Skocz do zawartości

Nie można uruchomić sterownika ekranu


Recommended Posts

Witam. Od okresu wakacyjnego zmagam się z pewnym problemem mojego komputera. Dlaczego od okresu wakacji? Bo 2 serwisy nie stwierdziły żadnych problemów, podczas gdy komputer był u nich. Jak to serwisy, niezbyt ufam w ich rzetelność podejścia do tej sprawy. Jednakże problem jest trudny do zaobserwowania (a gdy był u serwisantów - był jeszcze trudniejszy). Ale do rzeczy. Problemem jest to, że komputer resetuje się w momencie korzystania z niego na pulpicie / surfowania po internecie. Dziwny jest fakt, że podczas rozgrywki w jakąkolwiek grę pełnoekranową - problem nie występuje.

Ponadto kolejnym aspektem, który trzeba poruszyć to gaszący się ekran - jakby nie było sygnału między monitorem a kartą graficzną. Ma on miejsce rzadziej niż resetowanie komputera.

Zdecydowałem się napisać post na forum, bo ostatnimi czasy sprawa się pogorszyła. Podczas zmieniania rozdzielczości w grze, na monitorze na sekundę pojawia się cała gama kolorowych pikseli. Raz po zresetowaniu się komputera nie uruchamiał się on do poziomu pulpitu, był tylko widoczny pasek kilkunastu pikseli w jednej linii. Wczoraj natomiast po zresetowaniu się komputera włączał się on z niższą rozdzielczością, a po ruchu kursorem po 

pulpicie - zacinał się. Liczę na pomoc ze strony Microsoft, bo wydaje mi się, że miała na to wpływ, któraś z aktualizacji letnich, natomiast teraz po wielu formatowaniach komputera - problem nie ustępuje. Temat, jest taki dlatego, bo gdy gaśnie ekran to po chwili słychać dźwięki odłączanego sprzętu a po zresetowaniu widać powiadomienie w powiadomieniach Windowsa:

 

Nie można uruchomić sterownika ekranu

Zamiast tego użyj podstawowego sterownika ekranu firmy Microsoft. Wyszukaj nowszy sterownik ekranu za pomocą usługi Windows Update ...

 

Link to post
Share on other sites

Spróbuj (to nic nie kosztuje) wgrać sterowniki graficzne z czasu, kiedy ta karta pojawiła się na rynku. Czy masz wszystkie (starsze) aktualizacje systemu? Ja ze swoją, jakiś czas temu, miałem podobne kłopoty. Wgrałem dużo starsze sterowniki i problem ustał. Po dość długim czasie i wielu aktualizacjach systemu, zaktualizowałem graficzne i kłopotów nie było...

Link to post
Share on other sites

Jest wiele rzeczy, które musisz sprawdzić. Podstawą w takiej sytuacji jest aktualność systemu Windows, możliwie jak najnowsza kompilacja czyli 1909, lub całkowicie świeży system w ww. kompilacji. Musisz sprawdzić czy masz aktualny bios na płycie głównej, ale za nim zaktualizujesz bios spróbuj prostszego rozwiązania, mianowicie wyczyść ustawiania bios(Clear CMOS) by mieć pewność że to nie one są przyczyną Twoich problemów. W bios muszą być aktywne profile pamięci X.M.P(podstawa). Sprawdź programem Driver Easy czy masz aktualne sterowniki sprzętowe. Tu wszystko może mieć znaczenie. Sprawdź czy grafika dobrze siedzi w porcie PCI-X, tzn. nie spiera się na jakim elemencie i czy została zapięta zabezpieczeniem przed wysunięciem. Podmień okablowanie monitora na inne np. z HDMI na DVI lub z HDMI na DP. Ostateczny test to podmiana grafiki na inną i ocena sytuacji na innej karcie. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

BIOS aktualizowałem do najnowszej wersji. Da się jakoś sprawdzić, czy są jakieś aktualizacje systemu zakończone niepowodzeniem?

Aktualnie w Windows Update, gdy klikam Sprawdź aktualizacje to wyszukuje jakąś z Windows Defendera, ale po chwili utrzymywania się 0% nagle znika i pokazuje ją ponownie dopiero po ponownym uruchomieniu systemu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...