Skocz do zawartości

Helium 610BT czy to dobry wybór?


Recommended Posts

Witam,

Tak jak w temacie zastanawiam się nad zakupem głośników 2.1 od firmy Genesis model Helium 610BT, zależy mi na w miarę przyzwoitej jakości dźwięki i głębokim basie, te mają 2x15W satelitki i 30W sub, może ktoś tutaj posiada je i może powiedzieć coś więcej o nich? A może ktoś z was poleci coś lepszego do 300zł? :)

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Zdefiniuj 'lepszy bass'. I jaka jest wielkość membrany w tym 'SUB-ie'?

 

Podpowiem Ci - 6,5" (chwilę zajęło mi znalezienie bo na polskich stronach ciężko o tą informację). A wiesz jaki jest midbass w Solo6c? - 6,5". Kolumny są za to dwie i pasmo zgrane. To co jest grane na subwooferach komputerowych (w sensie zakresu częstotliwości) w ogóle nie powinno trafiać na subwoofer jako taki bo to nie jest subbass.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie się zgodzę co do zestawów 2.1, chociaż dla mnie takim wyjątkiem są Modecomy MC-MHF60U. Nie powiedziałbym, że są słabe, bo grają całkiem dobrze i nie są plastikowe - z minusów trochę wycofana średnica i czasami metaliczne wysokie, ale subwoofer gra bardzo przyjemnie, nie dudni i jako całokształt wypadają nieźle (zmiatając przy okazji wszystkie 2.1 Creativy i Logitechy - np. Z333 tragedia, jakby je ktoś grubym kocem przykrył), tym bardziej że używki można kupić za ok. 200 zł. Solo 6C wiadomo zagrają lepiej jakościowo całym pasmem, ale mimo przetworników 6,5" nie dadzą takiego basu.

 

Osobiście do samej muzyki bym wybrał Solo 6C, ale jeśli do tego często miałyby być jeszcze filmy i gry to w budżecie autora bez wahania drugi raz wziąłbym Modecomy - do dzisiaj za każdym razem jak odwiedzam ich obecnego właściciela to zawsze idę sobie ich posłuchać ^^ No i taki plus, że nie potrzebują dużo miejsca i wejdą na małe biurko.

Link to post
Share on other sites
Ogólnie się zgodzę co do zestawów 2.1, chociaż dla mnie takim wyjątkiem są Modecomy MC-MHF60U. Nie powiedziałbym, że są słabe, bo grają całkiem dobrze i nie są plastikowe - z minusów trochę wycofana średnica i czasami metaliczne wysokie, ale subwoofer gra bardzo przyjemnie, nie dudni i jako całokształt wypadają nieźle (zmiatając przy okazji wszystkie 2.1 Creativy i Logitechy - np. Z333 tragedia, jakby je ktoś grubym kocem przykrył), tym bardziej że używki można kupić za ok. 200 zł. Solo 6C wiadomo zagrają lepiej jakościowo całym pasmem, ale mimo przetworników 6,5" nie dadzą takiego basu.

 

Osobiście do samej muzyki bym wybrał Solo 6C, ale jeśli do tego często miałyby być jeszcze filmy i gry to w budżecie autora bez wahania drugi raz wziąłbym Modecomy - do dzisiaj za każdym razem jak odwiedzam ich obecnego właściciela to zawsze idę sobie ich posłuchać ^^ No i taki plus, że nie potrzebują dużo miejsca i wejdą na małe biurko.

No i taka odpowiedź mi się podoba :) Sprawdzę sobie te modecomy :) Owszem filmy będą oglądane no i grane też będzie a z muzyki to głównie jakieś składanki klubowe i trochę rapu to też nie szukam głośników typowo do muzyki :) Kolega mówi że jak to u handlarzy bywa "Panie Niemiec dzowni żeby silnika posłuchać" haha xd

 

Edit: sprawdziłem je sobie i parametry te same co helium tylko ze na plus dla mnie bynajmniej w helium jest BT bo człowiek to istota raczej leniwa i fajnie by tak było gdy się obudzę połączyć się BT puścić coś na dobry początek dnia zanim się zwlecze z łóżka xd

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Miskovsky
Link to post
Share on other sites

Chociażby dlatego, że Modecomy miały ten bas delikatnie głębszy i niższy w porównaniu do Solo 7C i w moim odczuciu przyjemniejszy, a 6C to praktycznie ich połowa. Muzycznie Solówki są super, ale jak włączyłem jakikolwiek film, to mimo dobrego rozstawienia i podbicia basu nadal było to takie trochę płaskie, a Modecomy mimo swoich rozmiarów dawały radę. Aktualnie mam 2.0 Edifiery R2730DB i sprawa wygląda kompletnie inaczej - brzmią praktycznie jak 2 takie subwoofery :D

Edytowane przez O2lsie
Link to post
Share on other sites

w moim odczuciu przyjemniejszy

 

Kluczowa część wypowiedzi. Pamiętam gościa co kiedyś na forum audiostereo pisał że bas jest dobry jak masuje klatę. Tylko to nie ma nic wspólnego z dobrym basem. Są też tacy co lubią jak dobrzy puka albo jak widać jak klapa na aucie 'chodzi'.

 

Dobry bas musi być rozciągnięty i muszą w nim być detale. Różne instrumenty grają różnym basem o różnej częstotliwości i strukturze. W tanim subwooferze tego nie ma, jest tylko łupnięcie. Pod warunkiem, że jeszcze wzmacniacz na to pozwoli.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No nie mówię, że jest nie wiadomo jak cudowny - mam też S350DB i Modecomy tutaj nie mają startu, ale też nie można powiedzieć, że to jest tani łupiący, wybijający się ponad pasmo bas. Właśnie o to chodzi, że te głośniczki grają w miarę spójnie i spokojnie można muzyki posłuchać, dlatego są zwyczajnie bardziej uniwersalne. Parę różnych takich zestawów do 300 zł miałem okazję słuchać i na dobrą sprawę to tylko ten przyciągnął moją uwagę.

 

To po prostu dobra alternatywa jeśli ktoś nie ma dużo miejsca na rozstawienie i oczekuje czegoś więcej niż tylko muzyka w kwocie do 200 zł jeśli mówimy o używkach.

Edytowane przez O2lsie
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...