Skocz do zawartości

Dodatkowe wentylatory na obudowe


Recommended Posts

Witam , chciałbym dokupić wentylatory na obudowę. Obudowa to Silentium PC SG1TG, która w standardzie ma montowane na froncie i na tyle po jednym wentylatorze 120mm. Proszę o poradę jakie dokupić , komputer docelowo ma być mocniej podkręcony i przewiew jest potrzebny. 

Link to post
Share on other sites

Myślałem coś o budżetowych wyjściach , zastanawiam się nad Silentium PC Sigma pro 120 pwm. Potrzebuje 2 na przód i 2 na top. Proponujcie coś jak będzie coś droższego ale stosunek jakość-cena będzie ok to napewno przemyśle. Zapomniałem dodać , najlepiej na 3 pin.

Edytowane przez ropel17
Link to post
Share on other sites

Do przewietrzania budżetowa Sigma może być. Ewentualnie drożej, ale warto moim zdaniem zainteresować się wentylatorami Scythe Kaze Flex PWM lub Slip Stream PWM 120mm, będą wydajniejsze nie patrząc na papierową specyfikacje. Co do ilości wentylatorów dokup tylko dwa, dodatkowo po jednym na przód i top obudowy nad radiatorem CPU. Gdybyś zdecydował się na Scythe to zamień miejscami wylotowy na Scytha, a na top daj oryginalny z SPC. Dodatkowy na topie przy powietrznym chłodzeniu nic nie daje. Są Jeszcze Arctici, taniej od Scythe, ale one jakoś nigdy mi nie podchodziły łącznie z najnowszymi Bionicami, które jak dla mnie są za głośne, no ale co kto lubi ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chyba najlepsze z tych wcześniejszych, ale niekoniecznie pod względem przepływu, Scythe nieznacznie wydajniejsze a zarazem głośniejsze, chociaż w zasadzie, w normalnym użytkowaniu, nie zauważysz różnicy w wydajności. Za to trwałe łożysko, stosunkowo ciche, jakość wykonania, do obudowy w sam raz. Moim zdaniem najlepszy wybór w kolejności jakość/cisza/przepływ/.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Shadow ma bliżej do Silenta czyli najwyższej półki. Pośredni z tria BeQuietów, ale tu zdecydowanie BQ stawia na ciszę, mniej na wydajność. Moim zdaniem dla Ciebie będzie wystarczający Pure Wings bo Silent Wings wychodzi zdecydowanie drożej. Musisz sam wybrać, cisza kosztem wydajności czy odwrotnie. Na X-kom widzę Pure Wings jest tańszy od Shadow Wings. Myślę, że mylisz Pure Wings 2 z Silent Wings 3, który jest droższy o prawie 100% ;) Pure Wings 2 120 koszt 49, a Silent Wings 3 koszt 89 zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...