Skocz do zawartości

Modyfikacja zestawu do Adobe LT + PS oraz obróbki filmów 4k


Recommended Posts

Witam,
 
Proszę o pomoc w wybraniu konfiguracji komputera. Przejrzałem sporo tematów ale moja wiedza nt komputerów jest na tyle mała, że nie potrafię sam zdecydować. 
Komputera używam głównie do obróbki zdjęć z lustrzanek w Adobe Lightroom (80%) oraz Photoshop (20%) do tej pory moja konfiguracja była wystarczająca. Nie jest to z pewnością demon prędkości ale pracować się dało. Miałem nawet zamiar dołożyć RAMu ale dopiero gdy chciałem obejrzeć filmy 4K (z Gopro) odczułem braki w mocy. Filmów nie da się odtworzyć (nie mówiąc o obróbce) , obrazy skaczą, nie ma ciągłości.
I tu moja prośba i pytanie... Czy mój zestaw mógłbym rozbudować tak aby spełniał wymaganie jakim jest komfortowa praca w Adobe LT + PS, ale jednoczesne aby dawał  możliwość amatorskiej obróbki filmów 4k ? Czy może to ślepa uliczka i konieczna jest całkowita zmiana?
 

 

  • Zastosowanie komputera : Grafika - zdjęcia z lustrzanki w Adobe LT  + PS, oraz amatorska obróbka filmów 4k
  • Maksymalna kwota : jak najmniej
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : natychmiast
  • Których części potrzebuję : ?
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1200 EIZO S2243W
  • Specjalne wymagania : nie
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • MOBO: Gigabyte H97-HD3 
    CPU: I5 4460
    RAM 8GB HyperX Fury
    Zasilacz Chieftec GPE-700S
    Obudowa: Silentiupm PC (stara dość nie znam modelu coś jak Gladius M40 tylko większa) 
    Dysk Western Digital Caviar Blue 250GB
    Dysk Western Digital Caviar Blue 500GB
    Dysk Toshiba 1 TB 3.5" SATA III
    Dysk SSD SanDisk Ultra II Plus 240GB SATA3
  •  
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne : brak

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

 

 

Link to post
Share on other sites

Na iGPU to tam raczej można zapomnieć o obróbce video. Mało pamięci ram, brak GPU, procesor 4 rdzenie. Kiepsko

Ile możesz wydać bo kwota "jak najmniej" nic nie mówi. 

 

Za 400 zł - używany i7 4770

Sprzedaż swój za jakieś 150 zł więc realny koszt, to około 250 zł za nowy CPU.

 

Kolejna kość 8GB DDR3 na start - 80 zł. Śmiało można dać dwie kości, wydatek nie duży a 24 GB DDR3 to już dość komfortowa pozycja wyjściowa. 

 

Zostaje kwestia GPU. Wszystko zależy od budżetu. Zaczynałbym od używanego RX 580 8GB. Cena na allegro 450-550 zł

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedz. Chciałbym wydać max 1000 pln. Oczywiście jeśli jest inna opcja wymagająca powiększenia budżetu jednocześnie dająca opłacalny zysk na wydajności to mógłbym dołożyć powiedzmy z 500  

Jeśli chcesz naprawdę komfortowo obrabiać, to ten budżet jest zdecydowanie za mały.

Pierwsze pytanie, jaka lustrzanka? Inaczej będzie Ci się obrabiać RAW-a w ps z np. Nikona D3100, a inaczej z d500(modele z przypadku)

O ile PS będzie do przełknięcia, o tyle problem będzie z 4K.

Również miałem problem po zakupie gopro.

mój poprzedni zestaw był oparty na i5 4690K, mobo extrem 4 z97, 16gb ddr3 i jakaś karta nvidii i niestety, ale nie dawała rady sobie z obróbką, każda próba zrobienia czegokolwiek trwała długimi minutami, a rendering całą noc...

no chyba, że nie będzie Ci to przeszkadzać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czesc,

 

Mam trzy lustrzanki z czego tak naprawdę w użyciu są dwie -  Canon 5D (pierwsza wersja 12.8 Mp, 4368x2912) oraz Canon 6D ( 20Mp, 5472x3648), Jesli chodzi o LT i PS to nie mam większych zastrzeżeń i chciałbym aby tak pozostało albo było lepiej. Nie chce zmiany na konfiguracje pozwalającą mi na prace z 4k i jednocześnie pogarszająca komfort pracy ze zdjęciami ( o ile to w ogóle możliwe).

 

Filmy z Gopro traktuje w tym momencie jako dodatek, miałem zamiar ogarnąć rodzinne nagrania z wakacji itp. Cześć jest z naprawdę ładnych miejsc i chciałbym mieć możliwość prazy z 4k  (której teraz nie mam zupełnie).

 

pozdrawiam i dzięki!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...