Skocz do zawartości

Kręcenie GTX 960 4GB od GIGABYTE


Recommended Posts

Hejka Ludziska.

Od ostatnich Aktualizacji w Destiny 2 zauważyłem spadek fps, normanie miałem stabilne 75fps (monitor IIyama G-Master GE2288hs) teraz spadki rzędu 20 fps w lokacjach w których przed aktualizacjami było stabilnie. 

Zacząłęm się bawić Afterburnerem, podbiłem takt. rdzenia o 160Mhz, było w miarę stabilnie (trzymało 75fps i dobijało do 60 stopni). Lecz zaczęło wywalać przy bardzo intensywnych walkach grę (błąd: broccoli - czyli błąd dotyczący złego renderu obrazu, głownie karty).

AfterBur.png

 

Wywnioskowałem iż  jest to wina braku podbicia napięcia. Z racji na to iż nie chciałbym rezygnować z 75 fps, chciałbym podbić do około 200Mhz na rdzeniu oraz około 300Mhz na pamięci, stawiam do was pytanie.

Jak to kręcić? Ile dać na Core Voltage? Czy zwiększyć maksymalnie power limit?

Jak kierować się aby ustabilizować kartę?

Nie znam się na kręceniu kart graficznych, a z prockami nie mam problemu.

 

 

 

Procesor: I5 6600K 4,5 Ghz (Stabilny)

Płyta głowna: MSI z170A Gaming Pro

PSU: ThermalTake Smart Se 530W

 

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim daj power limit na max. Jak to nie pomoże to podbij napięcie o 25mV albo 50mV od razu. Pamiętaj o monitorowaniu temperatur bo jedno i drugie ją podwyższy - bezpieczny zakres to na ogół do 75st. W afterburnerze bez modyfikowania biosu nie uszkodzisz karty, co najwyżej skrócisz jej żywot. Chyba że się ma złoma co na stocku się gotuje

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim daj power limit na max. Jak to nie pomoże to podbij napięcie o 25mV albo 50mV od razu. Pamiętaj o monitorowaniu temperatur bo jedno i drugie ją podwyższy - bezpieczny zakres to na ogół do 75st. W afterburnerze bez modyfikowania biosu nie uszkodzisz karty, co najwyżej skrócisz jej żywot. Chyba że się ma złoma co na stocku się gotuje

Ok, zobaczę jak pójdzie.

 

Co tu kręcić jak GPU mocno okrojony, szyna pamięci 128bit.

Szkoda zachodu.

Full band pamięci to 512.

128 to 1/4

 

Prędzej uszkodzisz kartę jak podkręcisz.

Wiem że 128bit to kupa, lecz muszę jechać na tym co posiadam :D

A więc tak, Core Vol. podniosłem o 45mV, Core Clock zwiększyłem o 190Mhz. 

Po załadowaniu lokacji i kilku sekundach płynnej gry, wywala błąd broccoli, (co oznacza ze sprzęt jest niestabliny)

jeśli dobrze myślę, to stopniowo powinienem zwiększać napięcie?

 

edit: obniżyłem Core Vol. do 30mV. przy Core Clocku 190, Jest stabilnie i nie wywala. Czuję potencjał do podkręcania  :P

Zauważyłem też że jest możliwość wymuszenia-zablokowania napięcia, co z tym?

Edytowane przez TenPolak
Link to post
Share on other sites

@TenPolak nie. Obniż trochę z GPU i sprawdź czy nadal ten błąd będzie się pojawiał.

3dMark najnowszy jak przejdzie testy znaczy że jest akceptowalne OC.

To samo gry typu BF są wrażliwe na niestabilne OC sprzętu.

Dobrze podkręcony sprzęt=stabilny sprzęt.

 

Bo co Ci z FPS dodatkowych skoro wywali do pulpitu?

Link to post
Share on other sites

 

 

Zauważyłem też że jest możliwość wymuszenia-zablokowania napięcia, co z tym?

Generalnie słaba opcja - ciągle masz stałe napięcie jak pod obciążeniem co przekłada się na wysokie zużycie prądu i temperaturę nawet na pulpicie. Stabilizuje pewne karty które mają problemy ze zmianami stanów energetycznych, ale jeśli nie jest potrzebne i mama nie płaci rachunków za prąd to lepiej zostawić wyłączone ;)

 

 

A więc tak, Core Vol. podniosłem o 45mV, Core Clock zwiększyłem o 190Mhz. 

Po załadowaniu lokacji i kilku sekundach płynnej gry, wywala błąd broccoli

obniżyłem Core Vol. do 30mV. przy Core Clocku 190, Jest stabilnie i nie wywala.

Czasem tak jest że dodatkowe napięcie daje więcej szkody niż pożytku. Przykładem są nowe karty z kiepskim chłodzeniem gdzie wręcz zalecane jest obniżenie napięcia żeby trzymały boostowe zegary. Kwestia indywidualna, trzeba samemu potestować różne ustawienia chociaż w przypadku gtx 960 lekkie podbicie powinno działać na plus. Tak jak pisałem, przede wszystkim power limit na max.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...