Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna pod gry komputerowe


Recommended Posts

Witam forumowiczów, poszukuję nowej karty graficznej serii rtx 2060 8gb do 2 tyś. zł. Przeznaczenie to gry komputerowe w szczególności Call of Duty Warzone. Moja dotychczasowa karta nvidia geforce gtx 1060 3g, procesor intel core i5-6402P cPU, zasilacz 500 w. Na tym zestawie co mam w/w gra wygląda bardzo słabo. 

Link to post
Share on other sites

 

 

intel core i5-6402P

Nie czujesz dyskomfortu z tytułu posiadania czterowątkowego procesora? Chodzi mi o spadki FPS jak trafisz na jakiś młyn i gęstą akcję. 

 

Gra do 60FPSów na średnich detalach wymaga i5 2500K oraz GTXa 970, więc akurat o kartę graficzną martwić się nie musisz.

Link to post
Share on other sites

Jest tak jak mówisz. Na początku gry jak grupa graczy ląduje w tym samym miejscu to jest lag, zdarzają się one również w środku rozgrywki. Czyli według Ciebie te pieniądze lepiej przeznaczyć na nowy procesor? Jakieś konkrety?

 

dodaam, że karta głowna to msi h110m PRO-D

Edytowane przez Arczii
Link to post
Share on other sites

Obstawiam procesor, ale dla testu odpal grę na najniższych detalach nawet w niższej rozdzielczości, niż FullHD. Jeżeli w dalszym ciągu będziesz miał spadki klatek na sekundę to winowajcą będzie procesor.

Link to post
Share on other sites

Musiałbyś wziąć i7-6700 (bo nie jestem pewien, czy na H110m poleci 7700), ale te procesory są bardzo nieopłacalne. Sprzedajesz obecnego cepa i płytę, zostawiasz sobie ram (mógłbyś napisać jakie te kości masz) oraz cooler i kupujesz nową platformę. 

 

Patrząc po allegro Twoj obecny zestaw spokojnie sprzedasz w okolicach ~400 pln. Nowy Ryzen 5 1600AF kosztuje ~430 pln i nawet przy obecnej karcie w tym royalowym CoD'zie powinieneś zobaczyć dużą różnicę. Do tego płyta za ~250 pln oraz adapter na AM4 pod obecnego Spartana i będzie gitara.

 

Koszyk:

https://proline.pl/koszyk/ff91bcda

 

Adapter dostajesz za darmo bodajże po wypełnieniu ankiety na stronie prodycenta:

https://www.silentiumpc.com/pl/am4/

Link to post
Share on other sites

Jasne, że będzie. DS3H i R5 praktycznie od dawna są w polecanych zestawach. Nawet biosa nie trzeba aktualizować - sam składam właśnie identyko zestaw dla chrześniaka (DS3H, 1600AF, gtx 1650S), również Proline.

 

Ram masz w dwóch czy jednej kości.

Link to post
Share on other sites

No to niestety, 2133 MHz - czyli najwolniejsze jakie są :(

 

Do takiego Ryzena optimum (cena / wydajność) to 3000/3200 cl15/16. Ja bym sprzedał je i kupił nowe (nawet 2x4 GB na początek jeżeli budżet mały).

Link to post
Share on other sites

Główny problemem ww grze będzie mała ilość ramu, mało watków CPU i mało Vramu na karcie.

W mnie ramu zjada dobrze ponad 11GB, a Vramu prawie 7.9GB. To wszystko przy maksymalnych ustawieniach i wypluwa 100fps. 

 

Spec w sygnie.

Nie wiem czy jest sens wydawać 2000pln na 2060S do Warzone??

Link to post
Share on other sites

Główny problem to ram w singlu dołożenie kolejnych 8 powinno dać niezłego kopa komputerowi . Ja na zestawie z podpisu też miałem przycięcia na początku (bez różnicy czy i5 czy i7), ale na maksymalnych detalach . Po zjechaniu z niektórymi suwakami o oczko niżej , mam 70-100fps bez przycięć , a komp można by powiedzieć archaiczny . W trybie i7 to proc nie jest wykożystywany u mnie w 100% w i5 już tak . No i grę mam na dysku HDD .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...