Skocz do zawartości

Zakup nowego GPU


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rebelmind,

Recommended Posts

cześć, kolega 3ndurek już pomógł mi w temacie zestawu PC.

 

Uznałem że tutaj będzie lepiej zadać pytania, padło na modernizację GPU

cel: nowe gry typu CoD Warzone, Doom Eternal, CyberPunk itp

 

mój obecny zestaw to:

FX Core TS 550W 120mm 80+ Bronze  (P1-550S-GREN)
SilentiumPC Gladius M35 Pure Black
MSI Z170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, LGA1151
Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ (BX80662I56600K) - pasta wymieniana na bieżąco, podkręcony do 4.2 
SilentiumPC Fortis 3 HE1425
EVGA GeForce GTX 970 SSC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1342/7010)  (04G-P4-3975-KR)
Crucial BX100 250GB (535/370MB/s) (CT250BX100SSD1)
2x Kingston  8GB  2400MHz CL15 HyperX Fury Black (HX424C15FB/8)
1T HDD

 

 

Chciałbym zakupić kartę z allegro, sposobem raty zero (nie odczuję wydatku aż tak bardzo).

Jest kilka punktów na których do końca się nie znam,

 

1. które z dostępnych kart na allegro w ratach zero będą najlepiej pasować do mojego obecnego komputera z zasilaczem 550? 

2. Czy jest to opłacalne , czy może poczekać na spadek cen albo poszukać innej karty?

3. PCIE ja mam 3.0 a niektóre GPU mają już 4.0 to chyba już nie jest kompatybilne? 

 

Lista dostępnych GPU:

 

RX

ASUS Radeon RX 5700 XT ROG STRIX GAMING OC 8GB - 2100 PLN

Karta graficzna Gigabyte RX 5700 XT GAMING OC 8GB 2100 PLN

ASUS Radeon RX 5700 XT TUF GAMING X3 OC 8G 1920 PLN

SAPPHIRE Nitro Radeon RX 5700 XT 8G 8192 MB GDDR6 2000 PLN

 

RTX

ASUS GeForce RTX 2060 SUPER STRIX 8GB EVO 1950 PLN

ASUS GeForce RTX 2060 SUPER DUAL OC 8GB EVO 2150 PLN

ZOTAC Geforce RTX 2070 8GB 5 lat gwarancji 2000 PLN

ZOTAC Geforce RTX 2070 8GB 5 lat gwarancji 2100 PLN
 

Gigabyte GeForce RTX 2070 Super Gaming OC 3X 8GB 2400 PLN ( to chyba max jaki mogę wydać o ile sasuje się z zasilaczem i płytą)

Edytowane przez saszex
Link to post
Share on other sites

W zależności od tego, czy będziesz przechodził na AM4 (Ryzen 5) czy nie dobierałbym dopiero kartę.

 

5700 XT w wykonaniu Asusa tj żart, wszystkie modele z wada konstrukcyjna (temat znany w necie, mogę linkować jeżeli Cię to ciekawi). Nitro za 2000 to zdecydowanie najlepszy model z tej listy - najszybsza oraz najlepsze chłodzenie.

Link to post
Share on other sites

W zależności od tego, czy będziesz przechodził na AM4 (Ryzen 5) czy nie dobierałbym dopiero kartę.

.... Nitro za 2000 to zdecydowanie najlepszy model z tej listy - najszybsza oraz najlepsze chłodzenie.

 

 

CPU i MoBo w zależności co będzie się opłacało w przyszłości, poczytam w takim razie o tym Nitro. A do marek nie jestem przywiązany . Jeśli tylko się opłaca to mogę zmieniać ;).

 

Allegro mocno tutaj przeszkadza z ratami zero ponieważ nie każda karta jest dostępna taką opcją. ( a trochę szkoda wyhulaćodrazu 2000pln :P)

Link to post
Share on other sites

 

 

Nitro za 2000 to zdecydowanie najlepszy model z tej listy - najszybsza oraz najlepsze chłodzenie.

 

Dokładnie.

 

 

 

2400 PLN ( to chyba max jaki mogę wydać

 

Jeśli możesz tyle wydać, to zastanowiłbym się nad 2070 Super. Gpu szybkie, z dobrym poborem prądu i nowoczesne (RT + DLSS + Mesh Shaders).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli możesz tyle wydać, to zastanowiłbym się nad 2070 Super. Gpu szybkie, z dobrym poborem prądu i nowoczesne (RT + DLSS + Mesh Shaders).

 

Succubus,mówisz konkretnie o tej która wymianiełem w opcji raty zero?  - starczy mi 550 zasilacz ? 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Między 2070S a 5700 XT jest niewielka różnica na korzyść Geforca - moim zdaniem niewarta 400 pln dopłaty, no chyba że jesteś bardzo napalony na te kilka gier z RT (np Metro) lub grywasz w tytuły, gdzie DLSS robi robotę.

 

Tu masz test:

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_sapphire_radeon_rx_5700_xt_nitro_najlepsza_wersja_navi?page=0,22

 

Ten konkretny model (Gaming OC) to całkiem przyzwoita konstrukcja więc jeżeli byś ją wybrał to raczej nie powinno być problemów z głośnością czy temperaturami.

 

2070S pobiera ok 200-220W szczytowo pod obciążeniem więc obecny zasilacz wystarczy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szybkie pytanie jeszcze : czy jeśli nitro-radeon-rx-5700-xt-8g-gddr6 w specyfikacji ma PCIE 4.0  pójdzie na mojej MoBO z PCIE 3.0? 

 

 

ok poszukałem sam , przepraszam :) za zamieszanie - oznaczam temat jako zamknięty

 

 

PCIe is also backward compatible. If you have a PCIe 4.0 graphics card you can use it with a motherboard designed for PCIe 3.0; however, the card's available bandwidth would be limited to the capabilities of PCIe 3.0. Conversely, a PCIe 3.0 card can fit in a PCIe 4.0 slot, but again it would be limited by PCIe 3.0
Edytowane przez saszex
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...