Skocz do zawartości

msi b450 a pro max pomoc przy rgb


Recommended Posts

Witam, tak jak w tytule mam problem z rgb w obudowie silentiumpc signum sg1x tg rgb. Podłączyłem wydaje mi się wszystko tak jak się należy i wiatraki się kręcą,lecz rgb nie działa po podłączeniu pod płytę

I jeszcze takie pytanie czy da się to jakos zgrać jeszcze z chłodzeniem fortris 3 rgb by to razem spójnie działało z obudową? Na płycie jest chyba tylko jeden slot pod rgb

 

Link to post
Share on other sites

1. Kontroler w obudowie pozwala na podłączenie 4 wentylatorów RGB. Fortis to 5 sztuka - więc z któregoś rezygnujesz lub dokupujesz rozdzielacz, ew. kontaktujesz się z spc celem kupna lepszej wersji.

 

2. Jeśli podłączyłeś kontroler z płytą główną to sterujesz za pomocą MSI Mystic Light, ale odłączasz sterowanie od obudowy.

 

3. Jak nie łączysz z płytą główną, to sterujesz przyciskiem na obudowie.

Link to post
Share on other sites

Super pomogłeś mi z obudową,wszystko działa. A mógłbyś mi pomóc jeszcze znaleźć takowy rozdzielacz 

Bo chciałbym by chłodzenie również świeciło się tak samo

 

1. Kontroler w obudowie pozwala na podłączenie 4 wentylatorów RGB. Fortis to 5 sztuka - więc z któregoś rezygnujesz lub dokupujesz rozdzielacz, ew. kontaktujesz się z spc celem kupna lepszej wersji.

 

2. Jeśli podłączyłeś kontroler z płytą główną to sterujesz za pomocą MSI Mystic Light, ale odłączasz sterowanie od obudowy.

 

3. Jak nie łączysz z płytą główną, to sterujesz przyciskiem na obudowie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Witam, 

kolega pewnie już uporał się jakoś z tym problemem ale może ktoś inny szuka rozwiązania, które jest banalne bo miałam przed chwilą ten sam problem po złożeniu PC'ta :) Ja mam akurat obudowę SilentiumPC Armis AR6X Evo TG ARGB. Zadzwoniłam do SILENTIUM i Pan mnie poinstruował co należy zrobić. Z miejsca z płycie głównej (mowa o MSI B450-A PRO MAX lub podobnej) o nazwie JFP1 gdzie według dołączonej instrukcji powinny być podpięte kabelki: Power SW, LED coś tam, HDD coś tam oraz Reset SW odłączamy kabelek RESET SW (gdy jest wpięty w płytę główną służy jako reset komputera - tym malutkim przyciskiem, który ledwo widać na froncie obudowy koło przycisku włączania kompa - trzeba naciskać np główką długopisa - tylko UWAGA bo czasami się nie odpstrykuje i zahacza! :) i wpinamy go po drugiej stronie obudowy (tej nieoszklonej gdzie są schowane wszystkie sterczące kable) i wpinamy w wejście na tym prostokątnym małym paneul do gniazda ARGB/RGB. Wtedy tak jakby tracimy możliwość zresetowania komputera ale zyskujemy możliwość okiełznania podświetlenia obudowy. No niestety ta obudowa jest dziwnie zaprojektowana :(dlatego zmiany rodzaju oświetlenia po tej małej zmianie , koloru etc możemy dokonywać tym malusieńkim przyciskiem resetu znajdującego się obok przycisku włączania komputera na panelu frontowym obudowy a nie przyciskiem, który niby to ma do tego służyć, czyli tym znajdującym się również na froncie obudowy koło przycisku włączania kompa i resetu . 

Więc do dzieła! Mam nadzieję, że komuś pomogłam :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...