Skocz do zawartości

Komputer do ok 1000 zł z używanych części


Recommended Posts

Cześć, chciałbym złożyć kompa do ok 1000 zł z używanych części, nie musi być na teraz ale w przeciągu miesiąca chciałbym dokonać zakupu części. Bardziej chodzi mi tu o to czego warto szukać. Zastosowanie gierki, GTA V i Wiedzmin 3 na znośnych detalach i 60fps w 1080p.

Pierwsza opcja:
Ryzen 3 1200, jakaś płyta główna np. Gigabyte GA-A320M-H albo Medion P2A4-EM, główna zaleta tego zestawu to właśnie ram DDR4 min. te 8GB choć wolałbym 16GB, karta graficzna nie mam pojęcia jakiś RX 570? GTX 970?, zaislacz pewnie znajdę coś za ok 100zł ok 500w dobrej marki.

Druga opcja:
Mam płytę główną Asrock P67 Pro3 i Gigabyte GTX 670 który jest uszkodzony więc może dałoby się go naprawić i dokupić jakiś procesor ale nie mam pojęcia co na tę podstawkę będzie najlepsze i7 2600?

Mimo wszytko wydaję mi się, że opcja pierwsza jest lepsza bo bardziej rozwojowa. Co myślicie? Jaka grafika do pierwszego zestawu?

Na olx widzę np. zestaw Ryzen 3 1200 + Gigabyte ga-a320m-h +Nvidia Gtx 780 za 550


 

Link to post
Share on other sites

Ja szedłbym a am4, kiedyś łatwo zmodyfikujesz. 

Ogólnie to r3 1200 lub coś podobnego (zależy co taniej trafisz używanego), płyty szukałbym b350/b450 z 4 slotami ram (teraz 2x4 i kiedyś 2x4), do tego rx470/80 rx570/580 (zależy od ceny). W przyszłości jak trafisz używany lepszy cpu to zmienisz.


Co do zestawu który widzisz na olx są jakieś sczegóły?

Ogólnie cena dobra wg mnie, jak tylko co to za wersja tego gtx, zapytaj za ile pójdzie bez gpu? Olx to tylko odbiór osobisty i najlepiej sprawdzić na miejscu.


Pprzemyśl też czy nie warto dopłacić do b350/450 i podkręcić takiego r3 1200 oc do 3,8 sporo daje.


Tu przykładowa oferta na ram

https://allegrolokalnie.pl/oferta/g-skill-tridentz

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie chyba masz rację, lepiej wziąć lepszą płytę z 4 slotami to w przyszłości wleci lepszy ryzen i wiecej ramu. A które to konkretnie płyty b350/b450 masz na myśli? Co do oferty zapytałem czy w ogóle jest aktualna, co do odbioru osobistego to tylko Warszawa, sam kiedyś kupiłem coś do pc z olx i sprzedałem komponenty do poprzedniego pc i było w porządku po za głupimi wiadomościami :D. Są też Patriot Viper Elite 2666MHz 16gb.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...