Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, posiadam zestawik jak poniżej, sprzęt służy do tworzenia muzyki wraz z nagrywaniem vocalu itd. Sprzęt muzyczny jest za grube pieniążki i niestety dużo szumów zbierał przy starym PC wiec absolutnym wymogiem jest bezszelestna praca sprzętu tak jak ma to teraz miejsce. Aktualnie zarówno zasilacz jak i karta graficzna posiadają tryb pracy hybrydowej i są bezgłośne w czasie nagrywania. 

Sytuacja w kraju jest jaka jest, na komputerze będzie raz na jakiś czas grane, generalnie budżet nie jest wielkim zmartwieniem fajnie było by się zmieścić w 3tyś, wybór padł na upgrade GPU na RTX 2070 Super. Teraz pytanie jaką wersję i producenta kupić ? Myślałem o tej z linku niżej, tylko pytanie czy będzie można ją ustawić tak żeby wentylatory startowały przy wyższej temperaturze niż standardowo (karta nie będzie obciążona) KLIK  Oraz czy do tej grafiki należy wymienić zasilacz ? Czy można zostać przy tym ?

PSU: SeaSonic Focus Plus Gold 550W (SSR-550FX)
 
CPU:Intel Core i7-8700 3.2 GHz, 12MB, OEM (CM8068403358316)
 
RAM: Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,2666MHz, CL16 (BLS2C8G4D26BFSC)
 
MOBO: MSI Z390-A PRO
 
CPU COOLER: SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130)
 
SSD: WD Black 500GB PCIe x4 NVMe (WDS500G2X0C)

CASE: SilentiumPC Signum SG1 Pure Black
 
GPU: MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT OC 4GB GDDR5 (128 Bit) HDMI, DVI-D, DP, BOX (GTX 1050 Ti 4GT OC)

Link to post
Share on other sites

WF ma tryb hybrydowy ale mimo wszystko lepiej zmienić model na wersję Gaming z jeszcze lepszym chłodzeniem. 

Zasilacz bez zająknięcia da radę.

 

E no niekoniecznie ma 550w a rekomendowane zasilacze do rtx 2070 s to minimum 650 w takze tego, ja bym zmienił na przynajmniej 750 w

Ja niedawno zakupiłem https://www.x-kom.pl/p/542335-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-2070-super-phoenix-8gb-gddr6.html

Do ok 50 stopni działa w trybie silent bez wntyli,w grach na obciążeniu 99% nie przekkracza 65 st

Edytowane przez Kamil444
Link to post
Share on other sites

Nie trzeba nic zmieniać. Rekomendowane 650W rozchodzi się bardziej o ewentualne jednostki no-name w których +12V jest słabsza niż w markowym 550W. 

 

Focus Plus 550W ma aż 540W na +12V. Pobór prądu i7 8700 i RTX 2070 w grach, to około 300W mierzone na wyjściu z gniazdka przy czym realne obciązenie +12V będzie jeszcze niższe. 

 

Zasilacza nie zmieniać. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...