Skocz do zawartości

Modernizacja - nowe życie staruszka


Recommended Posts

Witam,


Mój staruszek ma już z 5-6 lat, nic nie było wymieniane bo jako tako śmiga. Jest mi potrzebny do programów inżynierskich typu AutoCad, Catia jak i również gierek typu FIFKA, CSGO, rzadko czegoś innego ale fajnie jakby z nowszymi tematami też dawał radę. Jeśli chodzi o programy (AutoCad, Catia) 2D jeszcze daje rade, ale w Catii gdzie operuje na 3D już czuć, że to już czas na zmiany. Chce go zmodernizować, lecz raczej będzie to wymiana wszystkiego. Jestem totalnie bez wiedzy jeśli chodzi o podzespoły, co i jak i dlaczego. Dlatego szukam waszej pomocy, jaki sprzęt można by było kupić.

Płyta głowna: ASROCK B85M Pro3
Procesor: Intel i5-4460 3.2 GHz
RAM: 2x Crucial Ballistix Sport, DDR3, 4 GB,1600MHz
GPU: NVIDIA GeForce GTX 960
Dysk: Dysk Seagate Barracuda 1 TB 3.5" SATA III (ST1000DM003-1ER162)
Zasilacz: corsair VS450
Chłodzenie: ZALMAN ZA1225ASL 12V
Obudowa: Zalman Z1 (ZM-Z1)



Ogólnie moim celem na tą chwilę to wymiana większości rzeczy, wiem że trzeba by było wszystko zrobić out, ale budżet jest na tą chwilę nieduży. Karty graficzne niestety kosztują ile kosztują i narazie bym się z nią wstrzymał, ale CPU, RAM, płytę główną do wymiany to mój cel nr.1. Nie znam się więc pewnie zasilacze itp też bedzie trzeba wymienić, więc wprowadźcie mnie w temat. Na tą chwilę mogę wyłożyć 2k. Z góry dzięki za pomoc i wskazówksmile.gif

Edytowane przez zoloz13
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...