Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam forum, przychodzę tu z zapytaniem, nawet wydaje mi się to rzeczą ciekawą.

W tamtym roku wymieniłem parę podzespołów komputerowych, zauważyłem też znacznie lepsze połączenie sieciowe. Co się okazało, płyta odblokowała mi jakimś cudem łączę o nielimitowanej prędkości, a tymczasem u mojego dostawcy miałem wykupione łącze 40mb/s, a testy prędkości wykazywały 700,800 a nawet czasem 900mb/s tak samo wysyłanie, ogromne liczby, była to stała prędkość, która zmieniała się wraz z porą dnia (w nocy było zazwyczaj więcej), ale nigdy prędkość nie schodziła mi poniżej 400-500mb/s, miałem tak ponad rok czasu. Około miesiąca temu robiłem reinstall windowsa, niestety tu już tej prędkości nie doświadczyłem, miałem już 40mb/s, ale zauważyłem, że podczas testowania łącza, przez pierwszych parę sekund prędkość wskazuje 200-300, ale nagle spada i zatrzymuje się na 40mb/s.

Co już robiłem?

Kolejny reinstall Windowsa

Instalacja sterowników karty sieciowej

Nawet wymieniałem kabel eternet na inny z nadzieją, że tutaj może być problem,

Ktoś ma jakieś pomysły? Może coś przeoczyłem?

Pozdrawiam całe forum.  


Oczywiście nie muszę mówić, że chciałbym przywrócić łączę o takiej prędkości. 

Link to post
Share on other sites

Czy to tak trudno pożyczyć od kogoś laptop i przetestować łącze po kablu ???

 

Skoro masz wykupione 40 mb to myślisz że dostawca da ci więcej ? 

 

Być może miałeś włączoną większą prędkość na parę dni przed końcem umowy - tak robią dostawcy by was przekonać do pozostania.

Link to post
Share on other sites

Kolego, nie przeczytałeś dokładnie. Łącze było testowane na kablu i po wifi, tak wysoka prędkość nie trwała parę dni przed końcem umowy, tylko ponad rok, a wysoka prędkość zakonczyła się kiedy sformatowałem komputer. 

Czy to tak trudno pożyczyć od kogoś laptop i przetestować łącze po kablu ???

 

Skoro masz wykupione 40 mb to myślisz że dostawca da ci więcej ? 

 

Być może miałeś włączoną większą prędkość na parę dni przed końcem umowy - tak robią dostawcy by was przekonać do pozostania.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...