb też nie wiem co  to za szajs.

 

Zatem jak mam stworzyć te partycja systemową EFI i jak mam iść jak wg poradnika skoro mam ntfsy?

 

jeżeli EFI to to co podalem z tym tworzeniem Format fs=fat32,  zasysaniem z tego jakichs plikow na USB to to wystarczy ze z innego kompa z win10 zgram sobie to EFI na pena i potem z tego pena zbootuje na nowym kommpie?

Edytowane przez JoJoPieniaczopulos
Link to post
Share on other sites
jakaś zastrzeżona o wielkosci 100mb -

Czy ta partycja jest w NTFS? Na niej jest zapewne bootloader systemu , a na tej 670 MB jest system recowery.

Polecenia:  - select partition 1

                  - format fs = fat32

                  - assign letter = b:

                  - exit

                  - mkdir b:\EFI

                  - mkdir b:\EFI\Microsoft

                  - cd /d b:\EFI\Microsoft

                  - bootrec /fixboot

                  - diskpart

                  - list vol

                  - bcdboot c:\windows /l en-us /s b: /f ALL

Partycja z systemem oczywiście jest oznaczona literą C?

Edytowane przez lonialomax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak już wspomniałem. Wszystkie partycje są NTFS.

Tak, systemowa jest C ale w diskparcie w rubryce info nie jest otagowana jako System. PRzy żadnej partycji w rubryce info nie ma info.\Wszystkie są active i healthy.\\

 

te komendy mam wklepać w CMD na tym dysku z którego system nie chce ruszyć? Żadnych pendrive nie trzeba wkładać itd ?

Edytowane przez JoJoPieniaczopulos
Link to post
Share on other sites

Tak, bo system tam jest tylko stracił sektor rozruchu. Chyba, że pousuwały się przy okazji jakieś sterowniki systemowe przy czyszczeniu rejestru. Jeżeli tak by było to jedyne stawianie systemu na czysto.

C nie będzie oflagowana jako system tylko ta 100 MB powinna być oflagowana jako system czyli EFI. Jaki masz tryb partycjonowania GPT czy MBR?

Edytowane przez lonialomax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie mam pojecia jaki mam tryb partycjonowania.

vbM0Jn5.jpg


Zastanawiam sie co by sie stalo jak bym zrobil instlacje systemu na juz istniejacej instalacji, z zachowaniem plikow i programow. Czy by od nowa zbudowal to co potrzeba tyle, ze by musial zassac od nowa aktualizacje systemu. Mogło by to zatrybic? ;P

Edytowane przez JoJoPieniaczopulos
Link to post
Share on other sites

Jak tak nie poszło to będzie potrzeba uruchomienia z instalatora systemu. Utwórz bootowalnego pendrive za pomocą Rufus z obrazu ISO pobranego ze strony Microsoftu. Czy GPT lub MBR sprawdzisz w Diskpart po wpisaniu komendy list disk. Dysk będzie oflagowany * w kolumnie GPT.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tak w ogle wygladalo boot menu zanim zaczalem grzebac

Oczywiscie klikniecie czegokolwiek dawalo zerowy efekt. JEdynie z pendrive adata uruchamialem ten CMD

lVBUqsy.jpg


Jak tak nie poszło to będzie potrzeba uruchomienia z instalatora systemu. Utwórz bootowalnego pendrive za pomocą Rufus z obrazu ISO pobranego ze strony Microsoftu. Czy GPT lub MBR sprawdzisz w Diskpart po wpisaniu komendy list disk. Dysk będzie oflagowany * w kolumnie GPT.

Nie rozumiem. Uruchomienia z instalora systemu ale uruchomienia Czego z tego instalatora.?????

Proszę bardziej precyzyjnie.

Cały czas mam instalke bootowalną windowsa na penie i z niej CMD otwieram i wszystkie te operacje ktore mi zlecales tez...

Edytowane przez JoJoPieniaczopulos
Link to post
Share on other sites

Podaj jaki masz tryb partycjonowania GPT czy MBR. Jak już jest utworzona partycja EFI w FAT32 to spróbuj z pendrive uruchomić naprawę systemu przy starcie. Jak nie pójdzie to jeszcze w CMD polecenie: bcdboot С:windows

Albo jeszcze raz - list vol
                          - bcdboot c:\windows /l en-us /s b: /f ALL

Edytowane przez lonialomax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tzn format na fat32 i zmiana litery tak tyle, kolejne komendy, z EFI juz, nie dały żadnego info zwrotnego

obecnie list disk wypluwa mi tak

 

vol 0 - H   - dvd rom

vol 1 - E  -fat32 100mb

vol 2 - F  - Ntfs - to partycja z systemem jest 63 gb

vol 3 - G - ntfs partycja z plikami

vol 4  D  -  tu pokazuje mi pendrajva

vol 5 C - ntfs 670 mb Hidden

 

Te wcześniejsze operacje co mi zlecales z dyskiem C to oczywiscie uzywalem literki F bo widzialem wczesniej, ze sa takie nazwy.\

Natomiast B sie nei zapamietala jak widac


5wxqQdx.jpg

Link to post
Share on other sites

po windows jest spacja? a po ukośniku to L czy i ?


Nie zadziałało. Wywaliło mi tylko dostępne komendy. Moze powinienem wyjsc z diskparta?


teraz zaskoczyło. Boot files succesfully created


Tyle, ze nic to nie dało.An operating system wasnn't found przy restarcie

Edytowane przez JoJoPieniaczopulos
Link to post
Share on other sites

To teraz - cd /d :\EFI\Microsoft\Boot\

              - bootrec /FixBoot

Jeszcze  w diskpart  - list par

                                - sel par (tu litera partycji z systemem)

                                - Active

Edytowane przez lonialomax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

to 2 rozne komendy? czy czemu w oddzielnych wierszach napisales? prosil bym od razu do komend dawac instrukcje jak dla krowy bo trak strasznie duzo czasu leci na dopytywanki

 

ta pierwsza komenda zaczynajaca sie od CD - system nei moze odnalezc sciezki\

 

bootreca wiec nawet nie wpisywalem

Edytowane przez JoJoPieniaczopulos
Link to post
Share on other sites

Czy mogli byśmy iść po kolei?

 

Wpierw było

To teraz 

 

- cd /d :\EFI\Microsoft\Boot\

              - bootrec /FixBoot

 

1 polecenie sie wykrzaczyło więc 2 nie wpisalem ....i co dalej?

 

Bo to jak rozumiem miał być ciąg dalszy w przypadku powodzenia  poprzednich komend... ??

 


Jeszcze  w diskpart  - list par

                                - sel par (tu litera partycji z systemem)

                                - Active

 

Teraz mówisz by robic z aktywacje a ja stoje na wcześniejszych komendach i nie wiem czy je olać czy co ma mrobić. Stąd prosiłem o instrukcje dokładne przy każdej komendzie. Bo jak dopytuje to tracimy strasznie dużo czasu.

 

Oczywiście dzięki za pomagania i poświęcanie czasu, jednak starajmy się lepiej rozumieć.

Edytowane przez JoJoPieniaczopulos
Link to post
Share on other sites

Cziałam tak na ile nadążam za twoimi wpisami. Robiłem konwersję z MBR na GPT baz utraty systemów z tworzeniem EFI i działa. Oznacz partycję jako aktywną. Potem z racji, że nie masz trybu GPT możliwe , że zadziałają te komendy 

- bootrec /RebuildBcd
- bootrec /fixMbr
- bootrec /fixboot

I jak widać po tekście powoli odpływam, także do jutra i powodzenia.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

A więc jeszcze raz

Napisałeś by wpisać

 

1.

- cd /d :\EFI\Microsoft\Boot\

              - bootrec /FixBoot

wpisałem 1 komenda i zwróciło mi, że  "system nie moze odnalezc sciezki"

 

Więc nei wiem czy olewamy te 2 komendy i idziemy dalej czy co. Nei powiedział kolega tego w ogole tylko zaczął podawać kolejne komendy tj :

2.

 

 

Jeszcze  w diskpart  - list par

                                - sel par (tu litera partycji z systemem)

                                - Active

A ja znowu dopytałem o pkt1.\\

 

Na co kolega podał mi 3ci zestaw komend nie pisząc dalej co z pkt.1 czy olewamy czy co

3.

 

 

- bootrec /RebuildBcd
- bootrec /fixMbr
- bootrec /fixboot

Z mojego punktu widzenia panuje chaos bo niestety nie wiem jakie ma byc info zwrotne komend a tego kolega nie precyzuje i czy jak wykrzacza jedna z nich tak jak w pkt.1 to jest ok i kontynuować wpisujac reszte czy co robić i tu tracimy niestworzoną ilość czasu gdyz ja pytam a kolega dalej nie doprecyzowuje, ja znowu pytam i dalej nie wiem nic opróćz kolejnych komend. Chronologia w chaosie.

 

 

A więc po tym jak wykrzaczyło komende nr1 z punktu nr1, nie wpisałem komendy nr 2,,, nie uzyskałem zadnego feedbacku od kolegi\

 

Poszedłem teraz dalej i wpisałem komendy do aktywacji partycji... z pkt 2.

Przeszedłem do pkt 3.

po wpisaniu pierwszej komendy bootrec /RebuildBcd   - cmd nie dało żadnego info zwrotnego oprócz wyplucia mi całej listy dostępnych komend tak jakby ta komenda była nieprawidlowa\

Nie napisał kolega czy wychodzić z diskparta by ja wpisac, czy zostac... wiec wpisalem zostając..

Jako, że kolega nie napisał mi jaki ma być output poszczególnej komendy to nie wiem czy wpisywac pozostałe dwie komendy...

Finalnie także je wpisałem ale efekt taki sam, nie było info zwrotnego w cmd oprócz wyświetlenia się list komend więc w moim domyśle nie zadziałały one


Chciałem zrobic backup danych i zrobic format ale sie okazała maniana nie z tej ziemi

Jak podłączyłem SSD do drugiego kompa przez kabel i zaczalem robic backup to czesc plikow jest na zielono, zaszyfrowana.... i nie da sie ich ani otworzyc ani skopiowac

No i zastanawiam sie czy to moze było wczesniej, jak np aktualizowalem win7 do win10 jeszcze na starym laptopie czy teraz jak wyjalem ten hdd z laptopa i podlaczylem do drugiego przez kabelek

 

No i zaprzestalem bo teraz nie ma innej opcji by sprawdzic czy da rade by te pliki otworzyc jak .... odzyskac uruchamianie sie systemu na tym dysku...\

 

Masakra...

Edytowane przez JoJoPieniaczopulos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...