Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Każda przeglądarka z czasem zaczyna zamulać Windows 10

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 bolasienko

bolasienko
  • Nowicjusz

• 20 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 12:45

Witam!
Mam kompa z i5 7500, gtx 1060 6gb, 8gb ram, 128 ssd, na nim mam system i przeladarke. Odkąd pamiętam, zawsze, każda przeglądarka po pewnym czasie zaczęła po prostu mulić. Zainstalowałem chrome, po kilku dniach, podczas przeglądania facebooka nie dało się scrollować normalnie, odpisywanie na wiadomości było spowolnione i wieszało się. Spróbowałem Operę. Po jakimś czasie to samo, spróbowałem Operę GX, to samo! Teraz testuję Brave, no i jest to samo. Na EDGE nie ma problemu chyba, ale testowałem ją tylko przez chwilę, ale nie odpowiada mi ta przeglądarka.

Co robić? Każdy tak ma, czy ten komp jest ZA SŁABY DO PRZEGLĄDANIA NETU???

Pozdro :D

Użytkownik bolasienko edytował ten post 25 marzec 2020 - 12:46

• 0

#2 wodego

wodego
  • Pasjonat

• 990 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 12:59

Shift+CTRL+ESC i zobacz jakie procesy tak obciążają komputer.

• 1

#3 bolasienko

bolasienko
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 20 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 13:14

poprawka, jednak edge tez sie zacina jak dzika....

Shift+CTRL+ESC i zobacz jakie procesy tak obciążają komputer.

vKRjVzH.png

• 0

#4 wodego

wodego
  • Pasjonat

• 990 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 15:27

Brave Browser ma aż 15 uruchomionych procesów?

Powinieneś dać zrzut wtedy, kiedy jest te zamulanie o którym piszesz. Niech menedżer zadań sobie chodzi w tle i czekaj na odpowiedni moment.

• 1

#5 benutzer

benutzer
  • Nałogowiec

• 1776 postów

Napisano 26 marzec 2020 - 19:38

Może cache dla przeglądarki jest za duże. Poszukaj w opcjach jak zmniejszyć. W Firefoxie z tego co pamiętam domyślna wielkość to 1 TB. Może jest za dużo małych pliczków i coś nie wyrabia. Poza tym mógłbyś  sobie zainstalujesz jakiegoś adblockera i Ghostery aby na stronach mniej śmieci się ładowało. Ile w ogóle masz procesów w tle na komputerze świeżo po starcie i ile system zajmuje Ramu po uruchomieniu komputera?

• 1

Pc1: HP G2 600, i5-6500, 8 GB DDR4, 1TB HDD, Intel HD Graphics 530

Pc2: DiY PC i5-8500, 16 GB DDR4, Plextor 256M8peGN, 1TB WD Blue, 4TB WD Red, Intel HD Graphics 630

Laptop: X240, 8 GB DDR4, 250GB SSD, Intel HD Graphics 4400

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych