Skocz do zawartości

Monitor 23 cale +


Recommended Posts

Czesc,
Szukam jakiegos monitora do 500 zł im taniej tym lepiej. Celuje w min 24 cale i jak najmniejszymi ramkami. Glownie uzywam PC do filmow,yt,do gier bardzo rzadko ale nie wykluczam w przyszloci zakupu nowego PC.
Moje propozycje ktore znalazlem to :
https://www.morele.net/monitor-samsung-ls24r350fhuxen-5938921/

https://www.x-kom.pl...rny.html#Opinie

Link to post
Share on other sites

Na cienkich ramkach zależy Ci ze względu na bardziej estetyczny wygląd czy jest jakiś inny powód? Wiedz, że bezramkowce z zasady mają tę przywarę, że przy krawędziach występują przygaszenia, tzn. ekran świeci słabiej w tamtych rejonach. Efekt jest większy bądź mniejszy w zależności od sztuki.

 

Jeśli priorytetem są filmy, a gry będą uruchamiane sporadycznie, to odradzam matryce IPS (słaba czerń plus srebrzenie w narożnikach). Dla Ciebie lepszym wyborem byłaby VA - czyli "prawdziwa", głęboka czerń i wysoki kontrast.

 

Na jakich złączasz Ci zależy? Mają być głośniki? Regulacja wysokości?

Link to post
Share on other sites

Na cienkich ramkach zależy Ci ze względu na bardziej estetyczny wygląd czy jest jakiś inny powód? Wiedz, że bezramkowce z zasady mają tę przywarę, że przy krawędziach występują przygaszenia, tzn. ekran świeci słabiej w tamtych rejonach. Efekt jest większy bądź mniejszy w zależności od sztuki.

 

Jeśli priorytetem są filmy, a gry będą uruchamiane sporadycznie, to odradzam matryce IPS (słaba czerń plus srebrzenie w narożnikach). Dla Ciebie lepszym wyborem byłaby VA - czyli "prawdziwa", głęboka czerń i wysoki kontrast.

 

Na jakich złączasz Ci zależy? Mają być głośniki? Regulacja wysokości?

Bardziej ze wzgledu na estetyke i nowoczesny wyglad. Poki co nie mam nawet GPU w PC wiec lece na integrze czyli DVI " ale z tego co widze bede musial kupic przejsciowke z tego powodu", nie zalezy mi na glosnikach, regulacja wysokosci sie przyda.

 

Edytowane przez FixIT
Link to post
Share on other sites

Z regulacją wysokości będzie trzeba trochę naciągnąć budżet. No chyba, że rozważasz zakup monitora używanego.

 

https://www.x-kom.pl/p/460188-monitor-led-24-acer-b247ybmiprx-czarny.html

 

Natomiast VA z podanymi kryteriami to niestety wydatek ponad 600 zł. Podobnie jak przy IPS-ach z DVI.

Edytowane przez Sentymentalny
Link to post
Share on other sites

Samsung również nie ma wejścia DVI, więc tak czy siak bez przejściówki się nie obejdzie. Nie posiada on też regulacji wysokości, dlatego musisz się upewnić, patrząc na dane dotyczące jego wymiarów, czy będzie Ci się na nim komfortowo pracowało. Zasadą jest, że oczy powinny być na wysokości górnych okolic ekranu.

Link to post
Share on other sites

Samsung również nie ma wejścia DVI, więc tak czy siak bez przejściówki się nie obejdzie. Nie posiada on też regulacji wysokości, dlatego musisz się upewnić, patrząc na dane dotyczące jego wymiarów, czy będzie Ci się na nim komfortowo pracowało. Zasadą jest, że oczy powinny być na wysokości górnych okolic ekranu.

Przejsciowke kupie, porownujac stary monitor i ten samsung roznic duzych nie ma. Nie powinno byc problemu. A co sadzisz o samym monitorze?

Monitor juz mam kilka godzin nie mam sie do czego przyczepic, czern tez jest ladna nie widze jakiejs srebrnej poswiaty. Mam pytanie obecnie jestem polaczony D subem i mam zintegrowana grafike, duze bedzie roznica w zakupieniu przejsciowki HDMI-DVI i czy wtedy beda dostepne 75 hz ? Czy nie ma sensu sie w to bawic?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...