Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Używana karta graficzna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#41 Neoprene

Neoprene
  • Autor tematu
  • Amator

• 60 postów

Napisano wczoraj, 10:50

Tak w ogóle mam pytanie. Gdy ten rx 580 się rozgrzeje do 50 stopni to już wentylatory w karcie pracują dość głośno, nie mówiąc o 60 stopniach. To normalne w strixach czy mam się czegoś obawiać? (Co jak co ale widać że pracują dobrze bo temperatury w grach to około 60 stopni)

• 0

#42 olo163

olo163
  • Maniak

• 3294 postów
  • Miejscowość:Toruń

Napisano wczoraj, 11:29

Temperatura 60st jak na rx jest dość niska, do 80st nie ma się czym martwić, co do hałasu to pobaw się krzywą wentylatorów i znajdź kompromis między temperaturą i hałasem - wg mnie temperatura może dochodzić do 70-74 st jak hałas będzie mniejszy.

• 0

Intel Xeon E3-1246V3 3.5 GHz / SilentiunPC Fera 2 HE1224 / AsRock H81M / 2x Kingston HyperX Blu 4GB DDR3 1600MHz / Asus STRIX-GTX950-DC2-2GD5-GAMING @1126/bost1391/6998 / Adata SP 920 256GB + Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM 64MB + Samsung HD502HJ 500GB 7200RPM SATAII 16MB / BQ DarkPower Pro P7 550W / ModeCom Feel-V Silver

#43 Neoprene

Neoprene
  • Autor tematu
  • Amator

• 60 postów

Napisano wczoraj, 14:01

Moje następne pytanie. Jeżeli w grach z otwartą przestrzenią np far cry 5, czy w jednej z  misji w doomie eternal na której mapa jest dość duża, zaczynają mi spadać fps, lub w bf1 nie ma różnicy między gtx 1050ti i rx 580 w multiplayer, to wina procesora? ps:Wiem, że schodzę trochę z tematu, 

Po za tym gdy mam te spadki fps, to karta zużywa 0%, więc mi wygląda trochę na bottleneck

Użytkownik Neoprene edytował ten post wczoraj, 14:30

• 0

#44 mbe13

mbe13
  • Maniak

• 2930 postów

Napisano wczoraj, 18:20

Problem jest taki, że teraz po zmianie karty, doom za cholerę nie chce się włączyć.

Dobra, problem zażegnany. Po ponownej instalacji sterowników. Zaraz dam informację

Po pół godzinnej partyjce w najnowszego dooma, karta graficzna była bardzo cicha. Na najwyższych ustawieniach (ultra koszmar) w full hd, grając na v-sync, fps nigdy nie spadł poniżej 60.

Jak masz włączone vsync to ci nie spadnie FPS bo po to jest vsync aby zablokować FPS. Wyłącz i wtedy sprawdź.

Moje następne pytanie. Jeżeli w grach z otwartą przestrzenią np far cry 5, czy w jednej z misji w doomie eternal na której mapa jest dość duża, zaczynają mi spadać fps, lub w bf1 nie ma różnicy między gtx 1050ti i rx 580 w multiplayer, to wina procesora? ps:Wiem, że schodzę trochę z tematu,

Po za tym gdy mam te spadki fps, to karta zużywa 0%, więc mi wygląda trochę na bottleneck

To może być wina procesora.
  • 0

Ryzen 7 2700 CoolerMaster MASTERLIQUID ML120L RG

AsRock AB350M Pro4 - GoodRam IRDM 2x8GB 2400MHz @2933MHz

GigaByte RX 5500 XT 8GB OC

ADATA SX8200 240GB M.2 PCIe 3.0 x4 - Toshiba P300 2T

SilentiumPC VELO L2 500W ModeCom Oberon Pro Glass White

#45 Neoprene

Neoprene
  • Autor tematu
  • Amator

• 60 postów

Napisano wczoraj, 19:10

Jak masz włączone vsync to ci nie spadnie FPS bo po to jest vsync aby zablokować FPS. Wyłącz i wtedy sprawdź.
To może być wina procesora.

W takim razie byłby by sens wymienić go na i7 3770? Z tego co widziałem jest to dość dobry procesor i miedzy moją I5 ma około 20-30 fps różnicy np w battlefield 1

Dorzucę też screen z dooma, który wyraźnie pokazuje że cpu jest wykorzystywane w 100% a gpu nawet chyba nie w 50% co widać po prawej stronie obrazka

https://ctrlv.cz/6I6Q

W takim razie byłby by sens wymienić go na i7 3770? Z tego co widziałem jest to dość dobry procesor i miedzy moją I5 ma około 20-30 fps różnicy np w battlefield 1

Dorzucę też screen z dooma, który wyraźnie pokazuje że cpu w czasie spadków fps jest wykorzystywane w 100% a gpu nawet chyba nie w 50% co widać po prawej stronie obrazka. Co dziwne, gdy fps są normalne, takie jak powinny procesor jest o kilkadziesiąt procent mniej wykorzystywany.

https://ctrlv.cz/6I6Q

Użytkownik Neoprene edytował ten post wczoraj, 18:57

• 0

#46 Succubus

Succubus
  • (↜_↝)↘

• 424 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano dziś, 11:49

Te spadki możesz mieć z kilku powodów. Jednym może być coś, co absorbuje system (np jakiś antyvir, czy coś podobnego), ale prędzej doszukiwałbym się zbyt małej liczby wątków w CPU. Nowe gry, jak doom znacznie lepiej działają przy większej liczbie wątków.

Śmiało możesz zainteresować się taką i7.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych