Skocz do zawartości

Podtrzymywacz do cięzkiego GPU w PC


Recommended Posts

Klepnij kolego "Sagging GPU" w google - bo ile obudów tyle rozwiązań, wszystko zależy od tego czy będziesz chciał również transportować jednostkę czy ma być to tylko rozwiązanie budżetowe i stacjonarne.

 

Ja u siebie zrobiłem sobie metolowy kątownik z regulacją (fasolki) przymocowany do wieżyczki na HDD na śruby, poszedł w czarny lakier i nawet go nie widać za bardzo. Także patentów jest sporo od wspomnianych przez Rebela klocków po DIY jak u mnie kończąc na gotowych dedykowane rozwiązaniach. Z tym, że te ostatnie są oczywiście najdroższe.

 

E: literówka.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites
Saging, czyli "siadanie" karty w slocie. Najprostsze remedium = podpórka z klocków Lego ;)
Wymyślanie. Zwykła trytka. Złapiesz karte w okolicy zasilania i podpinasz pod klatkę dysków, cd, itd. Tanio, nieinwazyjnie, elastycznie (nic na sztywno), do tego idealnie pod wymiar. I jeszcze niemal niezauwazalne w obudowie. Stosuję od lat.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Maestro, a jeżeli tak jak pisał @Pendzel ktoś nie ma klatek na dyski powyżej GPU? Ja od dawna stosuje podpórkę właśnie z lego, której wysokość reguluje w zależności od grubości coolera.

Link to post
Share on other sites

Maestro, a jeżeli tak jak pisał @Pendzel ktoś nie ma klatek na dyski powyżej GPU? Ja od dawna stosuje podpórkę właśnie z lego, której wysokość reguluje w zależności od grubości coolera.

Spoko. Wtedy "kombinuje", jednak w moim przekonaniu znaczna przewaga obudów kompów "które mamy od jakiegoś czasu" (nie składanych wczoraj nówek) jednak coś tam mają, gdzie da się złapać trytkę. Czy to kosz na dysk, czy żebro obudowy na przepusty przewodów, czy jakiś otwór na dodatkowy wentyl. Nie wierzę, że jest taka obudowa, gdzie nie nie da się zastosować tego patentu. Jest to jednak pewnego rodzaju kompromis = bezpieczeństwo vs jakość vs estetyka vs "taniość". W zamkniętych budach pod nogami zdecydowanie sprawdza się nic nie kosztując.

Link to post
Share on other sites

 

 

Slot zabezpieczony metalowa ramka.

Jeśli mówimy to tych metalowych ramkach z budżetowych mobasów to zasadniczo daje to niezbyt wiele....

 

Na tyle, że nie zaryzykowałbym nawet przenoszenia takiego sprzętu przy ciężkim GPU, w/w rozwiązanie "na trytkę" sprawdzi się tylko i wyłącznie jeśli sprzętu nie ruszamy, w winnym wypadku musi to być zrobione "na sztywno".

 

Co może się stać? w skrajnym przypadku port może zwyczajnie się wytrzymać lub mikropęknięcia w PCB doprowadzą do awarii ścieżek. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...