Skocz do zawartości

RTX 2060 Super w poszukiwaniu najlepszego wyboru! (Sprawdzenie mojego zestawu)


Recommended Posts

Witam! :)

Na wstępie się przywitam, a wiec na imię mam Michał cześć! :)

 

Mój dylemat wygląda następująca:

 

Pierwsze moje pytanie jest takie czy Vero L2 600W jest w stanie sobie poradzić z RTX 2060 Super ? Zasilacz mam nowy gdyż w starym PC OCZ się spalił no i padło na L2 z zamiarem przekładki do nowej jednostki.

 

Drugie pytanie jest takie, jakiego RTX 2060 Super wybrać ? Od którego producenta ? Rozmyślałem nad Gaming OC od Gigabyte lub nad Zotackiem AMP! EXTREME EDITION, również na oku miałem Gaming X od MSI no ale niestety te piszczące cewki mnie strasznie zniechęcają. Czego oczekuję od karty ? Przyzwoitych temperatur, stosunkowo ciszy choć tego nie wymagam, brak jakichś pisków cewek, no i również nie wymagam ale miło by było gdyby karta była półpasywna (Zotac nie jest wiem o tym) no i backplate fajnie by było jak by był metalowy nie płytka drukowana. OC karty ? To nie moja bajka więc najprawdopodobniej nie będę jej podkręcał (mój aktualny Palit 750TI już służy tyle czasu i wciąż bez OC daje sobie jako tako radę :D)

 

PS. Proszę was nie piszcie mi żeby brać AMD, 5600XT lub inny twór od czerwonych, nie mam przekonania do ich kart graficznych i po prostu nie chcę nawet jak by taki 5600XT doganiał 2070 Super, naprawdę podziękuję i wolę zostać przy Zielony ;)

 

Co do speca jaki mam no oku to już wymieniam co mam zamiar włożyć od skrzynki i do jakiej skrzynki ;)

 

Mianowicie:

MOBO: MSI B450 Tomahawk MAX ; Gaming Plus MAX LUB ASRock B450 Fatal1ty Gaming K4 (Jakoś bardziej obstaje przy MSI ale zobaczymy co wyjdzie jak to się mówi w praniu)

Procesor: Ryzen 5 3600 

PSU: Vero L2 600W tak jak pisałem wyżej :)

RAM: G.Skill Ripjaws V 2x8GB CL16 3200Mhz ; HyperX Fury 2x8GB CL16 3200MHZ (Może jest coś sensowniejszego w rozsądnej kasie i możecie polecić)

SSD: ADATA XPG GAMMIX S11 1TB (Tutaj również otwarty jestem na propozycje z waszej strony, grunt żeby to był 1TB, miło by było żeby miał radiator i wysokie prędkości) 

HDD: Zostaje z starego PC WD Caviar Green 1TB

Chłodzenie CPU: Fortis 3

Tower: Armis AR6X TG ARGB w zestawie posiada 5 wentylatorów 4x 120mm ARGB + 1x 120mm bez światełek, planuję dokupić na górę obudowy 2x140mm ARGB a ten pojedynczy wrzucić nad PSU.

 

Nad pastą myślałem Thermal Grizzly Kyronaut ale może jest coś ciekawszego na rynku ? :)

 

Monitor również mam w planie kupić i jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie to podam 3 modele które mam na oku mianowicie:

No.1 Acer Nitro VG240YP

No.2 AOC 24G2U

No.3 AOC C24G1

Również przy tych monitorach chętnie usłyszę wasze opinie, zależy mi na 144HZ  ;)

 

No i to by było już chyba na tyle ;)

Edytowane przez Miskovsky
Link to post
Share on other sites

Witam, skoro celujesz w 144Hz to celuj nie co wyżej niż RTX 2060, tak może RTX 2070 / RTX 2070 Super

https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/campaigns/frames-win-games/?nvid=nv-int-csfg-68012#cid=gf56_nv-int-csfg_pl-pl

 

https://www.gpucheck.com/pl-pln/gpu-benchmark-comparison

 

https://www.gpucheck.com/pl-pln/games

 

Nie wiem w jakie tytuły gier celujesz ale powinieneś tu coś odnaleźć dla siebie. 

Link to post
Share on other sites
Witam, skoro celujesz w 144Hz to celuj nie co wyżej niż RTX 2060, tak może RTX 2070 / RTX 2070 Super

https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/campaigns/frames-win-games/?nvid=nv-int-csfg-68012#cid=gf56_nv-int-csfg_pl-pl

 

https://www.gpucheck.com/pl-pln/gpu-benchmark-comparison

 

https://www.gpucheck.com/pl-pln/games

 

Nie wiem w jakie tytuły gier celujesz ale powinieneś tu coś odnaleźć dla siebie.

2060s to w sumie taki 2070 z tego co widziałem jak chodzi o wydajność, 2070s wymaga już niby minimalnie 650W zasilacza i tego się właśnie obawiam bo nie chce zmienić mojego Vero L2 gdyż ma dopiero 2 msc, że względu na pobór mocy właśnie 2060s.

 

Co do gier w sumie chętnie pograłbym w Modern Warfare na multiplayerze i może sprawdził tego Warzone, Apex Legends też chętnie bym pograł, do tego bardzo chciałbym ograć Metro Exodus no i wiadome nastawiam się mega na CP2077 od Redów :)

Reszta gier w które gram dają radę na obecnym sprzęcie z 750 TI typu CS GO i R6 Siege :)

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Miskovsky
Link to post
Share on other sites
Jak chcesz wydajność RTX 2060, to weź RX 5600 XT Sapphire Pulse - chłodzenie bajka.
Zacytuję samego siebie co napisałem wyżej :)

 

"PS. Proszę was nie piszcie mi żeby brać AMD, 5600XT lub inny twór od czerwonych, nie mam przekonania do ich kart graficznych i po prostu nie chcę nawet jak by taki 5600XT doganiał 2070 Super, naprawdę podziękuję i wolę zostać przy Zielony

Link to post
Share on other sites

Ok, rozumiem  ;)

 

W przypadku RTX 2060 z dobrym chłodzeniem Gaming Z od MSI ale i też zwróc na KFA2 w niższej cenie, bo tam ostatnio słyszałem, że chłodzenia dają radę i karty są jednak znacznie tańsze. Masz test na purepc. 

Link to post
Share on other sites
Ok, rozumiem ;)

 

W przypadku RTX 2060 z dobrym chłodzeniem Gaming Z od MSI ale i też zwróc na KFA2 w niższej cenie, bo tam ostatnio słyszałem, że chłodzenia dają radę i karty są jednak znacznie tańsze. Masz test na purepc.

Gaming X by mi strasznie leżał, stosunkowo mała i ładna ale w opiniach dużo ludzi pisze że cewki piszczą :/

KFA2 wygląda niczego sobie i faktycznie jest na promo w sklepie na X (Nie wiem czy można podawać ale nazwy sklepów)

A może się orientujesz czy podłączenie karty 8+6pin coś zmienia w stosunku do tylko 8 pin? :)

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Gaming X by mi strasznie leżał, stosunkowo mała i ładna ale w opiniach dużo ludzi pisze że cewki piszczą :/ KFA2 wygląda niczego sobie i faktycznie jest na promo w sklepie na X (Nie wiem czy można podawać ale nazwy sklepów) A może się orientujesz czy podłączenie karty 8+6pin coś zmienia w stosunku do tylko 8 pin? :) Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Gaming X mam jestem bardzo zadowolony z karty, tylko że karta jest droga mało opłacalna.Cicha w 60Hz  rdzeń dobija do 1980mhz drobne oc

Pamieć bez problemu+ 500mhz

Co do KFA2 też chciałem kupić ale gorsze chłodzenie , i karta jest trochę wolniejsza gorzej trzyma rdzeń (opinie z internetu)

A największy minus dla mnie to tylko 2 lata gwarancji już nie zmieniam i nie planuje zmieniać kart co 12 miesięcy.

 

Link to post
Share on other sites
Gaming X mam jestem bardzo zadowolony z karty, tylko że karta jest droga mało opłacalna.Cicha w 60Hz rdzeń dobija do 1980mhz drobne oc

Pamieć bez problemu+ 500mhz

Co do KFA2 też chciałem kupić ale gorsze chłodzenie , i karta jest trochę wolniejsza gorzej trzyma rdzeń (opinie z internetu)

A największy minus dla mnie to tylko 2 lata gwarancji już nie zmieniam i nie planuje zmieniać kart co 12 miesięcy.

Chciałbym możliwe jak najlepsza opcje w stosunku jakość cena w przypadku tego 2060 Super :)

Jak z cewkami? Opinie wyssane z palca czy faktycznie piszczą? :)

Zasilacz ma jakiś wpływ na to piszczenie cewek czy to typowo wina karty?

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Używam tylko 60Hz nie slychać

W 3dmark Time spy slychać cewki ale dla mnie akceptowalne ale każdy człowiek jest inny.(Pracuje w fabryce wiec jestem już lekko głuchy).

Cewki piszczą mniej od mojej starej karty Evga 1070ti .

Zasilacz mam Corsair 650W

Link to post
Share on other sites
Używam tylko 60Hz nie slychać

W 3dmark Time spy slychać cewki ale dla mnie akceptowalne ale każdy człowiek jest inny.(Pracuje w fabryce wiec jestem już lekko głuchy).

Cewki piszczą mniej od mojej starej karty Evga 1070ti .

Zasilacz mam Corsair 650W

A w jakiej obudowie masz tego RTXa ? :)

Bo ja jak pisałem wyżej myślę nad AR6X przód szkło bok szkło więc może być że sama w sobie będzie dość główna i zagłuszy te cewki, mógłbyś też w wolnej chwili nagraći gdzieś wrzucić jak one piszcza w jakiejś grze bardziej wymagającej? :)

 

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
Mam obudowę Zalman r1 więc szału nie ma.Max temp karty w 2K np Final Fantasy XV 68 stopni Celsjusza.Nie mam czasu na testy
Jasne rozumiem, dziękuję za odpowiedź :) Skoro mówisz że nie ma tragedii z tymi cewkami to chyba Gaming X będzie najlepszym wyborem :)

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...