Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Podtrzymywacz do cięzkiego GPU w PC

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 under555

under555
  • Bywalec

• 136 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 03:09

Cześć, mam dość ciężkie gpu (1080ti zotac amp extreme) i jest zamontowane w borej obudowie ale poziomo i przydałby się jakiś wzmacniacz tej konstrukcji - macie pomysł? ktoś się z czymś takim spotkał?

https://ibb.co/JyVQ6Mk

• 0

#2 Rebelmind

Rebelmind
  • Czerwonoarmista

• 5403 postów
  • Miejscowość:Geteborg

Napisano 27 marzec 2020 - 08:07

Saging, czyli "siadanie" karty w slocie. Najprostsze remedium = podpórka z klocków Lego ;)
  • 1
| 3700x | Asus Prime X570-P | 2x8 GB 3600 cl16 | Intel 600p 512GB | Rvii LC | Win 10 |

#3 saszex

saszex
  • Nowicjusz

• 11 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 09:06

@Rebelmind, sprawdzi sobie na thingsverse druki 3D - problemu z drukarką pewnie nie będzie, ktoś ze znajomych ma, koszt prawie 0.

https://www.thingive...m/thing:2401979

https://www.thingive...m/thing:4184048

https://www.thingive...m/thing:3482506

• 0

#4 pendzel_3

pendzel_3
  • Maniak

• 2254 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 09:33

Klepnij kolego "Sagging GPU" w google - bo ile obudów tyle rozwiązań, wszystko zależy od tego czy będziesz chciał również transportować jednostkę czy ma być to tylko rozwiązanie budżetowe i stacjonarne.

Ja u siebie zrobiłem sobie metolowy kątownik z regulacją (fasolki) przymocowany do wieżyczki na HDD na śruby, poszedł w czarny lakier i nawet go nie widać za bardzo. Także patentów jest sporo od wspomnianych przez Rebela klocków po DIY jak u mnie kończąc na gotowych dedykowane rozwiązaniach. Z tym, że te ostatnie są oczywiście najdroższe.

E: literówka.

Użytkownik pendzel_3 edytował ten post 27 marzec 2020 - 09:34

• 0

#5 JeRRyF3D

JeRRyF3D
  • Amator

• 27 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 16:33

Saging, czyli "siadanie" karty w slocie. Najprostsze remedium = podpórka z klocków Lego ;)

Wymyślanie. Zwykła trytka. Złapiesz karte w okolicy zasilania i podpinasz pod klatkę dysków, cd, itd. Tanio, nieinwazyjnie, elastycznie (nic na sztywno), do tego idealnie pod wymiar. I jeszcze niemal niezauwazalne w obudowie. Stosuję od lat.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

• 0

#6 Rebelmind

Rebelmind
  • Czerwonoarmista

• 5403 postów
  • Miejscowość:Geteborg

Napisano 27 marzec 2020 - 18:14

Maestro, a jeżeli tak jak pisał @Pendzel ktoś nie ma klatek na dyski powyżej GPU? Ja od dawna stosuje podpórkę właśnie z lego, której wysokość reguluje w zależności od grubości coolera.
  • 0
| 3700x | Asus Prime X570-P | 2x8 GB 3600 cl16 | Intel 600p 512GB | Rvii LC | Win 10 |

#7 JeRRyF3D

JeRRyF3D
  • Amator

• 27 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 18:41

Maestro, a jeżeli tak jak pisał @Pendzel ktoś nie ma klatek na dyski powyżej GPU? Ja od dawna stosuje podpórkę właśnie z lego, której wysokość reguluje w zależności od grubości coolera.

Spoko. Wtedy "kombinuje", jednak w moim przekonaniu znaczna przewaga obudów kompów "które mamy od jakiegoś czasu" (nie składanych wczoraj nówek) jednak coś tam mają, gdzie da się złapać trytkę. Czy to kosz na dysk, czy żebro obudowy na przepusty przewodów, czy jakiś otwór na dodatkowy wentyl. Nie wierzę, że jest taka obudowa, gdzie nie nie da się zastosować tego patentu. Jest to jednak pewnego rodzaju kompromis = bezpieczeństwo vs jakość vs estetyka vs "taniość". W zamkniętych budach pod nogami zdecydowanie sprawdza się nic nie kosztując.

• 0

nieregulaminowa sygnatura // jg

#8 lucas-7

lucas-7
  • Dyskutant

• 210 postów
  • Miejscowość:Tomaszów Mazowiecki

Napisano 29 marzec 2020 - 22:48

Zapytam tak z ciekawość. Co się może stać jak karta opada w slocie? Slot zabezpieczony metalowa ramka. Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#9 mavekk

mavekk
  • Amator

• 66 postów

Napisano 29 marzec 2020 - 22:52

No wydaje mi się, że może się uszkodzić PCI-E na karcie, albo sam slot PCI-E w płycie głównej

• 0

#10 pendzel_3

pendzel_3
  • Maniak

• 2254 postów

Napisano wczoraj, 09:45

Slot zabezpieczony metalowa ramka.

Jeśli mówimy to tych metalowych ramkach z budżetowych mobasów to zasadniczo daje to niezbyt wiele....

Na tyle, że nie zaryzykowałbym nawet przenoszenia takiego sprzętu przy ciężkim GPU, w/w rozwiązanie "na trytkę" sprawdzi się tylko i wyłącznie jeśli sprzętu nie ruszamy, w winnym wypadku musi to być zrobione "na sztywno".

Co może się stać? w skrajnym przypadku port może zwyczajnie się wytrzymać lub mikropęknięcia w PCB doprowadzą do awarii ścieżek. 

• 0

#11 Marekpe

Marekpe
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano wczoraj, 14:05

Są szyny które trzymają kartę z dołu i góry w pełni regulowane i można wysłać taki komputer na drugi koniec świata.

• 0

https://www.youtube.com/watch?v=N8gqgybDLD8

#12 Succubus

Succubus
  • (↜_↝)↘

• 423 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano dziś, 16:22

Ja rozwiązałem podpórkę w następujący sposób:

Spoiler

Sprawdza się znakomicie :)

Użytkownik Succubus edytował ten post dziś, 17:19