Skocz do zawartości

Przesiadka z i5-4460 na..?


Recommended Posts

Witam,

 

nadszedł czas, że postanowiłem wymienić mój zestaw:

 

- Intel i5-4460

- HyperX Fury 1600Mhz 1x8GB

- Msi b85-g43

 

na coś nowszego. Mój budżet to około 1500-1600zł. Zastanawiałem się nad takimi konfiguracjami:

 

1: - AMD ryzen 5 2600

- G.SKILL Ripjaws 2x8GB (3200Mhz) CL16

- Msi B450 gaming plus max

 

2: - Intel i5-8400F

- HyperX Fury 2666Mhz 2x8GB

- Msi B360 gaming plus

 

Komputer w którym te podzespoły będą pracować ma służyć przede wszystkim do gier. (Wszelakie nowe tytuły i POE).

 

Od razu powiem, że faktem jest iż mam słabość do Msi ;D

Na razie śmigam również na win7 i jeśli by się dało to chciałbym przy nim pozostać.

 

Co byście doradzili?

 

@Edit: Zasilacz 650W, grafa: MSI GTX 1060 Gaming X 6Gb, przy wszystkim śmiga sobie ssd.

Edytowane przez piotuczka12
Link to post
Share on other sites

Nieco ponad rok temu również pozbywałem się Intela 4460. Padło na Ryzena 2600. Nie mogę narzekać, dwanaście wątków wystarcza do wszystkiego.

 

 

 

Msi B360 gaming plus

Wypadałoby wziąć płytę z chipsetem Z370 lub Z390 gdyby ci się zachciało w przyszłości tego Intela wymienić na jakiś procesor z K w nazwie. Dodatkowo RAM 2666 nie będzie ograniczał procesora.

 

jeśli by się dało to chciałbym przy nim pozostać.

W przypadku Ryzena będzie się dało, ale jest w w sumie bez sensu.

Link to post
Share on other sites

Nieco ponad rok temu również pozbywałem się Intela 4460. Padło na Ryzena 2600. Nie mogę narzekać, dwanaście wątków wystarcza do wszystkiego.

 

 

 

Wypadałoby wziąć płytę z chipsetem Z370 lub Z390 gdyby ci się zachciało w przyszłości tego Intela wymienić na jakiś procesor z K w nazwie. Dodatkowo RAM 2666 nie będzie ograniczał procesora.

 

W przypadku Ryzena będzie się dało, ale jest w w sumie bez sensu.

Jak to jest z tym Intelem? Warto brać więcej niż 2666Mhz? No i finalnie do gier Intel czy AMD? 

 

Ewentualnie jakie jeszcze zestawy są warte rozpatrzenia?

Edytowane przez piotuczka12
Link to post
Share on other sites

Jak to jest z tym Intelem? Warto brać więcej niż 2666Mhz? No i finalnie do gier Intel czy AMD? 

 

Ewentualnie jakie jeszcze zestawy są warte rozpatrzenia?

u intela jak nie masz płyty do OC ("Z") to ramu nie podkręcisz, będzie ci jak hamulec ręczny robił

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

nadszedł czas, że postanowiłem wymienić mój zestaw:

 

- Intel i5-4460

- HyperX Fury 1600Mhz 1x8GB

- Msi b85-g43

 

na coś nowszego. Mój budżet to około 1500-1600zł. Zastanawiałem się nad takimi konfiguracjami:

 

1: - AMD ryzen 5 2600

- G.SKILL Ripjaws 2x8GB (3200Mhz) CL16

- Msi B450 gaming plus max

 

2: - Intel i5-8400F

- HyperX Fury 2666Mhz 2x8GB

- Msi B360 gaming plus

 

Komputer w którym te podzespoły będą pracować ma służyć przede wszystkim do gier. (Wszelakie nowe tytuły i POE).

 

Od razu powiem, że faktem jest iż mam słabość do Msi ;D

Na razie śmigam również na win7 i jeśli by się dało to chciałbym przy nim pozostać.

 

Co byście doradzili?

 

@Edit: Zasilacz 650W, grafa: MSI GTX 1060 Gaming X 6Gb, przy wszystkim śmiga sobie ssd.

A po co w ogóle chcesz zmieniać platformę?

Włóż jakiegoś E1230 v3 za 200zl i5 sprzedaj za 100 i wystarczy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...