Skocz do zawartości

plany na wakacje


Recommended Posts

Mieliście jakieś plany na lato 2020?

Ja chciałem się wybrać na czerwcowy Mystic Festival do Krakowa (Nightwish! Heilung!, The HU!) a potem jeszcze na tydzień do Zakopanego, coby sobie po Tatrach pochodzić i odetchnąć górskim powietrzem. A teraz się boję, że mi wszystko przełożą na ostatnią chwilę, a ja nie będę mógł zmienić planów urlopowych w pracy albo przesunąć rezerwacji hotelowych...

Ktoś ma podobnie?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

mialem piekne plany na wakcje, swieta i sylwestra ale niestety przez obecna sytuacje wszystko poszlo sie ryckac, nie moge nawet podrozowac bo granice pozamykane, a w niektorych panstwach nie mozna wyjechac do innego miasta, jako ze pracowalem w innym miescie nizobecnie ieszkam to stracilem prace i mimo izkontrakt mialem do konca kwietnia a potem kolejny epizod podrozy to jestem uziemiony 

Link to post
Share on other sites
Mieliście jakieś plany na lato 2020?

Trochę wcześniej, na majówkę miał być trekking na Maderze. Wyczekiwany, wymarzony, poszła zaliczka, zbliżał się termin dopłaty do całości ceny... I wówczas przydarzyła się taka historia.

 

Pewne znane biuro podróży poinformowało mnie, że nie mogę skorzystać z wykupionego ubezpieczenia kosztów rezygnacji zwrot 100%, ponieważ okazuje się, że pandemia na skalę światową to nie przypadek objęty klauzulą siły wyższej... :facepalm::hahaha:  W związku z tym nie otrzymam zwrotu zaliczki. Dalej miła pani powiedziała, że w obliczu tak trudnej sytuacji mają teraz promocję dla klientów, którzy przeniosą termin rezerwacji i wysokość zaliczki pozostanie ta sama, nawet jeśli z kalkulacji oferty na termin późniejszy wyjdzie wyższa cena. Przeniosłam termin rezerwacji na przyszły rok (ten sam hotel, ta sama ilość dni, te same warunki). Z kalkulacji wyszła cena wyższa o kilkaset złotych. Przełknęłam, po 15 min pani wysłała nową umowę. OK. 

 

Chwilę później dzwoni pani z informacją, że niestety, ale od czasu przedstawienia mi oferty do momentu wysłania umowy cena wzrosła o prawie 100 zł, bo "wie pani, u nas ceny są dynamiczne"  :roll: Tu pozwoliłam sobie na dłuższy dyskurs, ale dobra. Nie będziemy kruszyć kopii o tę stówę. OK.

 

Dwa tygodni później dzwoni do mnie kierowniczka biura podróży z informacją, że właśnie wysłała mi na maila link do płatności, ponieważ księgowość doszukała się, że wzrosła również stawka ubezpieczenia kosztów rezygnacji zwrot 100% i jeśli chce dalej mieć je w pakiecie, muszę dopłacić 200 zł :o. Można się domyślać, jak przebiegła dalsza rozmowa.. Można się domyślać, że .... zapłaciłam  :cenzura:

 

I jak tu się dziwić, że osoby, które miały wykupione wycieczki w terminie, gdy już szalała korona, mimo wszystko decydowały się na wyjazd...

Edytowane przez naekana
Link to post
Share on other sites

Ja szczęśliwie pierwszy raz nie płaciłem zaliczki choć rezerwację mam od listopada . A że 3 rok z rzędu w to samo miejsce to nawet nie chcieli . I teraz mam problem , o ile nas może wypuszczą z kraju o tyle nie wiem jak z budżetem , bo niestety pensja mniejsza . Dodatkowo podobno nawet jak nas wypuszczą to po powrocie obowiązkowa kwarantanna . Pewnie zrezygnujemy z tego wyjazdu .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z racji moich 30 urodzin miałem mega wypad na Sycylię oraz Stromboli. W lutym leciałem do Budapesztu na walentynki ;p Biorąc pod uwagę nasze coroczne plany, to albo już byśmy gdzieś byli albo byśmy już wracali z naszej "majówki". Także dobrze, że początek roku pozwolił na małe wypady, bo jest co wspominać. 

 

Planów brak bo wirus blokuje ale sądzę, że jeśli wszystko już będzie ok, to pierwsze lepsze bilety będą nasze. Myślę, że nie tylko ja rzuci się na bilety lotnicze. O ile będzie czym lecieć jeszcze :/ 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Co do wirusa  ...to oglądałem materiał z dr.wirusologi który powiedział ze zarażenie się na plaży covid19  jest  niemal zerowe .

Co innego w sklepie,pensjonacie ,lokalu gastronomicznym ..

 

 

A co do wakacji ...no cóż ten rok na pewno w domu i lokalne jeziora ,lasy ... nad morze nie pojadę chyba ze  1 dniowy wypad  i nie dla tego ze covid19 ,ale dla tego ze  zdrowo powaliło   nadmorską  gastronomię ,hotelarstwo z cenami .

 

Żeby  zestaw    2x 300G dorsza  ,100g fytek i mała surówka koszt +  2 x małe piwa  kosztowały 200zl :D :D :D

 

Gdzie ten sam dorsz prosto z kutra  w całości z głowa kosztuje 14zl/1k , tuszka (bez głowy) 16/kg    ,filet z dorsza 25-29zl/kg

 

 

Ceny noclegów też ostro w górę  w dziwnowie w pensjonacie do którego jeździmy  co drugi rok ceny poszły  w górę

Obecnie za 7 dniowy pobyt  4 osobowej rodziny z wyżywieniem to koszt 2800-3000zl  w tamtym roku   był to koszt 2150zl...

 

Ja rozumiem za każdy che zarobić ale  już podchodzi pod rozbój w biały dzień .

Gałka lodów  która kosztowała 5zl  fakt ze lody  robione na miejscu bardzo dobre  jakościowo  ale obecna cena 9,5-12,5 za smak to chyba ktoś odleciał .

 

Przy takich cenach to  za rok tylko wyjazd do chorwacji  ,gracji czy egiptu ... człowiek wyda  niewiele więcej  a może  i nie  a ma full wypas na  obsługę , pokój i pogodę .

Edytowane przez raiders
Link to post
Share on other sites

Nawet jak się ktoś zarazi to co...? Ja już w to wszystko pomału wątpie, ktoś sobie nieźle zarobił na tym wirusie. Moja babcia 83 lata miała wynik dodatni, owszem przez chwilę była w bardzo ciężkim stanie w szpitalu, podpięta pod respirator, ale co wyszła z tego. A ponoć ludzie w jej wieku "nie mają szans"... Jeden wielki cyrk z tym koronawirusem

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja tak patrzam i nic nie widzę.

Pewnie spakuje dzieci i Mazury. Tylko nie wiem gdzie. W tamtym roku siedzieli w Rydzewie "Echo" ale brak zajęcia im doskwierał. Ile można siedzieć w wodzie czy na statkach. Ale jak ktoś szuka spokoju i ciszy polecam.

 

Wychodzi że trzeba wynająć coś w Mrągowie. Przejazdy czołgami w muzeum wojska, gokarty, quady itd.

 

Zazdraszczam tym co mogą bez dzieciów balować.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...