Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich. Borykam się z pewnym problemem. Otóż złożyłem dzisiaj komputer w domu i przy próbie uruchomienia komputer włącza się, pracuje ok 30 sekund a następnie się wyłącza. Niestety sytuacja się zapętla. Ekran informuje też że nie ma sygnału z karty. Pomoże ktoś? Podaje podzespoły

Plyta Gigabite h310m sv2 2.0

Grafika Asus gtx 1050ti

RAM g.skill 3000mhz 2x8 GB

Procesor Intel i3 9100f

Dysl goodram cx300 / seagate 1tb

Link to post
Share on other sites

Jaką wersję bios masz na płycie w/g Gigabyte do obsługi tego procesora musi być wgrany bios F12. Jak nie zamówiłeś aktualizacji biosu przy zakupie płyty to na chwilę obecną potrzebujesz któregoś z tych procesorów:

Celeron G4900    F1
Celeron G4900T    F1
Celeron G4920    F1
Celeron G4930    F1
Celeron G4930T    F1
Core i3-8100    F1
Core i3-8100    F1
Core i3-8100T    F1
Core i3-8300    F1
Core i3-8300T    F1
Core i3-8350K    F1

Link to post
Share on other sites

Niestety na płytach Gigabyte nie ma takiej możliwości i do aktualizacji biosu musisz mieć procesor, który jest obsługiwany przez obecny bios. Gdzie kupowałeś podzespoły i czy na stronie sklepu nie było wyboru zakupu z opcją aktualizacji? Na chwilę obecną to tylko wizyta w jakimś serwisie, powinni za nie wielką opłatą zaktualizować bios pod twój CPU.

Link to post
Share on other sites

Zakup robiłem w sieci Kompu****ik.pl. Dzwoniłem do kich i upewniałem się czy będzie to grało, mówili że wszystko pasuje i wszystko będzie grało. Niestety nie do końca.

Jeszcze powiesz mj kolego czy kości pamięci będą grać z płytą? Patrzę na specyfikację płyty i obsługuje 2666mhz a kości mam 3000mhz.

Link to post
Share on other sites

Jakie masz dokładnie te kości G.Skil. Taktowanie 3000 MHz to taktowanie tested speed i płyta ustawi je 2133 MHz. Jedyne co to kwestia przepłacenia za RAM którego potencjału nie wykorzystasz. Swoją drogą to podziękowałbym za taką obsługę i odesłałbym sprzęt z powrotem.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Kości są dokładnie takie G.SKILL Aegis 16GB [2x8GB 3000MHz DDR4 CL16 1.35V. A nie ma opcji żeby chociaż płyta obsługiwała je z tą prędkością 2666Mhz? Co do zwrotu to zrobiłbym to samo, niestety pan poinformował mnie iz jeżeli wezmę fakturę to nie mam możliwości oddania tego.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, ale te dane z pośpiechu poszły z pod płyty H310M S2V i Twoja powinna działać nawet na najniższej wersji bios. Problemem są jednak te pamięci RAM, bo w nanualu płyty gł. stoi:  Aby obsługiwać pamięć 2666 MHz lub XMP, musisz zainstalować procesor i7 / i5 8. generacji.

 
Link to post
Share on other sites

G.Skill testował te pamięci RAM na Twojej płycie. Wybrane jest już dwie kości po 8GB  https://www.gskill.com/configurator?page=1&cls=1529635169&manufacturer=1524715126&chipset=1529041211&model=1529043519&adSearch2=Capacity%C2%A716GB%20(8GBx2),

Spróbuj jeszcze na pojedynczej kości

Przepraszam, ale zdarza się nawet specjalistom.Czy zasilanie procesora  masz podłączone?

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Dzięki, jak się uda uruchomić dam znać

Witam ponownie. Udało się uruchomić komputer lecz mam kolejny problem z pamięcia RAM. Kupiłem dwie kości GoodRama 2400Mhz, każda po 8Gb i przy próbie włożenia obydwóch komp nie jest w stanie uruchomić się nawet do biosu. Przy jednej kości jest okey ale tylko w jednym gnieździe, jak wloze w drugie gniazdo komp również nie wstaje. Mój numer biosu to f12. Pomożecie?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podałem Ci dwa linki z których mogłeś wybrać RAM zalecany do Twojej płyty, a Ty sobie na złość, robisz pod górę i kupujesz RAM którego nie ma na liście QVL Gigabyte. Czy PC uruchamia się na obojętnie której pojedynczej kości i czy w każdym slocie?

Edytowane przez lonialomax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz zamontowany na płycie głośniczek systemowy (speaker) jeżeli tak to czy są jakieś dźwięki przy uruchamianiu z dwoma modułami RAM lub w tym niedziałającym slocie?

Jeszcze pytanie odnośnie faktury, bo z Twojej wypowiedzi wynika, że wziąłeś na firmę. Jeżeli jednak nie na firmę to pan opowiada bzdury.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...