Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Modyfikacja zestawu do Adobe LT + PS oraz obróbki filmów 4k

Photoshop lightroom 4k

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 chrisstof

chrisstof
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 26 marzec 2020 - 22:25

Witam,

Proszę o pomoc w wybraniu konfiguracji komputera. Przejrzałem sporo tematów ale moja wiedza nt komputerów jest na tyle mała, że nie potrafię sam zdecydować. 
Komputera używam głównie do obróbki zdjęć z lustrzanek w Adobe Lightroom (80%) oraz Photoshop (20%) do tej pory moja konfiguracja była wystarczająca. Nie jest to z pewnością demon prędkości ale pracować się dało. Miałem nawet zamiar dołożyć RAMu ale dopiero gdy chciałem obejrzeć filmy 4K (z Gopro) odczułem braki w mocy. Filmów nie da się odtworzyć (nie mówiąc o obróbce) , obrazy skaczą, nie ma ciągłości.
I tu moja prośba i pytanie... Czy mój zestaw mógłbym rozbudować tak aby spełniał wymaganie jakim jest komfortowa praca w Adobe LT + PS, ale jednoczesne aby dawał  możliwość amatorskiej obróbki filmów 4k ? Czy może to ślepa uliczka i konieczna jest całkowita zmiana?

• Zastosowanie komputera : Grafika - zdjęcia z lustrzanki w Adobe LT  + PS, oraz amatorska obróbka filmów 4k
  • Maksymalna kwota : jak najmniej
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : natychmiast
  • Których części potrzebuję : ?
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1200 EIZO S2243W
  • Specjalne wymagania : nie
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • MOBO: Gigabyte H97-HD3 
    CPU: I5 4460
    RAM 8GB HyperX Fury
    Zasilacz Chieftec GPE-700S
    Obudowa: Silentiupm PC (stara dość nie znam modelu coś jak Gladius M40 tylko większa) 
    Dysk Western Digital Caviar Blue 250GB
    Dysk Western Digital Caviar Blue 500GB
    Dysk Toshiba 1 TB 3.5" SATA III
    Dysk SSD SanDisk Ultra II Plus 240GB SATA3
  •  
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne : brak

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

• 0

#2 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 32161 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 13:33

Na iGPU to tam raczej można zapomnieć o obróbce video. Mało pamięci ram, brak GPU, procesor 4 rdzenie. Kiepsko

Ile możesz wydać bo kwota "jak najmniej" nic nie mówi. 

Za 400 zł - używany i7 4770

Sprzedaż swój za jakieś 150 zł więc realny koszt, to około 250 zł za nowy CPU.

Kolejna kość 8GB DDR3 na start - 80 zł. Śmiało można dać dwie kości, wydatek nie duży a 24 GB DDR3 to już dość komfortowa pozycja wyjściowa. 

Zostaje kwestia GPU. Wszystko zależy od budżetu. Zaczynałbym od używanego RX 580 8GB. Cena na allegro 450-550 zł

• 1

#3 chrisstof

chrisstof
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 29 marzec 2020 - 16:14

Dziękuję za odpowiedz. Chciałbym wydać max 1000 pln. Oczywiście jeśli jest inna opcja wymagająca powiększenia budżetu jednocześnie dająca opłacalny zysk na wydajności to mógłbym dołożyć powiedzmy z 500  

• 0

#4 bajcy

bajcy
  • Bywalec

• 82 postów

Napisano 30 marzec 2020 - 07:32

Dziękuję za odpowiedz. Chciałbym wydać max 1000 pln. Oczywiście jeśli jest inna opcja wymagająca powiększenia budżetu jednocześnie dająca opłacalny zysk na wydajności to mógłbym dołożyć powiedzmy z 500  

Jeśli chcesz naprawdę komfortowo obrabiać, to ten budżet jest zdecydowanie za mały.

Pierwsze pytanie, jaka lustrzanka? Inaczej będzie Ci się obrabiać RAW-a w ps z np. Nikona D3100, a inaczej z d500(modele z przypadku)

O ile PS będzie do przełknięcia, o tyle problem będzie z 4K.

Również miałem problem po zakupie gopro.

mój poprzedni zestaw był oparty na i5 4690K, mobo extrem 4 z97, 16gb ddr3 i jakaś karta nvidii i niestety, ale nie dawała rady sobie z obróbką, każda próba zrobienia czegokolwiek trwała długimi minutami, a rendering całą noc...

no chyba, że nie będzie Ci to przeszkadzać.

• 1

#5 chrisstof

chrisstof
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 30 marzec 2020 - 09:02

Czesc,

Mam trzy lustrzanki z czego tak naprawdę w użyciu są dwie -  Canon 5D (pierwsza wersja 12.8 Mp, 4368x2912) oraz Canon 6D ( 20Mp, 5472x3648), Jesli chodzi o LT i PS to nie mam większych zastrzeżeń i chciałbym aby tak pozostało albo było lepiej. Nie chce zmiany na konfiguracje pozwalającą mi na prace z 4k i jednocześnie pogarszająca komfort pracy ze zdjęciami ( o ile to w ogóle możliwe).

Filmy z Gopro traktuje w tym momencie jako dodatek, miałem zamiar ogarnąć rodzinne nagrania z wakacji itp. Cześć jest z naprawdę ładnych miejsc i chciałbym mieć możliwość prazy z 4k  (której teraz nie mam zupełnie).

pozdrawiam i dzięki!

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Photoshop, lightroom, 4k

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych