Skocz do zawartości

Czujnik temperatury zewnętrznej do krzywej grzewczej


Recommended Posts

Spotkałem się z różnymi opiniami. Jedni mowią, abym olał temat i nie montował takiego czujnika. Inni twierdzą, że warto, bo skoro na zewnątrz jest ciepło lub zimno, to niech systemy np kotła otrzymują ten sygnał i aby wiedziały jak mają grzać. Jak to wygląda z waszej perspektywy?

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny dylemat, ale w końcu zostałem przy czujniku wewnętrznym, bo u mnie byłby problem z montażem na zewnątrz. Ile ludzi tyle opinii.

Lubisz kolorowanki? Sprawdź portal pokoloruj to. Masa fajnych obrazków! Polecam!

 

Osobiście, polecam sprawdzanie informacji zawartych na takich stronach jak https://dobrzepisac.pl/jak-piszemy/sciagnij-czy-zciagnij/

Edytowane przez Prawdziwek93
Link to post
Share on other sites

A Twój sterownik kotła ma możliwość współpracy z zewnętrznym czujnikiem temperatury? Takie rozwiązanie sprawdza się w kotłach całkowicie automatycznych np. gazowych gdzie np. po przekroczeniu 12-16 stopni w dzień, kocioł można całkowicie wyłączyć i przy spadku temperatury zewnętrzne następuje ponowny samoczynny rozruch kotła. W kotle na paliwo stałe tak nie da się zrobić. Wpływ czujnika zewnętrznego na temperaturę w domu będzie znikomy, zmienia on tylko nachylenie krzywej grzania w niewielkim stopniu co dla kotłów opalanych różnej kaloryczności opałem jest bez znaczenia. Komplikuje to tylko proces grzewczy i wymaga droższego sterownika kotła. Czujnik temperatury zewnętrzne nie podwyższa specjalnie komfortu jeśli chcemy utrzymać stałą temperaturę w domu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz kilku producentów kotłów na pelet(sprasowane trociny), gdzie niektórzy w standardzie oferują odpowiednie sterowanie (np. Kostrzewa) , które przypomina obsługę kotła gazowego. A popiół peletowy można użyć jako nawozu w ogródku.

 

Sorki za odejście od głównego wątku.

 

Edytowane przez penknife
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...