Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
potrzebuje pomocy przy modernizacji starego kompa.
  • Zastosowanie komputera : Do gry w pokera (4-6 soft'ów/klientów pokerowych typu: Pokerstars, PartyPoker, 888poker itd). 
    Obsługa dużej bazy danych i programu track'ującego: PokerTracker4 (Zalecany parametry ze strony producenta: Intel Core i5 or i7 multi-core 64-bit processor with 8GB of RAM or greater). 
    Programy obliczeniowe (poker): PIOsolver (Zalecenia producenta: i5/i7 quad or equivalent,  16GB of RAM).
    Programy wspomagające (poker): PartyCaption, StarsHelper itp.
  • Maksymalna kwota : 3000zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : jak najszybciej
  • Których części potrzebuję : Na pewno procesor, płyta główna, RAM
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Raczej nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 2x: Monitor Dell U2515H  2560 x 1440 (WQHD).
    W przyszłości chciałbym podłaczyć 3 monitor z większa rozdzielczością (4K).
  • Specjalne wymagania : 
    Szybki procesor, z tego co się orientuje to podobnych zadań ludzi polecają AMD RYZEN 7 lub AMD RYZEN Threadripper.
    Min 16GB ramu (32 jak zmieścimy się w 3k, lub z możliwością dołożenia kolejnych 16GB w przyszłości).
 
Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :

Stary komp:
- Intel Core i5 3470 @ 3.20GHz
- MSI B75MA-E33 (MS-7808) (SOCKET 0)
- Karta graficzna MSI GeForce GTX 1060 OC V1 3GB GDDR5 (192 Bit) 2xHDMI, DVI, 2xDP (GTX 1060 ARMOR 3G OCV1)
- Ram: DDR3 16,0GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz (8GB A-Data i 8GB Kingston)
- Dysk SSD Samsung 850 EVO 500GB SATA3 (MZ-75E500B/EU)
- Dysk HHD: Seagate Barracuda 500 GB 3.5" SATA III (ST500DM002)
- Zasilacz: Cooler Master B700 V2 700W (RS700-ACABB1-EU)
- NVIDIA High Definition Audio
- Obudowa: Cooler Master RC-550M-KKN1 (RC-550M-KKN1 )
 
 
Własna propozycja zestawu :
  • Procesor: AMD RYZEN 7 lub AMD RYZEN Threadripper
  • Z obecnych podzespołów zostanie (jeżeli się nadaje ze starego komputera):
    - Karta graficzna MSI GeForce GTX 1060 OC V1 3GB GDDR5 (192 Bit) 2xHDMI, DVI, 2xDP (GTX 1060 ARMOR 3G OCV1)
    - Dysk SSD Samsung 850 EVO 500GB SATA3 (MZ-75E500B/EU)
    - Dysk HHD: Seagate Barracuda 500 GB 3.5" SATA III (ST500DM002)
    - Zasilacz: Cooler Master B700 V2 700W (RS700-ACABB1-EU)
    - NVIDIA High Definition Audio
    - Obudowa: Cooler Master RC-550M-KKN1 (RC-550M-KKN1 )
 
Inne :
 
Obecna moja jednostka jest za wolna (przy otwartych kilku softach+ wielu stołach pokerowych + programach wspomagających) komputer zamula, zużycie  procesora dochodzi do 100%. Chodzi mi o zwiększenie wydajności, wiec im szybszy i większa moc obliczeniowa tym lepiej.
 
Posiadam Windows 10 Home 64-bit (updeat'owany z Win7 Home Premium 64bit SP1 PL OEM) czy będę mógł zainstalować tego Windowsa na nowym komputerze czy jest on przypisany do płyty głównej? 

Ile mniej więcej mogę wziąć za części, które zostaną? 

Z góry dziękuje za porady.
 

Pozdrawiam 
Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli reszta ze starego kompa, którą wymieniłem może zostać, tak?

Tak.

 

 

 

Co do procesora, jest sens dopłacać i brać Ryzen 7 3700x zamiast Ryzen 7 2700x (róznic ~600zł)? Czy w moim wypadku ten drugi wystarczy 

Nie ma sensu dopłacać do 3700X przy takim zastosowaniu,

 

 

 

A co z tym Windowsem ?

https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/all/przeniesienie-licencji-oem-aktualizacja-z-w7-oem/3c3715a0-11cc-4847-acb2-84e25b0c2099

Link to post
Share on other sites

OK, dzięki wielkie.

Jeszcze na koniec takie krótkie pytanie. Wymiana tych podzespołów (płyta, procesor, ram) wymaga jakiś większych umiejętności  informatycznych żeby to dobrze działało ? Sam dokładałem ramu, wymieniałem kartę graficzna, zasilacz ale płyty/procka nie. 
Czy raczej trzeba żeby zrobił to ktoś bardziej ogarniający, kto zrobi jakieś testy (na morele.net widziałem usługi takie jak: test sprawności podzespołów, test uruchomieniowy, obciążeniowy, overlock podzespołów, aktualizacja BIOSU itp)
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...