Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Monitor do pracy [400-500zł]

monitor praca biuro

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 dragon92

dragon92
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 28 marzec 2020 - 13:54

Dzień Dobry.

Poszukuje drugiego taniego monitora do mojego zestawu.

Zastanwiałem się nad:

https://www.morele.n...dab-00-1254805/

https://www.morele.n...24b1xh-4831675/

Nie zależy mi na wysokiej częstotliwości odświeżania. Bardziej interesuje mnie głębia kolorów, ale wiem, że w tej półce cenowej nie ma co oczekiwać cudów.

Będę wdzięczny za wszystkie propozycje i pomoc ;)

• 0

#2 Sentymentalny

Sentymentalny
  • Dyskutant

• 246 postów

Napisano 28 marzec 2020 - 23:55

Fajerwerków w kolorach nie oczekuj od segmentu nie-profesjonalnego (obojętnie czy to monitor za 500, 1000 czy 1500 zł). Wszystko jest klepane na matrycach od trzech producentów, a różnice sprowadzają się głównie do jakości wykonania, ergonomii, liniowości i długości gwarancji, dlatego przy Twoim budżecie tak naprawdę nie ma znaczenia który wybierzesz, bo to praktycznie jedno i to samo, tylko logo inne. Pamiętaj tylko o plusach i minusach poszczególnych rodzajów matryc:

TN - słabe kolory, mizerny kontrast, katastrofalne kąty widzenia, ale najlepsza stricte do gamingu ze względu na szybkość (czasy reakcji, input lagi i inne pierdoły).

VA - "prawdziwa", głęboka czerń, wysoki kontrast, słabe kąty widzenia, świetna do filmów, ale niekoniecznie do gier poprzez smużenie (choć nie każdy zwraca na to uwagę - ja np. tego nie dostrzegam)

IPS - najbardziej 'naturalne' kolory, lecz słaba czerń i srebrzenie w narożnikach. Nie tak szybka jak TN i nie tak wolna jak VA. Domyślny wybór do tzw. ogólnych zastosowań.

Użytkownik Sentymentalny edytował ten post 28 marzec 2020 - 23:57

• 0

Intel Core i5-5675C + SilentiumPC Fera 3 | MSI Z97-G43 | EVGA GeForce GTX 1660 XC Ultra | Goodram Play 2x4 GB

Toshiba P300 500 GB | LiteOn iHAS124-14 | SeaSonic Focus Plus Platinum 550W | Fractal Design Arc Midi R2

SteelSeries Rival 310 | Omega OK 014 | iBOX SP-310 | NEC MultiSync EA245WMi-2

#3 hanson

hanson
  • Pasjonat

• 761 postów

Napisano 30 marzec 2020 - 10:22

Porównywalne modele. Poprawne kolory, ale wiadomo - to budżetowce. 

Tak jak kolega mówi, jak liczyć na lepszy kontrast - szukaj czegoś z VA. 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: monitor, praca, biuro

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych