Skocz do zawartości

Zwrot laptopa kupionego na raty


Recommended Posts

Witam. Mój brat który nie zna się na sprzęcie

Kupił w salonie Neonetu laptopa do aby pograć oczywiście wcisnęli mu gó**o za 3700zl HP pawilion 15-bc415nw. Gdzie dostał i5 gtx1050 i dysk talerzowy. W tej cenie na wet u nich można było kupić coś z GTX 1650

 

Pytanie jak prawnie wygląda zwrot w w salonie powiedzieli mam że nie ma możliwości zwrotu

 

Laptop był brany na raty. Jak powiedziałem facetowi że mogę je wszystkie teraz opłacić aby móc go zwrócić to dalej twierdził że jest bez możliwości zwrotu

Edytowane przez hajper777
Link to post
Share on other sites

Zastanowiłbym się, czy nie zaatakowć sklepu z pomocą powiatowego rzecznika ochrony praw konsumentów. Sprawdzić warto.

 

Jak dla mnie jest to nieuczciwa praktyka sklepu, który pozbywa się przestarzałego technologicznie sprzętu z magazynu kosztem nieświadomego klienta i celowo go okłamuje co do jego możliwości. 

Okłamuje celowo skoro w ofercie ma laptopy w podobnej cenie z kartą GTX 1650 vs GTX 1050, HDD vs SSD w sytuacji gdy klient szuka laptopa do gier, a sprzedawca nie może udawać, że nie wie o różnicach w wydajności obu kart, czy nośników danych, czy procesorów, z założenia jest profesjonalistą w tych kwestiach, klient nie musi nim być.

W przepisach karnych są nawet zapisy na takie sytuacje: oszustwo, czy doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem (tu pieniędzmi na zakup laptopa).

Edytowane przez Franz
Link to post
Share on other sites

 

 

W przepisach karnych są nawet zapisy na takie sytuacje: oszustwo, czy doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem (tu pieniędzmi na zakup laptopa).

Które to przepisy nie mają zastosowania do w/w sprawy. Inaczej każdy zwrot można by tak argumentować. Nawet informatyk mógłby powiedzieć "nie znam się, a wcisnęli mi słaby sprzęt".

Link to post
Share on other sites

Które to przepisy nie mają zastosowania do w/w sprawy. Inaczej każdy zwrot można by tak argumentować. Nawet informatyk mógłby powiedzieć "nie znam się, a wcisnęli mi słaby sprzęt".

Powtórzę spróbować warto - niekoniecznie z tych paragrafów, przytoczyłem je, bo sam nie raz byłem świadkiem jak sprzedawcy w marketach electro okłamywali klientów z uśmiechem na twarzy wciskając im np. laptopa z mocną i7 i grafiką MX230 twierdząc, że to świety laptop do gier dla dziecka - jak nazwiesz takie zachowanie sprzedawcy - pomyłka, niewiedza, sprawny marketing?, czy jednak tym czym jest: celowym wprowadzaniem w błąd, okłamywaniem...

A co do takiej sytuacji to uważam, że każdy klient powinien mieć takie prawo w sytuacji, gdy został wprowadzony w błąd przez sprzedawcę. Tylko w takiej sytuacji sklepy zaczną uczciwie traktować klientów. 

To nie jest sytuacja, gdy kupiłem laptop i przychodzę do sklepu mówiąc, że jednak wolę coś innego, bo np. kolor i wygląd mi nie odpowiada.

Edytowane przez Franz
Link to post
Share on other sites

Do 14 dni można odstąpić od każdej umowy kredytowej, bez większych przeszkód wystarczy złożyć wniosek a o szczegóły zapytać w punkcie ratalnym. W przypadku zakupu w salonie towaru nie można zwrócić od tak sobie jeśli sprzęt jest sprawny, o tym czy taki zwrot Nam przysługuje decyduje sprzedawca i nie ma to związku z odstąpieniem od umowy kredytowej. Jeśli natomiast zostałeś wprowadzony w błąd przy zakupie i towar nie posiada cech o które Ci chodziło to jest to jeden z warunków na którego podstawie można się domagać zwrotu bądź wymiany towaru na inny, posiadający pożądane przez Nas cechy. Twój brat niestety dokonał świadomego wyboru, trudno tu mówić o wprowadzeniu w błąd, pochopny zakup czasem się zdarza, spróbujcie wymienić sprzęt na inny drożysz może sprzedawca się na to zgodzi, tyle że różnice w cenie będziecie musieli dopłacić gotówką. 

Link to post
Share on other sites

@macfan-pl Weź czytaj ze zrozumieniem świeży. Termin 14 dni wiąże się tutaj z odstąpieniem od umowy kredytowej nie od umowy kupna sprzedaży, to dwie różne spawy. Rezygnujesz z rat ale towaru nie możesz zwrócić od tak sobie, więc albo płacisz za niego gotówką albo jeśli sprzedawca się zgodzi wymieniasz na coś innego w tej samej lub wyższej cenie. Miejsce zakupu nie ma znaczenia w przypadku umowy kredytowej. Niektóre instytucje kredytowe wydłużają możliwość rozwiązania umowy aż do 30 dni. Przy zakupie w salonie nie przysługuje Nam 14-dniowy termin zwrotu towaru tak jak przy zakupach na odległość jeśli sprzęt jest sprawny. Jedyny wyjątek stanowi tzw. niezgodność towaru z umową inaczej towar nie posiada cech, o które pytał lub sprzedawca celowo zataił informację lub wprowadził klienta w błąd, to ostanie trudno udowodnić.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...