Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zestaw Gamingowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 maximound

maximound
  • Nowicjusz

• 13 postów
  • Miejscowość:Olkusz

Napisano 23 marzec 2020 - 20:42

Witam,

jak w tytule, prosiłbym o pomoc i polecenie jakiegoś zestawu do gier (Mysz+Klawiatura)

§  Budżet: Około 300 zł? 

§  Jakiej myszki obecnie używasz: RAPOO 3510+ oraz Logitech M310

§  Jaką masz obecnie podkładkę: MODECOM VOLCANO Paruma

§  Z jakich wartości DPI korzystasz: Ciężko powiedzieć.

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: Też cięzko stwierdzić gdyż często zmieniam częstotliwość (nie znalazlem dobrego rozwiązania dla siebie)

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): Każdy gatunek, ale ostatnio najczęściej są to gry FPS typu Quake Champions, doom czy nawet CS:go.

§  Ile przycisków używasz w myszce: Tylko 3, więcej nie mam.

§  Chwyt: Najczęściej PALM, ale zdarza się korzystanie z pozostałych dwóch (podejrzewam, że przez małe gabaryty Rapoo)

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2

§  Wielkość dłoni (cała dłoń i od czubka palca środkowego do kciuka: długość 20cm/14cm (nie wiem czy dobrze zmierzone

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Przyszedł czas, na zainwestowanie troszkę pieniędzy w te dwa elementy. Myszy i klawiatura z której korzystam (logitech K520) są bezprzewodowe. Chciałbym bardziej dokładne urządzenia, żeby móc czerpać więcej przyjemności z rozrywki.

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Jako, że nie miałem nigdy styczności ze sprzętem gamingowym to nie wiem tak naprawdę czego od niego oczekiwać. Myślę, że dodatkowe przyciski w myszce mogłyby znacznie ułatwić granie. Waga Rapoo wynosi 80g (jest ona naprawdę drobna, ginie mi w dłoni, ale wydaje się bardziej precyzyjna niż wymieniony wyżej M310) natomiast Logitech już 100g, także mam wrażenie, że nawet z cięższym sprzętem sobie poradzę.

Przeglądając oferty, w oko wpadły mi takie modele Logitecha:

G305

G502 HERO

G603

Dlaczego logitech? Od zawsze miałem urządzenia tej firmy, ale nie zamykam się przed innymi.

Co do klawiatury, nie mam pojęcia.

Na cały zestaw mam do przeznaczenia około 700-800 zł, ale liczę, że uda się znaleźć i dobrać coś świetnego w niższych pieniążkach.

Dość ważna uwaga, obecnie do komputera mam około 4m, stąd sprzęt bezprzewodowy, natomiast za jakieś 3-4 miesiące będzie to już stanowisko przy biurku (przeprowadzka). Dlatego nie ograniczam się tylko do sprzętu bezprzewodowego (do czasu przeprowadzki w grę wchodziłby jakiś długi HUB USB ?) 

Dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Adrian

• 0

#2 Leminairre

Leminairre
  • Idest Melancholia

• 1401 postów

Napisano 29 marzec 2020 - 16:42

Wielkość dłoni (cała dłoń i od czubka palca środkowego do kciuka: długość 20cm

Z tak pokaźną dłonią, do dyspozycji pozostaje naprawdę wąskie grono myszy.

Odezwij się czy wątek nadal aktualny, zaniedbałem ostatnio dział. 

• 0

Recenzje i tematyka peryferii: test-gear.pl

Ekspert działu:  Klawiatury, myszki i kontrolery

#3 maximound

maximound
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 13 postów
  • Miejscowość:Olkusz

Napisano 29 marzec 2020 - 19:13

Witam,

Jak najbardziej aktualne.

Przez ten czas troszeczkę się przyglądałem i stwierdzam, że moje ułożenie palców to 1+3+1 ale czasem je układam na 1+2+2 żeby dłoń odpoczęła? Nie wiem.
Tak samo chwyt, jest to bardziej FINGERTIP, ale myszki które posiadam są naprawdę małych rozmiarów... Także może po doborze odpowiedniej wszystko się zmieni i przypasuje mi inny chwyt i ułożenie?

Czekając na odpowiedź przejrzałem kilka urządzeń. W oko mi wpadły jeszcze:
Razer deathadder,
roccat kain 100 aimo.

Co do klawiatury to przemyślałem sobie, że ona ma być typowo do gier, także chyba nie potrzebuje klawiszy funkcyjnych, nie musi być cicha itp.

No ale... będzie to mój pierwszy gamingowy sprzęt więc chciałbym żeby był dobry i dawał dużo przyjemności z gier, dlatego liczę na waszą wiedzę
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych