Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Gtx 750Ti uszkodzona po awarii zasilacza?

gtx uszkodzony fps spadki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szamanek13

Szamanek13
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 20 marzec 2020 - 14:15

Witam. przychodzę z problemem a mianowicie mam problemy z kartą graficzną. ale od początku...

mój kolega poprosił mnie o złożenie mu pc w dość...małym budżecie. podjąłem się tego wyzwania i złożyłem mu taką konfigrację:

-amd fx-8120 + płyta główna asus m5a78 LE (wiem platforma am3+ jest martwa ale akurat takie części miałem na zbyciu a raczej nie było mowy o kupnie czegoś lepszego)

-4 gb ram ddr3 1033 mhz

-gtx 750ti od gigabytea

i jakiś zasilacz z tracera 420wat

wszystko było dobrze i komputer działał prawidłowo. dawał radę w grach typu cs:go , minecraft czy fortnite.

powiedziałem mu żeby pozbierał sobie na więcej ramu i lepszy zasilacz ponieważ 4gb może mu nie starczać a zasilacz jest trochę niepewny i mocy ma na styk do tego kompa.

dokupiliśmy więcej ramu i nowy zasilacz z cooler mastera...niestety używany z zastępczym okablowaniem modualarnym...

zasilacz tuż po podłączeniu zaczął się dymić a izolacja na kablu od gpu dosłownie się stopiła (okazało się że był źle podłączony do zasilacza. w dodatku miał 6pin gdzie wejście w zasilaczu 8...)

komputer wydawał się sprawny po tym całym incydencie. ale od niedawna kolega zauważył że teraz w takich grać jak minecraft (gdzie powinien mieć przynajmniej ze 300 fps) ma ok 60/70 i gdy zaczyna niszczyć bloki ma okropne spadki do 15 czy 20 fps. tak samo jest w innych grach.

pytanie moje jest takie. czy to wręcz pewne że karta została uszkodzona? czy może jest inna przyczyna takich spadków?

Użytkownik Szamanek13 edytował ten post 20 marzec 2020 - 14:27

• 0

#2 nexy95

nexy95
  • Amator

• 61 postów
  • Miejscowość:Gdańsk

Napisano 20 marzec 2020 - 22:59

Przyczyn może być wiele, na początku zacząłbym od odinstalowania sterowników i zainstalowania ich na nowo. 

A najlepiej jak masz możliwość to sprawdź kartę w innym komputerze, choć wątpie że to ona może być uszkodzona, ale nigdy nic nie wiadomo.

Sprawdź jak sprawuje się w testach syntetycznych, tylko w minecrafcie ma takie problemy? Warto sprawdzić wykorzystanie cpu/gpu/ram podczas gry.

• 1

my PC☛ ✦ CPU: Ryzen 5 1600 AF ✦ CPU Cooler: Gelid Phantom CC-PHANTOM-01-A MOBO: MSI B450 Tomahawk Max  RAM: 2x8gb Goodram Irdm Pro 3600mhz cl17 ✦ GPU: Gigabyte GTX 1660 GAMING OC 6G |core +100 | mem +950 SOLD| ✦ CASEModified SilentiumPC Gladius 800 (projekt w trakcie) ✦ PSU: SilentiumPC Vero M2 600W 80 Plus Bronze  SSD: Goodram CX400 512gb 

#3 Szamanek13

Szamanek13
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 26 marzec 2020 - 21:50

Przyczyn może być wiele, na początku zacząłbym od odinstalowania sterowników i zainstalowania ich na nowo. 

A najlepiej jak masz możliwość to sprawdź kartę w innym komputerze, choć wątpie że to ona może być uszkodzona, ale nigdy nic nie wiadomo.

Sprawdź jak sprawuje się w testach syntetycznych, tylko w minecrafcie ma takie problemy? Warto sprawdzić wykorzystanie cpu/gpu/ram podczas gry.

przeinstalowanie sterowników nie pomaga, nadal te same spadki

problemy występują we wszystkich grach nie tylko w minecraft, tylko na różny sposób (w mc fpsy normalnie trzymają się na poziome ok. 100 i podczas niszczenia bloków spadają do 3 przez co nie da się w ogóle grać, a np.  w csgo fpsy trzymają się na poziome ok 150, i co pewnien czas spadają do 30/40 )

komputer się nie grzeje (procesor ok 50/60 stopni a grafika ok 60)

ram sprawdzony memtestem (wszystko w porządku)

podczas gry (w minecraft) procesor, ram i grafika są obciążone na ok 50% (podczas lagów nie ma skoków obciążenia)

szukam przyczyny dosłownie wszędzie ale nic nie mogę znaleźć.

niestety nie mogę sprawdzić komputera z inną kartą graficzną ponieważ panuje koronawirus i nie mam jak do niego przyjechać z inną kartą.

edit: dobra po części sprawa rozwiązana. lagi w minecraft ustały po zwiększeniu przypisanej pamięci ram do launchera.

niby takie proste a nikt na to nie wpadł.

problemy w csgo i innych grach to pewnie sprawka zasilacza jak dla mnie bo ma tylko 420w i jest niemarkowy...

tak czy siak karta nie jest uszkodzona więc temat do zamknięcia

Użytkownik Szamanek13 edytował ten post 26 marzec 2020 - 21:52

• 0

#4 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 4207 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 09:17

Po co kupujecie używki i wynalazki. Chyba tylko po to żeby mieć problem już na starcie.  :sciana:  Dobrze że płyta nie poszła z dymem. 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych