Skocz do zawartości

Monitor do pracy [400-500zł]


Recommended Posts

Dzień Dobry.

Poszukuje drugiego taniego monitora do mojego zestawu.

Zastanwiałem się nad:

https://www.morele.net/monitor-philips-243v7qdab-00-1254805/

 

https://www.morele.net/monitor-aoc-24b1xh-4831675/

Nie zależy mi na wysokiej częstotliwości odświeżania. Bardziej interesuje mnie głębia kolorów, ale wiem, że w tej półce cenowej nie ma co oczekiwać cudów.

Będę wdzięczny za wszystkie propozycje i pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Fajerwerków w kolorach nie oczekuj od segmentu nie-profesjonalnego (obojętnie czy to monitor za 500, 1000 czy 1500 zł). Wszystko jest klepane na matrycach od trzech producentów, a różnice sprowadzają się głównie do jakości wykonania, ergonomii, liniowości i długości gwarancji, dlatego przy Twoim budżecie tak naprawdę nie ma znaczenia który wybierzesz, bo to praktycznie jedno i to samo, tylko logo inne. Pamiętaj tylko o plusach i minusach poszczególnych rodzajów matryc:

TN - słabe kolory, mizerny kontrast, katastrofalne kąty widzenia, ale najlepsza stricte do gamingu ze względu na szybkość (czasy reakcji, input lagi i inne pierdoły).

VA - "prawdziwa", głęboka czerń, wysoki kontrast, słabe kąty widzenia, świetna do filmów, ale niekoniecznie do gier poprzez smużenie (choć nie każdy zwraca na to uwagę - ja np. tego nie dostrzegam)

IPS - najbardziej 'naturalne' kolory, lecz słaba czerń i srebrzenie w narożnikach. Nie tak szybka jak TN i nie tak wolna jak VA. Domyślny wybór do tzw. ogólnych zastosowań.

Edytowane przez Sentymentalny
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...