Skocz do zawartości

Karta graficzna do 2000 zł


Recommended Posts

Witam.
Planuję przesiadkę z wysłużonego już GTXa 1060 6gb od Gigabyta na coś mocniejszego, kartę będę kupował gdzieś na początku kwietnia lecz zakładam ten temat by mieć czas na przemyślenie i mam nadzieję waszą pomoc w doborze samej karty. W tych cenach z tego co się orientuję najlepszy będzie Radeon 5700XT lub może RTX 2070(?) albo i GTX1080Ti, jako że ostatnio jak grafikę kupowałem minęły 3 lata, tak też nie jestem pewien jak wygląda sprawa modeli więc byłbym wdzięczny za pomoc w wyborze. Interesuje mnie także sprawa z NVENC/AMF ponieważ zdarza mi się streamować przy użyciu karty. Ostatnia kwestia jaka mnie nurtuje to zasilacz, nie jestem pewien czy utrzyma kartę, a w zasadzie całą konfigurację.

Cała platforma będzie modernizowana na Ryzena/Intela gdzieś w okolicach wakacji.
W grę wchodzą karty używane, ale to już zostawiam wam czy warto.

Pełna specyfikacja sprzętu, raczej mało istotne ale jako że mam zapisaną to podam włącznie z peryferiami:
Procesor - Intel Core i5 6600k 3,5GHz OC 4.5GHz 1.3v
Płyta główna - Asus Z170 Pro Gaming
Karta graficzna - Gigabyte GTX 1060 6GB
Chłodzenie procesora - SilentiumPC Grandis
Zasilacz - Be Quiet! Pure Power L7 530W
RAM - Kingston HyperX 2x8GB 2133MHz DDR4 OC 3000MHz
Karta dźwiękowa - AIM SC808
Obudowa - Zalman Z3 Plus
Dysk SSD - GoodRAM Iridiumm PRO 240GB
Dysk SSD 2 - Crucial P1 M.2 PCIe NVMe 1000Gb
Słuchawki - Beyerdynamic DT150 / AKG K702
Mikrofon - Novox NC-1
Myszka - Steelseries Rival 600
Klawiatura - Corsair K70 Cherry MX Speed
Monitor 1 - Asus VG248QE 144Hz
Monitor 2 - Acer S273HL
Monitor 3 - Samsung T27B300

Gdybym jednak zapomniał napisać jakiejś ważnej lub mniej ważnej kwestii to proszę napisać, odpowiem jak najszybciej będzie to możliwe. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

 

Ostatnia kwestia jaka mnie nurtuje to zasilacz, nie jestem pewien czy utrzyma kartę, a w zasadzie całą konfigurację.

Ma dwie linie 12V, więc wypadałoby nie brać karty, która pociągnie z gniazdka więcej, niż 200W. Tak dla bezpieczeństwa.

 

 

Zarówno RX5700 jak i 2060 Super mieszczą się w tym limicie.

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisałem, CPU, MOBO i chłodzenie CPU będzie zmieniane w okresie wakacyjnym najprawdopodobniej, pierw chciałbym wziąć pod lupę GPU by rozdzielić koszta, nie jestem w stanie jednorazowo wydać powiedzmy 4 tysięcy na zakup całego PC.

Link to post
Share on other sites

Do 2/2,1k Masz gtx`a 1080TI z gwarancją minimum pół roku.

Do 1,7/1,8k wyrwiesz rtx`a 2070 z gwarancją około rok.

 

Jeśli chodzi o Pascale to wolałbym je odpuścić, trochę czasu minęło odkąd wyszły i obawiam się że może zacząć się szybko starzeć, dodatkowo wyczytałem że nvidia sobie lubi ubijać starsze modele kart poprzez sterowniki a to również mnie odstrasza. Natomiast jeśli chodzi o RTX 2070 to z tego co wiem wydajnościowo wypada identycznie jak RTX 2060 Super, chyba że jednak jest między tymi modelami jakaś inna różnica o której nie wiem.

Póki co najbardziej skłaniam się ku 5700XT, przed podjęciem ostatecznej decyzji hamuje mnie fakt, że całkiem sporo problemów było, lub nadal jest ze sterownikami. Nie boję się walczyć ze sprzętem, ale też nie chciałbym nie wiadomo ile czasu spędzić przy zabawie z tą kartą.

Link to post
Share on other sites

Nie wypada. 

 

Faktycznie, kilka % wydajniejszy, dziękuje za wyprowadzenie z błędu.

W takim razie zastanawiałbym się nad 5700XT i RTX 2070, choć nadal pewien nie jestem po przeczytaniu posta od Artok odnośnie zasilacza.

 

Wie może ktoś jak wypada enkoder AMF w porównaniu z NVENC?, tak jak pisałem w pierwszym poście tematu - zamierzam streamować przy użyciu karty i nie chciałbym się zawieść pod tym względem.

Link to post
Share on other sites

 

 

choć nadal pewien nie jestem po przeczytaniu posta od Artok odnośnie zasilacza

Jak mówiłem, zasilacz poda maksymalnie 420W na obu liniach 12V. Jedna linia może wziąć dla siebie maksymalnie 264W, więc jeżeli karta nie ma zasilania 2x8 pin to zasilacz da radę. Aczkolwiek nie zwiększaj power limitu, bo może się to różnie skończyć.

Link to post
Share on other sites

 więc jeżeli karta nie ma zasilania 2x8 pin to zasilacz da radę. Aczkolwiek nie zwiększaj power limitu, bo może się to różnie skończyć.

No to trochę kiepsko, bo jeśli bym brał tego 5700XT powiedzmy, to pewnie w tych lepszych wersjach typu Nitro+ lub Red Devil, które mają 2x 8pin  :(

Link to post
Share on other sites

Hmmm, kupno zasilacza tak do 200-300zł (może być używka, ale czy jest sens) byłoby rozsądnym wyjściem z tej sytuacji panowie?. I tak czeka mnie jego wymiana tak jak wspomniałem w okresie wakacyjnym razem z CPU i MOBO. Aktualny zasilacz ma już co najmniej 6 lat więc myślę że chyba pora na niego.

Edytowane przez mavekk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...