Skocz do zawartości

Recommended Posts

Budżet: do 500zł


Czego potrzebójesz: głośniki, mini wieża lub coś dobrego


Przeznaczenie: Muzyka


Źrudło, Telefon


Oczekiwania: dobrej jakości dźwięk (na pewno lepszej od huawei p20)


 


Witam, chciałem zakupić jakieś nagłośnienie do pokoju, nie oczekuje nie wiadomo czego tylko żeby dobry dźwięk sie wydopywał. przeważnie ja czy żona słuchamy muzyki podczas treningu i to z open fm. zastanawiałem się nad wieżą mini blaopunkt ms30bt, potem coś usłyszałem o głośnikach aktywnych Kruger&Matz Spirit i w sumie nie wiem. fajnie by było jak by miał pilocik żeby załączyć bo docelowe miejsce to szafa i fajnie by miało żeby było bluetooth żeby się łączyło z telefonem bezprzewodowo. Niewielkie rozmiary bo na szafie prześwit 21cm.można położyć głośnik na boku ewentualnie.


 


Jakieś propozycje?


Link to post
Share on other sites

A że tak zapytam... dlaczego microlab? :D w tej cenie np tagan harmony jest albo eifier, magnat gdzieś widziałem i jeszcze jakieś firmy. Nie że jakiś znawca albo marka bo jak bym chciał markę to bym nie patrzył na kasę tylko składał bym coś z yamaha albo coś w tym stylu. Microlab po prostu pierwsze słyszę :)

Link to post
Share on other sites

Jak użyjesz google to się dowiesz więcej :D Microlab pierwszy robił duże głośniki klasy HiFi do komputera, Edifier dołaczył dużo później. Taga to chyba marka jakiegoś importera, chyba Polpaka więc pewnie to branding. Yamaha i Magnat to w HiFi raczej mało uznane marki a ta druga to praktycznie marketówka. Uznane marki w HiFi to Paradigm, Dynaudio, KEF, Cabasse... o ile z nich słyszałeś?

Link to post
Share on other sites

słyszałem słyszałem i osobiście trochę inaczej mi się to wszystko kojarzy no ale tu nie będę się sprzeczał bo tutaj są raczej osobiste uznania i styczności z firmami :D to najlepiej microlab? a jakaś inna firma? a że tak inaczej, ile bym musiał wydać kasy żeby mieć dobry dźwięk na niewielkim sprzęcie typu taga harmony intone 2.1 np?

Link to post
Share on other sites

Dobry dźwięk z 2.1 w małym budżecie jest niemożliwy. Zobacz jaki rozmiar membrany mają wzmiankowane solo a jaki komputerowy zestaw 2.1. Droższe 2.1 pod tym względem dopiero mają taki sam jak dobre 2.0. Ten głośnik jest jeden i w osobnym pudle. Za małym pudle. Efekt jest taki że bas burczy, buczy i robi wszystko tylko nie gra a cała reszta jest odklejona od tego basu.

 

Tagi nie znam, obawiam się że to tylko w salonach polpaku znajdziesz.

 

Taga widzę przeceniona sporo, nie wiem czy to dobry prognostyk, zalecalbym odsłuch... no ale w tych warunkach nie zalecam ;)

 

Co do innych marek to Edifier w zasadzie chyba tylko.

Link to post
Share on other sites

https://allegro.pl/oferta/outlet-glosniki-komputerowe-microlab-solo7c-9093313422?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Dobry wybór będzie? Już nie patrzę na rozmiar a jakość dźwięku i brak BT mi nie będzie przeszkadzał bo najwyżej dokupię jakiś odbiornik dobry.

p.s. tylko poglądowo dałem bo widzę że aukcja zakończona :D

Link to post
Share on other sites

Już wielkość nie robi różnicy bo postawi się gdzie indziej głośniki gdzie będą miały swobodę, jedynie na dźwięku zależy (w sumie czasy kiedy miało napier***** basem minęły ale gdzieś jeszcze lubię jak czasem bodudni :D) więc jeżeli dźwięk jakościowo 7c mają mieć lesze niż 6c to czemu nie. Chyba że jakiś sprzeciw albo powody do zastanowienia? Już zostawiam rozmiary w spokoju, BT się najwyżej dokupi więc zostaje kwestia samego dźwięku. A jak ciśnienie niemiło podniesie mi się to sam zbuduje skrzyniez :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...