Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Problem z bootowaniem systemu po sklonowaniu systemu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 seriouskuba

seriouskuba
  • Blue Steel

• 84 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 22:26

Witam. Użyłem programu macrium reflect do sklonowania systemu ze starego dysku HDD na nowy SSD. Operacja przebiegła pomyślnie tylko w biosie nie mogę wybrać automatycznego bootowania z SSD bo go nie widzi-dopiero przy ręcznym wyborze działa. Jakieś rady? bo nieukrywam jest to dość denerwujące bo muszę za każdym razem wchodzić do BIOSa przy włączaniu komputera. Moja płyta to Asus H110M-C.

• 0

#2 chrisplbw

chrisplbw
  • Nałogowiec

• 1745 postów

Napisano 26 marzec 2020 - 10:26

Sprawdź czy dysk jest ustawiony w BIOS jako IDE (Native IDE) czy AHCI.

Sprawdź czy sterowniki Intel Rapid Storage Technology, Intel AHCI, Management Engine Interface, ew. BIOS jest aktualne.

Wprowadzane zmiany zazwyczaj poprawiają obsługę urządzeń.

• 0

AMD FX8350 4.0GHz@4.7GHz, Gigabyte GA990FXA-UD5, Gigabyte Aorus RX580 8GB, Kingston HyperX Beast 1888 2x4 GB, Fortis 3 (Enermax TB Silence UCTB12P x2)+Kryonaut, Corsair RM550x 550W 80+Gold, Armis AR7X TG RGB,  WD Blue 1TB, Lepa by Enermax BQL.Quiet PWM Bluex2. Motospeed V30, P10 Lite

#3 seriouskuba

seriouskuba
  • Autor tematu
  • Blue Steel

• 84 postów

Napisano 26 marzec 2020 - 12:54

Jak sprawdzić dysk czy jest IDE lub AHCI?

Zrobiłem aktualizacje wszystkiego co się dało i dalej nic.

• 0

#4 wodego

wodego
  • Pasjonat

• 990 postów

Napisano 26 marzec 2020 - 13:00

Masz 2 dyski z partycją rozruchową. Zrób doświadczenie: odłącz HDD i zobacz czy bootuje. Jeśli komp się uruchomi z SSD, na starym HDD wystarczy usunąć niepotrzebne już partycje systemowe.

• 0

#5 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11854 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 26 marzec 2020 - 15:56

SSD może być ukryte w opcjach bootowania HDD. 

I nie być widoczne w kolejce. 

Najpierw musisz ustawić boot dysków hdd z obecnego HDD na SSD i później dopiero w kolejce bootowania. 

W "boot" -> "hard drive bbs priorities" pewnie jest. 

CSM oczywiście tez może mieszać 

• 0

Spoiler

#6 macfan-pl

macfan-pl
  • Dyskutant

• 174 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 17:44

SSD może być ukryte w opcjach bootowania HDD

Jeśli masz SSD to opcje HDD są ukryte i na odwrót, panie mądraliński.......

Jak się nie znasz to zamilknij zamiast nabijać posty.

Co do problemu bootowania po klonie systemu to sprawdź co jest wpisane w MBR. Dopisz do MBR adres sektora rozruchowego klona i sprawdź wtedy.

Użytkownik macfan-pl edytował ten post 27 marzec 2020 - 17:50

• 0

#7 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11854 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 27 marzec 2020 - 19:08

Jeśli masz SSD to opcje HDD są ukryte i na odwrót, panie mądraliński....... Jak się nie znasz to zamilknij zamiast nabijać posty.

czy to moja wina, że producenci płyt głównych dają drugą kolejkę bootowania tylko dla SSD/HDD i nazywa się to "hard drive bbs priorities"  :?: 

Objawy wskazują że to jest problem, bo on może bootować na SSD (ręcznie z poziomu uefi/bios), tylko nie może dodać SSD do głównej kolejki bootowania.  Daję tutaj prawdopodobne rozwiązanie w jednym poście, a oskarżasz mnie o nabijanie postów?

samemu pisząc 

Co do problemu bootowania po klonie systemu to sprawdź co jest wpisane w MBR. Dopisz do MBR adres sektora rozruchowego klona i sprawdź wtedy.

• 0

Spoiler

#8 macfan-pl

macfan-pl
  • Dyskutant

• 174 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 20:05

@kokosnh: no, różnica jest taka że mój post (który sam zacytowałeś) opisuje, z 99% prawdopodobieństwem działające, rozwiązanie.....

podczas gdy Twój post teoretyzuje.......

Ale ok, nie mam ochoty (ani czasu) się kłócić.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych