Skocz do zawartości

Używana karta graficzna


Recommended Posts

Podzielę się też odczuciami co do mojej rx570 shapire pulse - na pulpicie - fan stop. W grach do około 1500 cisza - przy około 1800-2000 - lekki szmer - zaczyna być słychać że karta działa  ;) Od 2500rpm - suszarka na pierwszym biegu - 3000rpm - suszarka na 2 biegu  :/ .

Podczas gry w farcry5 oraz metro exodus po około godzinie grania z fps zablokowanym do 75 (vsync w metro, ustawienia gry w far cry) karta pracuje z temperaturami 68-72 stopnie i obrotamia 1300-1500rpm - w ciągu dnia - praktycznie niesłyszalna - wieczorami leciutko słychać. Jak fps nie jest zblokowany - karta potrafi rozkręcić się do 2000rpm a temperatury idą do 76-78stopni.

Nie zmieniałem pasty ze względu na gwarancję.


@up

Po undervoltingu na 1,025 - karta przechodziła benchmarki valley ale w grach potrafiła wykrzaczyć sterownik i pomagał tylko reset - dopiero na 1.1 jest stabilna w grach po 3-4 godzinach grania nic się nie działo.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dobrze zrobiłeś dopłacając do 8GB zagrasz sobie w Doom Eternal na ultra w 1440p

No bez przesady. To na 1440p mi nie pójdzie ;p

Po za tym mam za słaby procesor, i5 3470

No karta jest u mnie

Wszystko ładnie działa. W Farcry 5 na ultra od 60 - 70 fps'ów, przy 65 stopniach. Windows na początku nie wykrył karty, (co mnie zdziwiło) ale po zainstalowaniu sterowników z internetu (nie mam napędu), karta jest wykrywana jako radeon rx 580 series. Podeślę wam też tutaj zdjęcie z gpu-z.

 

https://ctrlv.cz/rMku

Link to post
Share on other sites

No i fajnie teraz odpal Dooma jak pisałem :)

Problem jest taki, że teraz po zmianie karty, doom za cholerę nie chce się włączyć.

Dobra, problem zażegnany. Po ponownej instalacji sterowników. Zaraz dam informację

Po pół godzinnej partyjce w najnowszego dooma, karta graficzna była bardzo cicha. Na najwyższych ustawieniach (ultra koszmar) w full hd, grając na v-sync, fps nigdy nie spadł poniżej 60.

Link to post
Share on other sites

No i fajnie, ja Dooma nie próbowałem, bo mi się doom nie podoba (graficznie tak, ale fabuła - jaka fabuła :facepalm:). Ostatni dobry Doom dla mnie to Doom3. Miał fabułę, straszył, a nie hordy wrogów od pomieszczenia do pomieszczenia - blee.

 

 

 

 

Podzielę się też odczuciami co do mojej rx570 shapire pulse

 

To masz dla porównania rx580 nitro+ se na pierwszym i drugim biosie, ja tam UV nie robię, bo nie mam siły, ani ochoty, ani potrzeby się z tym siłować:

 

 

 

M4riRr0.jpg

 

tt5ncD2.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites

Tak w ogóle mam pytanie. Gdy ten rx 580 się rozgrzeje do 50 stopni to już wentylatory w karcie pracują dość głośno, nie mówiąc o 60 stopniach. To normalne w strixach czy mam się czegoś obawiać? (Co jak co ale widać że pracują dobrze bo temperatury w grach to około 60 stopni)

Link to post
Share on other sites

Temperatura 60st jak na rx jest dość niska, do 80st nie ma się czym martwić, co do hałasu to pobaw się krzywą wentylatorów i znajdź kompromis między temperaturą i hałasem - wg mnie temperatura może dochodzić do 70-74 st jak hałas będzie mniejszy.

Link to post
Share on other sites

Moje następne pytanie. Jeżeli w grach z otwartą przestrzenią np far cry 5, czy w jednej z  misji w doomie eternal na której mapa jest dość duża, zaczynają mi spadać fps, lub w bf1 nie ma różnicy między gtx 1050ti i rx 580 w multiplayer, to wina procesora? ps:Wiem, że schodzę trochę z tematu, 

 

Po za tym gdy mam te spadki fps, to karta zużywa 0%, więc mi wygląda trochę na bottleneck

Edytowane przez Neoprene
Link to post
Share on other sites

Problem jest taki, że teraz po zmianie karty, doom za cholerę nie chce się włączyć.

 

Dobra, problem zażegnany. Po ponownej instalacji sterowników. Zaraz dam informację

 

Po pół godzinnej partyjce w najnowszego dooma, karta graficzna była bardzo cicha. Na najwyższych ustawieniach (ultra koszmar) w full hd, grając na v-sync, fps nigdy nie spadł poniżej 60.

Jak masz włączone vsync to ci nie spadnie FPS bo po to jest vsync aby zablokować FPS. Wyłącz i wtedy sprawdź.

Moje następne pytanie. Jeżeli w grach z otwartą przestrzenią np far cry 5, czy w jednej z misji w doomie eternal na której mapa jest dość duża, zaczynają mi spadać fps, lub w bf1 nie ma różnicy między gtx 1050ti i rx 580 w multiplayer, to wina procesora? ps:Wiem, że schodzę trochę z tematu,

 

Po za tym gdy mam te spadki fps, to karta zużywa 0%, więc mi wygląda trochę na bottleneck

To może być wina procesora.
Link to post
Share on other sites

Jak masz włączone vsync to ci nie spadnie FPS bo po to jest vsync aby zablokować FPS. Wyłącz i wtedy sprawdź.

To może być wina procesora.

W takim razie byłby by sens wymienić go na i7 3770? Z tego co widziałem jest to dość dobry procesor i miedzy moją I5 ma około 20-30 fps różnicy np w battlefield 1

Dorzucę też screen z dooma, który wyraźnie pokazuje że cpu jest wykorzystywane w 100% a gpu nawet chyba nie w 50% co widać po prawej stronie obrazka

 

https://ctrlv.cz/6I6Q

W takim razie byłby by sens wymienić go na i7 3770? Z tego co widziałem jest to dość dobry procesor i miedzy moją I5 ma około 20-30 fps różnicy np w battlefield 1

Dorzucę też screen z dooma, który wyraźnie pokazuje że cpu w czasie spadków fps jest wykorzystywane w 100% a gpu nawet chyba nie w 50% co widać po prawej stronie obrazka. Co dziwne, gdy fps są normalne, takie jak powinny procesor jest o kilkadziesiąt procent mniej wykorzystywany.

 

https://ctrlv.cz/6I6Q

Edytowane przez Neoprene
Link to post
Share on other sites

Te spadki możesz mieć z kilku powodów. Jednym może być coś, co absorbuje system (np jakiś antyvir, czy coś podobnego), ale prędzej doszukiwałbym się zbyt małej ilości pamięci operacyjnej.

 

Z ciekawości odpaliłem Doom Eternal u siebie, aby sprawdzić obciążenie poszczególnych zasobów. Twój procek bez problemu powinien dawać radę trzymać 60fps nawet w najbardziej wymagających miejscach. Za to pamięci gierka potrafi zjeść (szczególnie jak ustawisz ją na najwyższych ustawieniach).

 

Tu masz scr z informacji o zasobach systemowych podczas uruchomionej sesji Doom (zwróć uwagę na wykorzystanie pamięci ram)

 

Iezgcwu.jpg

Edytowane przez Succubus
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Te spadki możesz mieć z kilku powodów. Jednym może być coś, co absorbuje system (np jakiś antyvir, czy coś podobnego), ale prędzej doszukiwałbym się zbyt małej ilości pamięci operacyjnej.

 

Z ciekawości odpaliłem Doom Eternal u siebie, aby sprawdzić obciążenie poszczególnych zasobów. Twój procek bez problemu powinien dawać radę trzymać 60fps nawet w najbardziej wymagających miejscach. Za to pamięci gierka potrafi zjeść (szczególnie jak ustawisz ją na najwyższych ustawieniach).

 

Tu masz scr z informacji o zasobach systemowych podczas uruchomionej sesji Doom (zwróć uwagę na wykorzystanie pamięci ram)

 

 

Bardzo w to wątpie. Mam 16 gb ram, więc ja bym obstawiał procesor

Zastanawiam się też czy to może po po prostu procesor jest jakby to powiedzieć "uszkodzony". Te spadki zdarzają się teraz w każdej grze. Gta 5,Tom Clancy's the division, Serious sam 3 (typowo procesorowa gra), fpsy w grach "procesorowych" są takie same jak przed wymianą gpu,a może nawet troszkę gorszę. Po za tym i tam myślałem na wymianą procesora bo już trochę ma. Rzadko kiedy GPU ma 100% zużycia.

 

/ nie cytuj całych postów / worm

Edytowane przez worm
Link to post
Share on other sites

 

 

Mam 16 gb ram, więc ja bym obstawiał procesor

 

Istotnie, 16GB wystarcza bez kłopotu.

Procesor, może Doom Eternal lepiej się czuje, gdy CPU ma więcej niż 4 wątki. Trzeba by znaleźć w sieci z ciekawości jak lata Doom na słabych procesorach. Ja nie mam jak, ba nawet na najsłabszym w domu mam na ultrakoszmar ponad 100fps.

Link to post
Share on other sites

Istotnie, 16GB wystarcza bez kłopotu.

Procesor, może Doom Eternal lepiej się czuje, gdy CPU ma więcej niż 4 wątki. Trzeba by znaleźć w sieci z ciekawości jak lata Doom na słabych procesorach. Ja nie mam jak, ba nawet na najsłabszym w domu mam na ultrakoszmar ponad 100fps.

Tak jak mówiłem, to się dzieje teraz w każdej bardziej wymagającej grze.

Jeżeli gram w grę, która jest typowo pod Kartę graficzną, np Rainbow Six Siege lub cuisine royale, fps nie spada poniżej 90

Edytowane przez Neoprene
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...