Skocz do zawartości

Podkręcanie i7 2700k


Recommended Posts

Witam Wszystkich , jestem nowym użytkownikiem tego forum i z góry mówię , że jestem zielony w temacie ale myślę , że z Wasza pomocą uda mi się osiągnąć wyznaczony cel :P . 

Do sedna , planuje podkręcić I7 2700K aczkolwiek nie za bardzo wiem jak , próbowalem coś poustawiać według instrukcji na youtube ale bez większych sukcesów bo to stary sprzęt , filmy były sprzed 7 lat i różnił się bios jak i opcje w nim. Komputer głownie do CS GO , chciałbym osiągnąć jakiś stabilny wynik. Potrzebował bym abyście mnie nakierowali co pozmieniać i pomóc z napięciami itd. Bios zaktualizowany , najnowszy wersja 4105. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

 

Płyta Asus P8Z68 V LX

Ram 4x2GB 1333

Chłodzenie Silentium Spartan 3 

GPU 1060 6 gb

Zasilacz  COOLER MASTER G650M 

Link to post
Share on other sites

Goła sekcja zasilania na płycie i chłodzenie z dolnej półki, więc za bardzo nie poszalejesz niestety. Mimo wszystko jakieś 4,2-4,3 ghz powinno być do zrobienia.

Porób zdjęcia biosu z zakładki AI Tweaker i Advanced, wrzuć np. na imgur i podaj linki. Zainstaluj HWiNFO i OCCT.

 

 

Komputer głownie do CS GO

W cs:go to bez podkręcania powinieneś mieć ponad 200 fps

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobrze , po 19 wrzuce bo jeszcze jestem w pracy.  Przymierzam sie pod monitor 144 hz ale teraz momentami mam spadek do 130fps i nie ma jak narazie sensu. Chciałem pójść w Ryzena ale teraz dużo wydatków i stwierdziłem , że trzeba bawić sie z tym co jest. Nie chciałem juz inwestować w ten sprzęt aczkolwiek zastanawiam się nad chłodzeniem bo to zawsze sie przyda , fortis może grandis? Co myślisz? I na przykład jakieś hyperx 1600 2x8GB?

Link to post
Share on other sites

Takie nagłe krótkie spadki fps mogą być faktycznie spowodowane przez wolny ram. Jakbyś chciał to mam na sprzedaż akurat 2x4gb:

http://forum.benchmark.pl/topic/290954-ram-ddr3-mushkin-2x4gb-2400mhz-cl11/?do=findComment&comment=2675365

2400 ale u mnie na płycie szły 2133 z  i7 2600K bezproblemowo. Między 1333 a 1600 dużej różnicy nie zauważysz. 8gb do cs go i większości gier ci wystarczy, ale jak chcesz na dłużej zostać na tej platformie to lepiej poszukać 16gb.

 

Co do chłodzenia to słyszałem dobre opinie o Gelid Phantom:

https://www.ceneo.pl/57892217

Tańsze od grandisa i moim zdaniem ładniejsze. Nie napisałeś nic o obudowie, dobrze by było żeby był w niej jakiś przeciag też.

 

Zajrzę wieczorem, nie zapomnij o zdjęciach, im więcej tym lepiej

 

PS

 

 

Przymierzam sie pod monitor 144 hz ale teraz momentami mam spadek do 130fps i nie ma jak narazie sensu

Podobno spadki na monitorze 144hz nie są aż tak bardzo widoczne

Edytowane przez zbiku90
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obudowa to Signum SG1 TG, 120MM na froncie i 120MM na tyle obudowy. Własnie oglądałem test i myśle , że fortis by wystaczył bo dużej róznicy nie ma co do grandisa. Ram jak już to poszukam 2x8GB. Około 19 robie fotki i wstawiam. 


Wrzuciłem zdjęcia na dysk google. Czekam na dalsze kroki :D

 

https://drive.google.com/drive/folders/1JiNwr8oP6qz2nrtZk5i-FKAL0JuCOOoz?usp=sharing

Link to post
Share on other sites

OK na początek spróbujemy 4,2 na wszystkich rdzeniach żeby sprawdzić jak chłodzenie daje sobie radę. Przestaw następujące ustawienia, reszta powinna zostać bez zmian / na auto:

 

OC Tuner: Manual
BCLK: 100.0
Turbo Ratio: By All Cores
By All Cores: 42
PLL Overvolts: Disabled
CPU Voltage: narazie ustaw na 0

Load-Line Calibration: narazie na 3

Spread Spectrum: Disabled

 

W advanced - > cpu power ustaw c1e na enabled

 

Jak system się odpali to włącz hwinfo64 zakładka sensors i odpal test OCCT w OCCT na minimum 15 minut, monitorując temperatury. Jakby coś się zagrzało powyżej 85st to przerwij test ( w ustawieniach można ustawić temperaturę krytyczną ale najlepiej mieć oko na wszystko samemu) Po wszystkim porób screeny w hwinfo i wrzuć tutaj do oceny.

Gdyby na jakimkolwiek etapie wyskoczył blue screen to zrób zdjęcie albo spisz kod. W razie problemów z uruchamianiem przywróć biosa do fabryki. Ustawienia są na tyle konserwatywne że nic nie powinno się złego stać ale NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA USZKODZONY SPRZĘT.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ile trwał test? Nie jest źle ale tak jak przewidywałem chłodzenie już ledwo wyrabia, więc jeśli chcesz mieć lepsze wyniki trzeba by je wymienić. Dodatkowe 120mm z przodu i na topie też by nie zaszkodziło. W linpacku na spokojnie byś miał już powyżej 80st choć takie obciążenia nie są raczej spotykane w codziennej pracy. Płyta mimo gołej sekcji powinna spokojnie wytrzymać wyższe napięcie.

Na tą chwilę proponuję wykonać jeszcze test na mnożniku 43x i napięcie ustawione na - 0.02, Offset mode sign trzeba zmienić na minus i cpu voltage na 0.02. Load Line Calibration ustaw na enabled. Zrób test ponownie i wrzuć wyniki z hwinfo, wystarczą czujniki z płyty głównej tak gdzie masz m. in. motherboard, aux itp. Możesz też odpalić cs go i sprawdzić czy jest poprawa

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

80st po 15 minutach testów jest dla mnie zupełnie nie do zaakceptowania. Albo wracasz na 4,2 albo spróbuj obniżyć jeszcze bardziej napięcie np -0.05 ale wtedy może być już niestabilnie. Z Fortisem czy nie, na tej płycie nie przekraczałbym 4.5 ghz i 1.35v vcore.

Link to post
Share on other sites

Płyty 1155 są absurdalnie drogie, żeby kupić lepszą niż masz musiałbyś wydać ze 300zł. Tymczasowo zejdź na 4.2 i rozejrzyj się za chłodzeniem, Nie będzie to kasa wyrzucona w błoto bo będziesz mógł kiedyś przełożyć do nowego zestawu. Z fortisem powinien pójść na 4.5 tak jak pisałem, trzeba będzie tylko poszukać odpowiedniego napięcia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ok , a teraz napięcie zostawić na tym - 0.05?

Ok , zamówię fortisa ale chciałbym jeszcze dać 2xsigma 120 na front i może sufit. Tylko problem w tym ,że na płycie nie ma już gdzie podłączyć. Polecasz jakąś przejściówkę?

Edytowane przez ropel17
Link to post
Share on other sites

 

 

O ile mam jeszcze obniżyć napięcie?

Tego ci nie nikt nie powie, metoda prób i błędów. Jak zaczną się crashe i blue screeny to znaczy że napięcie jest za nisko. Podstawy już znasz, musisz tak dobrać ustawienia żeby było stabilnie i nie za gorąco. Tak jak pisałem z fortisem możesz celować w okolice 4,5 ghz przy napięciu ok 1,35v pod obciążeniem. Temperatura procesora nie powinna przekraczać 80, optymalnie 75st, auxilary (sekcja zasilania) poniżej 90st.Poza tym możliwe że trzeba będzie przestawić PLL overvoltage na enabled.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...