Skocz do zawartości

Karta za ~1500 pod obecny zestaw


Recommended Posts

Cześć, na początek obecny sprzęt:
- Procesor - AMD Ryzen 5 2600 AM4
- Płyta główna- MSI B450 TOMAHAWK AM4
- Zasilacz - Seasonic FOCUS Plus Gold 550 (SSR-550FX) 80Plus Gold 550W
- Pamięć - GoodRam IRDM X 2x8GB DDR4 3000 CL16-18-18
- Dysk- Adata SSD XPG SX8200 PRO 512GB
- Obudowa - SilentiumPC Regnum RG4TF
- Chłodzenie procesora - SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

Do tej pory używałem RX 580 4gb od Sapphire, ale w tych mocniejszych tytułach karta już sobie nie radzi.
Chciałbym się przygotować pod kilka premier, w tym wiadomo, Cyberpunka. Ale również ograć najnowsze Assasiny, Cody w dobrych warunkach.
Budżet około 1500 zł, dorzucić można kilka stówek z tego RX 580.
Celować w jakiegoś RTX 2060? Jakoś tak zniechęciłem się do temperatur i głośności chłodzenia w Radeonie przez tą RX 580.
Do tego nie wiem, jak obecna sytuacja wpływa na rynek. Jeżeli nie opłaca się teraz kupować niczego, przeczekać kilka tygodni/miesięcy, to również chciałbym wiedzieć.
Obecną kartę kupiłem w styczniu zeszłego roku za 850 zł i w przeciągu roku nastąpił szybki spadek jej ceny, co mnie trochę zabolało.
Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ale również ograć najnowsze Assasiny, Cody w dobrych warunkach.

Dasz radę na aktualnym sprzęcie. AC Odyssey ma tak skrojone ustawienia wysokie, że pobiera wówczas poniżej 3.5GB VRAM.

Jakoś tak zniechęciłem się do temperatur i głośności chłodzenia w Radeonie przez tą RX 580

Zupełnie niepotrzebnie, zarówno Radeony jak i RTXy można znaleźć z dobrym bądź fatalnym chłodzeniem. Wszystko zależy w jakiej wersja ta karta wyszła.

Obecną kartę kupiłem w styczniu zeszłego roku za 850 zł i w przeciągu roku nastąpił szybki spadek jej ceny, co mnie trochę zabolało.

Akurat od stycznia 2019 ceny zaczęły wracać do normalności. Sam kupiłem wówczas 16GB RAMu za 469 zł, a kilka miesięcy później ten sam komplet lądował na promocjach za 199 złotych.

Jeżeli nie opłaca się teraz kupować niczego, przeczekać kilka tygodni/miesięcy, to również chciałbym wiedzieć.

Akurat w przypadku średniej półki czekanie kilka miesięcy nic nie da. Jeżeli we wrześniu Nvidia rzuci nową generację kart to na pierwszy ogień jak zwykle pójdzie najdroższy i najmocniejszy model. Na słabsze trzeba będzie poczekać kolejne tygodnie.

Celować w jakiegoś RTX 2060?

W 2060 Super. Zrobisz sobie krzywdę biorąc kartę z 6GB pamięci.
Link to post
Share on other sites
RTX 2060 za 1500 będzie miał niską kulturę pracy, może rx 5600xt???

Poczytałem trochę, jednak odpuszczę sobie już karty z 6gb vramu. 

 

 

 

Dasz radę na aktualnym sprzęcie. AC Odyssey ma tak skrojone ustawienia wysokie, że pobiera wówczas poniżej 3.5GB VRAM

 

Próbowałem różnych konfiguracji, ale nigdzie nie byłem nawet blisko stałych 60 fpsów, a jestem strasznie na tym punkcie wyczulony i dosłownie "szarpie mnie w środku", kiedy widzę, jak mi gierkę przycina :P

Dodam, że gram tylko w 1080p.

 

 

Akurat od stycznia 2019 ceny zaczęły wracać do normalności. Sam kupiłem wówczas 16GB RAMu za 469 zł, a kilka miesięcy później ten sam komplet lądował na promocjach za 199 złotych

Takie już moje szczęście za każdym razem, kiedy próbuję coś kupić ^^

 

Widziałem, że 2070 są również w moim budżecie. Które wersje cieszą się dobrą opinią?

Edytowane przez diameqqq
Link to post
Share on other sites

 

 

A co byś powiedział na takiego RX 5700?
 

Raczej celuję w nówki. Kiedyś się przejechałem, od tego momentu jestem sceptyczny już ;p

 

Zrobiłem lekki research, żeby wnieść trochę od siebie.

Nie zależy mi specjalnie na tym ray tracingu, nigdy nie przykładałem specjalnej uwagi do cieni, dla mnie to zwykle był kradziej fps'ów i ustawieniach wrzucałem z reguły na "niskie". 

Przeglądając karty w sklepach widzę, że przykładowo taki RX 5700 XT wygrywa sporo pod względem fps'ów z 2060 Super i 2070. Te testy są wiarygodne? Biorąc pod uwagę, że cenowo to jedna półka. 

Do tego przypominam, że mój zasilacz ma 550w. Nie chcę tutaj przestrzelić z poborem prądu :D

Te dwie karty jakoś bardziej siedzą mi w głowie. Która z nich będzie lepsza pod względem chłodzenia?

https://www.x-kom.pl/p/514368-karta-graficzna-amd-gigabyte-radeon-rx-5700-xt-gaming-oc-8gb-gddr6.html

https://www.x-kom.pl/p/515067-karta-graficzna-amd-powercolor-radeon-rx-5700-xt-red-dragon-8gb-gddr6.html

Link to post
Share on other sites

Red Dragon vs Gaming OC?

 

 

Gaming OC ma chłodniejszy rdzeń i jest mniej głośny (3 dB), Red Dragon ma niższe temperatury na pamięciach i sekcji zasilania. Porównywalne karty ale przy tym samym poziomie hałasu Gigabyte powinien mieć niższe temperatury.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...