Skocz do zawartości

Nagłe zacinanie się komputera.


Recommended Posts

Dzień dobry

Od kilku miesięcy, wcześniej około raz na tydzień/dwa kiedy gram w jakąś grę zacina mi się komputer, ruchy myszką są widoczne co kilka sekund. Działo się to wyłącznie przy grach mało wymagających, w nowszych tytułach się to nie zdarzyło. Po zresetowaniu komputera wszystko wraca do normy. Dziś jednak wydarzyło się to dwa razy w ciągu dnia. 

Procesor AMD Ryzen 5 3600

GeForce RTX 2070 Super

HyperX Predator XMP 16GB

X570 AORUS ELITE

Corsair 960GB NVMe PCIe x4 MP510

SeaSonic Focus Plus Gold 650W

Meshify S2 

Wszystkie części są nowe, komputer mam około pół roku temu. Na bieżąco aktualizuje sterowniki. 

Link to post
Share on other sites

NVIDIA Expirience nie jest niezbędna do poprawnego działania sterownika grafiki więc odinstaluj NVIDIA Expirience pozostaw tylko sterownik grafiki i sprawdź czy będzie poprawa. U mnie też na 10-tce w starszych grach np. CoD 2 występują micro przycinki i obecnie sprawdzam wpływ doinstalowania DirectX 9.0c.

Sprawdziłem na szybko po zainstalowaniu DirectX 9.0c i stwierdzam poprawę, micro przycinki nie pojawiają się.

Edytowane przez lonialomax
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wrzuciłem na hosting zdjęć.

https://ifotos.pl/zobacz/wz1png_qaspnns.png

https://ifotos.pl/zobacz/wz2png_qaspnne.png

To są prawdopodobnie dwa błędy z dwóch zacięć komputera, jedyne krytyczne z tamtego czasu.

A tutaj screen z crystaldiskinfo

https://ifotos.pl/zobacz/crystaldi_qaspnep.png

Nie rozumiem zbyt wiele z tego.

Edytowane przez Octane9
Link to post
Share on other sites

 

 

Po resecie wszystko wraca do normy.
To działanie powoduje zapisanie przez system błędu Kernel Power id:41 więc nie jest on odzwierciedleniem zawieszania systemu. Pokaż screena z okna tu po kolei: Menedżer urządzeń / karta graficzna z prawo-kliku Właściwości tu zaznacz sterownik / klik na Aktualizuj sterownik / tu wybierz Przeglądaj mój komp. / tu klik na Pozwól mi wybrać z listy sterowników. Jesteś w oknie i robisz screen.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pobierz program DDU i w trybie awaryjnym odinstaluj sterownik NVIDIA. Poradnik znajdziesz w sieci. W oknie które pokazałeś powinien być do wyboru sterownik Podstawowa karta graficzna i jeden sterownik NVIDIA GeForce. Po usuwaniu zainstaluj najnowszy, przy instalacji zaznaczasz tylko sterownik bez Experience. Po instalacji sprawdź w działaniu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...